• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Günde kaç kahve içiyorsunuz?

puspus

Üye
İsim
Yücel
Daha fazla  
İsim
Yücel
Espresso Makinesi
BFC Ela Junior
Değirmen
Mazzer Mini, Eureka Specilieta, Timemore Chesnut G1
Ekipmanlar
V60,Güralita,Delter, Chemex, Mokapot
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
İstanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Ümraniye
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Ümraniye-Dudullu
Evet soru başlıkta.
Benim espresso makinem işyerinde ofiste. O yüzden gün içi genelde espresso ile geçiyor, spor yapacagim günler 3 double, diğer günler en az 2 double kesin içiyorum. Akşamları evde de demleme bir fincan, 200ml gibi bir kahve içiyorum.

3 litre filtre kahvenin altına düşmüyorum espresso olarak ta sabah öğlen akşam ve uyku öncesinde birer shot içiyorum :):):):)

Bi aralar çok abartmaya başlamıştım Günde 4 Bardağa felan çıkıyordum artık yarı yarıya düşürdüm. Şuan günde 2 sefer tüketiyorum. Tercihimi sabah V60 akşam Türk kahvesi veya Espresso dan yana kullanıyorum :D

Genelde 2 oluyor. Sabah demleme (bu aralar delter) akşam da cortado içiyorum.
Artık evden çalışıyorum, işyerinde çalışırken gün içinde sıkıntıdan 2-3 kez filtre içerdim.

Bende de genelde 2 bardak v60 oluyor, toplamda 400-450 ml.

bende genelde 2 tüketiyorum.
14 gr dan toplamda 28gr tüketimim var günlük.
hafta sonları 3 olabiliyor.

çoğunlukla 2 bardak filtre(v60,origami,kalita vs.) 1 fincan espresso veya tk şeklinde oluyor benim

Sabahları V60 ya da Kalita ile demlediysem bir, Delter'la ise iki fincan... Bazen öğle yemeğinden sonra yakındaki Petra'da bir fincan... Öğlen içmediysem akşamüstü pour over ya da cezve ile bir fincan daha... Ortalama 2, maksimum 3 fincan!

Günde ortalama 2 x 250 ml, 32 gb kahve. Filtre kahve makinesini kaldırmadan önce 3-4 bardaklara çıktığım oluyordu.

2x Filtre (400 ml) 28 gr (delter)
2x Espresso (cortado) 36 gr

Bir eğitimde sorduğum bu soruya cevap olarak. 2,5 litre gelmişti:oops: 1 bardak kahvenin karşılığında 2 bardak su içilmeli tavsiyesine uyarak ortalama 500 ml diye bilirim.

Sabahları Türk kahvesi, öğleden sonra 2x250ml filtre ( V60) oluyor genelde.

Genelde 400 ml (filtre)
Bazan 200 ml filtre ve 160 ml Türk Kahvesi

2-3 (17gr) double espresso 1 veya 2 filtre kahve (20gr)

Sabah kalkar kalkmaz 2 bardaklık (500 ml.) kahve ile başlıyorum güne.

Gün içinde 2, akşam 20:00 - 22:00 arası 2 yani toplam 4 bardak daha demleme içiyorum. 4 bardak genel ortalamam, +/- 1 oynayabiliyor. Çok ender +/- 2 oynama yapar.

Bardak boyutum 250 ml. olduğuna göre günde 1,5 lt. tüketimim var. Bunun için günde yaklaşık 20 gr. daha evvelden çekilmiş filtre blendi ve 60 - 80 gr. arası çekirdek kahve kullanmam gerekiyor

Geri