• Haziran Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Haziran ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Tetra N Roastery olarak seçildi. Bu konudan Haziran ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Hangi tür makineyi tercih etmeliyim?

Sizin öneriniz nedir? Bu arada eurekanın pro modeli de dikkatimi çekmiyor değil.
eureka mignon kullanmadım yalnız forumda epey kullanıcısı var diye tahmin ediyorum. filtre öğütüm aralıklarında başarısız olduğuna dair yorumları vardı bazı kullanıcıların, aynı zamanda kahve birikmemesi gereken alanlarında atık oluşturduğu yorumları vardı o nedenle temizliği meşakkatli olabilir. siz filtre öğütümü yapmayacağınız için düşünebilirsiniz ama iyi araştırmakta fayda var.
yine forumda df64 kullanıcıları da epey fazla ve kullanıcı memnuniyeti yüksek, fiyat performans ürünü.
ben ceado e5sd kullanıyorum, forumda yine olumlu olumsuz yorumlar bulabilirsiniz. çok memnun olduğumu belirteyim.
ikinci el temiz bulabilirseniz niche zero da güzel değirmen, kullanıcı yorumları çok olumlu. profitec go ile yakışırlar.

eureka mignon kullanmadım yalnız forumda epey kullanıcısı var diye tahmin ediyorum. filtre öğütüm aralıklarında başarısız olduğuna dair yorumları vardı bazı kullanıcıların, aynı zamanda kahve birikmemesi gereken alanlarında atık oluşturduğu yorumları vardı o nedenle temizliği meşakkatli olabilir. siz filtre öğütümü yapmayacağınız için düşünebilirsiniz ama iyi araştırmakta fayda var.
yine forumda df64 kullanıcıları da epey fazla ve kullanıcı memnuniyeti yüksek, fiyat performans ürünü.
ben ceado e5sd kullanıyorum, forumda yine olumlu olumsuz yorumlar bulabilirsiniz. çok memnun olduğumu belirteyim.
ikinci el temiz bulabilirseniz niche zero da güzel değirmen, kullanıcı yorumları çok olumlu. profitec go ile yakışırlar.
Eureka'nın sadece oro modelini beğendim. Sebebide df64de olduğu gibi üstte pompalı bir sistemi olması. Onun dışında eureka'ya sıcak değilim. Niche zero çok hoş bir ürün. Forumda ya da diğer forumda tam hatrlamıyorum satan biri vardı ve ürünü sıfırdı. Ancak ben şu ana kadar ekipmanlarımı siyah tercih ettim. Forumda satılan beyaz rengiydi. O nedenle durdum. Tabi niche zero aldığım takdirde bir sorunda servis ağı olmaması da bir sorun. Timemore sculptor tasarımı biraz fellow ode benziyor. O biraz dikkatimi çekiyor. Onun dışında da yukarıda söylediklerim arasından birini tercih edeceğim.

Herkese merhaba, konu hakında yaşanan gelişmeleri kısaca sizlerle paylaşmak istiyorum.

Konuyu ilk açtığımda daha önce yarı otomatik bir makine kullanmadığımı belirtmiş ve bu konuda çekincelerimin olduğunu, kullanp kullanamayacağımı vb. endişelerim olduğunu söylemiştim. Almadan önce muhakak bu tip bir makineyi kullanmayı denemem gerektiğini ve kullanıp kullanamayacağımı görmem gerektiğini söylemiştim. İş dureumum nedeniyle deneme işini haftasonuna bırakmam gerekiyordu ve hem espresso perfetto haftasonu kapalıydı hem de makinelerde kahve yapma imkanı pek vermiyordu. Ben de en azından deneyebilmek ve detayl bilgiler alabilmek için gelburaya gitmeyi planlıyordum. Onların haftasonu açık olduklarını öğrenmiştim. Ancak görüştüğüm kişi haftasonu makineler hakkında teknik bilgi alamayabileceğimi ve haftaiçi gelsem daha iyi olabileceğini söyledi. Ancak ben yine de ben en azından bir kahve yapmayı dener ve ne kadar yapabileceğimi görmek istediğimden dün gelbura showroomuna gittim.İçeri girdiğimde yiğit bey yavaştan gitmeye hazırlanıyordu(ben kendisini o gün o saatte bulabileceğimi sanmıyordum:) Kendisi normalde haftasonları olmuyormuş. Artık allah'ın sevgili kulumuyum bilemeyeceğim :))). Ancak ben kahve makinelerine bakmak isteyince kaldı ve 1,5-2 saatlik bir sohbet ve deneme süreci başladı. Bana hem bianca da hem de mara x de kahve ikram etti. Onun dışında farklı kalibrelerde öğütülmüş kahvelerin tadımını yaptırarak farkları anlamam konusunda yardımcı oldu. Ayrıca tamamen kendimde bir kahve yapmayı deneyerek bu işi ne kadar yapabileceğimi gördüm. Fikir sahibi olabilmem adına bana birde idose sohoda yapılan bir kahve de ikram etti. Bütün bunların yanında kafamdaki tüm soruları da sordum. Ancak bir ürün almadım. Aklımda hala rocket biraz daha önde. Hafta içi bir gün ayarlayıp espresso perfettoya da gideceğim ve rocet modellerini yakından göreceğim. Sonrasında son kararımı vermeyi panlıyorum. Bu süreci de bu ay bitmeden tamamlamak niyetindeyim. Yiğit bey'ye tüm yardımları için tekrar çok teşekkür ederim. @Globally

Herkese merhaba, konu hakında yaşanan gelişmeleri kısaca sizlerle paylaşmak istiyorum.

