• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Hario Drip Kettle Air Hk.

İsim
Halil
Merhabalaaar,

Seyyar barista olma yolunda giderken, çantama atıp taşıyabileceğim bir kettle ararken Hario Drip Kettle Air ürününü aldım. Fakat bilirsiniz hem plastik hem de kapak yok bu yüzden ısı kaybı oluyor. 3d baskıdan kapak falan aklıma geldi fakat bulamadım herhangi bir şey. Bu ürünü kullanıp kapak işini çözebilen varsa öneri almak istiyorum.

Günaydın, tünaydın ve iyi akşamlaaar, artık günün hangi saatiyse. 😁

Demlemenin maksimum 4dk civarı süreceğini düşünürsek, kapaklı yada kapaksız ısı kayıbı farkının çok değişik olacağını düşünmüyorum.

Demlemenin maksimum 4dk civarı süreceğini düşünürsek, kapaklı yada kapaksız ısı kayıbı farkının çok değişik olacağını düşünmüyorum.
Suyu ona alırken yeterince ısı kaybediyor bence çoğu incelemede de ısı kaybı olacağını söylemişler. Ayrıca kapak olursa döküş için de iyileştirme sağlar diye düşündüm.

Suyu ona alırken yeterince ısı kaybediyor bence çoğu incelemede de ısı kaybı olacağını söylemişler.

Aynen, ana ısı kaybı air'e aktarırken gerçekleşiyor. Kapak olması tabiki avantaj sağlar, ama kazancınız, uğraşınıza değmeyebilir.
Tabi denemek ve ölçmek lazım değerleri, ama benim tahminim aradaki değerin 1C geçmeyeceği yönünde. Hatta 0.5C civarı olabilir.
Air'in yapısı gereği tamamen kapalı bir kapak yapamıyacaksınız, çünkü döküş için yukarıdan boşluk bırakmanız gerekiyor. Durum böyle olunca, kapak buhar çıkışını tamamen kesemiyecek. asıl kazanç sağlayacağınız buhar yine kayıp olacak.

Deneyip, ölçüm yaparsanız sonuçları lütfen paylaşın.

Geri