Konuyu ilk açtığımda daha önce yarı otomatik bir makine kullanmadığımı belirtmiş ve bu konuda çekincelerimin olduğunu, kullanp kullanamayacağımı vb. endişelerim olduğunu söylemiştim. Almadan önce muhakak bu tip bir makineyi kullanmayı denemem gerektiğini ve kullanıp kullanamayacağımı görmem gerektiğini söylemiştim. İş dureumum nedeniyle deneme işini haftasonuna bırakmam gerekiyordu ve hem espresso perfetto haftasonu kapalıydı hem de makinelerde kahve yapma imkanı pek vermiyordu. Ben de en azından deneyebilmek ve detayl bilgiler alabilmek için gelburaya gitmeyi planlıyordum. Onların haftasonu açık olduklarını öğrenmiştim. Ancak görüştüğüm kişi haftasonu makineler hakkında teknik bilgi alamayabileceğimi ve haftaiçi gelsem daha iyi olabileceğini söyledi. Ancak ben yine de ben en azından bir kahve yapmayı dener ve ne kadar yapabileceğimi görmek istediğimden dün gelbura showroomuna gittim.İçeri girdiğimde yiğit bey yavaştan gitmeye hazırlanıyordu(ben kendisini o gün o saatte bulabileceğimi sanmıyordum:) Kendisi normalde haftasonları olmuyormuş. Artık allah'ın sevgili kulumuyum bilemeyeceğim :))). Ancak ben kahve makinelerine bakmak isteyince kaldı ve 1,5-2 saatlik bir sohbet ve deneme süreci başladı. Bana hem bianca da hem de mara x de kahve ikram etti. Onun dışında farklı kalibrelerde öğütülmüş kahvelerin tadımını yaptırarak farkları anlamam konusunda yardımcı oldu. Ayrıca tamamen kendimde bir kahve yapmayı deneyerek bu işi ne kadar yapabileceğimi gördüm. Fikir sahibi olabilmem adına bana birde idose sohoda yapılan bir kahve de ikram etti. Bütün bunların yanında kafamdaki tüm soruları da sordum. Ancak bir ürün almadım. Aklımda hala rocket biraz daha önde. Hafta içi bir gün ayarlayıp espresso perfettoya da gideceğim ve rocet modellerini yakından göreceğim. Sonrasında son kararımı vermeyi panlıyorum. Bu süreci de bu ay bitmeden tamamlamak niyetindeyim. Yiğit bey'ye tüm yardımları için tekrar çok teşekkür ederim. @Globally
Selamlar

Soho'nun çıktısını nasıl buldunuz diğerlerinden sonra?

Selamlar

Soho'nun çıktısını nasıl buldunuz diğerlerinden sonra?
Bunu sormanız iyi oldu. Hem soho hem de diğerleri için bir yorum yapmak gerekirse;

-Bianca ile mara x arasında fiyattaki kadar bir uçurum yok. Tabi bianca'nın sunabildiği ekstralar ayrı bir konu. Ben tamamen genel söyledim.
-Soho ile karşılaştırırsak sohodaki tad kötü değildi. Ancak bir yarı otomatik makineden alacağınız tadı beklememek gerek. Hatta açıkçası soho da beklediğimin üzerinde bir tad aldım desem yalan olmaz. Tabi şöyle bir durum var; hem yiğit bey hem de burada ve diğer forumdaki arkadaşların söylediği bir durum var. O da soho vb tam otomatik makinelerde nitelikli kahvelerden pek randıman alınamaz. Kahveye yazık olur. Bu tip makinelerde koyu kavrum çekirdek kullanılması gerekiyor. Gelburada da makinede koyu kavrum bir çekirdek vardı.

Bunu sormanız iyi oldu. Hem soho hem de diğerleri için bir yorum yapmak gerekirse;

-Bianca ile mara x arasında fiyattaki kadar bir uçurum yok. Tabi bianca'nın sunabildiği ekstralar ayrı bir konu. Ben tamamen genel söyledim.
-Soho ile karşılaştırırsak sohodaki tad kötü değildi. Ancak bir yarı otomatik makineden alacağınız tadı beklememek gerek. Hatta açıkçası soho da beklediğimin üzerinde bir tad aldım desem yalan olmaz. Tabi şöyle bir durum var; hem yiğit bey hem de burada ve diğer forumdaki arkadaşların söylediği bir durum var. O da soho vb tam otomatik makinelerde nitelikli kahvelerden pek randıman alınamaz. Kahveye yazık olur. Bu tip makinelerde koyu kavrum çekirdek kullanılması gerekiyor. Gelburada da makinede koyu kavrum bir çekirdek vardı.
Ben de Soho alma aşamasındayım. Hem manuel hem Soho deneyen birini yakalamak güzel oldu.
Eğer o tarz bir otomatik makine alırsam bilindik kavurucuların espresso blendlerini kullanmak istiyorum.
Coffeerem Golden Ceremony, Boxx Blendxx gibi çekirdeklerden verim alabiliyorsak hoş olur.
Konuyu dağıttıysam kusura bakmayın.

Manuel makine ilk kullanım aşamasında bezdirici olabiliyor...
Onlarca espressoyu lavaboya döktüğümü söyleyebilirim.
Ek olarak, her çekirdeğin öğütüm ve demleme ayarları farklılık gösteriyor. İyi bir kahve için bunları sürekli revize etmelisin.
Eğer çok fazla vakit ayıramam diyorsanız otomatik makine tam size göre.

Herkese merhaba, Konu hakkındaki gelişmeler hakkında sizleri bilgilendirmek istiyorum.

En son espresso perfetto'a gideceğimi belirtmiştim. Ancak gitmek bir tülü kısmet olmamıştı. En sonunda 2 gün önce perşembe günü gidebildim. Gitmeden önce whatsapp'tan Kaan bey veya Cem beyi yakalayabilmek için baya darlamıştım:) Ancak bu hafta kısmet olunca hiç tekrar sormadan tamamen işi şansa bırakarak gittim ve şansıma Kaan bey oradaydı. Kendisiyle tanışıp 3 saat kadar bir süre sohbet ettik. Kendisi hem makineler hem de öğütücüler konusunda beni bilgilendirdi.

Bu sohbet sonrasında almayı düşündüğüm öğütücüyü değiştirdim. Daha önce Rocket faustino düşünürken Kaan Beyin önerisiyle Eureka Mignon libra'ya karar kıldım. Bundaki en önemli husus saniyelerle uğraşmadan direk istediğim miktarı set ederek çıktı alma imkanının olması.

Makine konusunda kafamda gitmeden önce Rocket Giotto, mozafiatto veya cinquantotto vardı. Kaan Bey, almayı düşünebileceğim tüm makineleri tek tek anlattı. Sonrasında da benim kafam karıştı :)

Aklımı karıştıran modeller
Mozafiatto ve Giotto
Quick Mill Naz Plus
Brezzerà Duo top mn
Pelit bianca
ECM'nin bir modeli(adını şu an hatırlamıyorum. Küçük bir dijital ekranı vardı.)

Cinqantotto birkaç gün önce satılmış.

Bunlar içinde en uzak olduğum model birçok kişinin aksine Bianca. Bezzeranın büyük bir ekranının olması beni beni biraz çeldi. Quick Mil Naz Plus ve ecm ise Küçük de olsa okunaklı bir ekranı ile dikkatimi çekti. Konuyu bilmeyenler için benim bir görme engelim var. O nedenle dijital ekranlara sahip olan modeller benim biraz dikkatimi çekiyor.

Siz ne düşünüyorsunuz? Sizin öneriniz ne olur?

Merhaba, seçim işi zor, kolaylıklar dilerim. Umarım en doğru kararı verirsiniz.

Bianca'ya uzak olmaya nasıl karar verdiniz?
Gerçekten çok zor. Karar veremiyorum.

Açıkçası biancaya Ya da lelite bir türlü içim ısınamadı. Bir türlü sevemedim. Yukarıda bahsettiğim üzere evet ekranı var ama bana çok ufak geldi. Rahat kullanım sağlayamayacağımı düşündüm kendim için. Ona rağmen sanırım ekransız rocketi seçeceğim :)

Son düzenleme:

Quick Mill Naz EP cihazını hiç incelediniz mi?

Gerçekten çok zor. Karar veremiyorum.

Açıkçası biancaya Ya da lelite bir türlü içim ısınamadı. Bir türlü sevemedim. Yukarıda bahsettiğim üzere evet ekranı var ama bana çok ufak geldi. Rahat kullanım sağlayamayacağımı düşündüm kendim için. Ona rağmen sanırım ekransız rocketi seçeceğim :)
Kafanızı çok karıştırıyorsunuz gibi. e61 grubu hx alacağınız her makine neredeyse aynı. Karar vereceğiniz her makine sizi mutlu edecektir biraz ona odaklanın. Rocket'den yana gibisiniz. Hiç düşünmeyin artık alın keyfinize bakın.

Selam, Hx yerine dual boiler bir makine seçersem bana ne gibi artıları olur uzun vadede?

Geri