• Eylül
    Sevgili Ziyaretçi Ekim ayı gelmesi ile birlikte Kahve Kulübü kahve alım anketini sonuçlandırdık. Sizlerin oyları ile belirlenecn firmadan Ekim ayı toplu kahve alımı yapılacak.
    Ekim ayı Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Grubuna katılmayı unutmayın.

Gooseneck kullanmayanlar için ufak yöntem

crsfre

Aktif Üye
İsim
Emir
Daha fazla  
İsim
Emir
Değirmen
timemore c2
Ekipmanlar
v60 kütahya, kompresso ,güral kalita
Uzun zamandır v60 ile demleme yapıyorum açıkçası hiç gooseneck kullanmadım dikkatlice dökerek demlemelerimi yaptım.Gooseneck kettle işleri kolaylaştırıyor tabi orası ayrı.Bugün kısa sürede aklıma gelen bir şeyi denedim ve demlerken kullandığım çaydanlığın debisini düşürdüm güzel bir akış elde ettim.Çaydanlık kullanan arkadaşlar denemek isterseler diye burada paylaşayım dedim.1 tl ye satılan çaydanlık süzgeçlerine kırılan french presslerimden birinin tel süzgecini kenarlarından katlayarak(kalınlaştırmak için)geçirdim.Daha sonra french presste süzgecin üstünde bulunan metal parçayı kenarlarını kesip onu da eklediğim telin üzerine geçirdim.(çaydanlıkta suyun gittiği deliklerin önünü kesmek için) daha sonra normal süzgeci takar gibi çaydanlığın deliğine taktım ve denediğimde suyun akışı daha kontrollü olacak şekilde yavaşladı tek elle dahi güzel akış elde ediliyor.Metal parçayı kestiğim kısımları da çizerek gösterdim mavi renk ile.

Ekli dosyalar

• 20200515_225250.jpg
    20200515_225250.jpg
    121.2 KB · Görüntüleme: 84
  • 20200515_230922.jpg
    20200515_230922.jpg
    69.1 KB · Görüntüleme: 83
  • 20200515_232031.jpg
    20200515_232031.jpg
    73.9 KB · Görüntüleme: 84
  • Inked20200515_230847_LI.jpg
    Inked20200515_230847_LI.jpg
    81.7 KB · Görüntüleme: 82

ert--exxen

Aktif Üye
Uzun zamandır v60 ile demleme yapıyorum açıkçası hiç gooseneck kullanmadım dikkatlice dökerek demlemelerimi yaptım.Gooseneck kettle işleri kolaylaştırıyor tabi orası ayrı.Bugün kısa sürede aklıma gelen bir şeyi denedim ve demlerken kullandığım çaydanlığın debisini düşürdüm güzel bir akış elde ettim.Çaydanlık kullanan arkadaşlar denemek isterseler diye burada paylaşayım dedim.1 tl ye satılan çaydanlık süzgeçlerine kırılan french presslerimden birinin tel süzgecini kenarlarından katlayarak(kalınlaştırmak için)geçirdim.Daha sonra french presste süzgecin üstünde bulunan metal parçayı kenarlarını kesip onu da eklediğim telin üzerine geçirdim.(çaydanlıkta suyun gittiği deliklerin önünü kesmek için) daha sonra normal süzgeci takar gibi çaydanlığın deliğine taktım ve denediğimde suyun akışı daha kontrollü olacak şekilde yavaşladı tek elle dahi güzel akış elde ediliyor.Metal parçayı kestiğim kısımları da çizerek gösterdim mavi renk ile.
şahane bir buluş; tebrik ederim; forumda gördüğüm en güzel icatlardan biri diyebilirim.

1healthpoint

Aktif Üye
İsim
mahmut
Daha fazla  
İsim
mahmut
Espresso Makinesi
kompresso
Değirmen
molent g50
Ekipmanlar
v60, aeropress
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
bursa
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
nilüfer
bu gönderiyi görünce hemen kalktım denedim. epinox kettlem vardı süzgeçi rulo yapıp iç taraftan soktum. akış inanılmaz iyi oldu. en büyük açıda bile çok az akıyo. akış sınırlandırıcı almayı planlıyordum gerek kalmadı. çok teşekkürler :)

tunca

Üye
İsim
Tunca
Daha fazla  
İsim
Tunca
Değirmen
Comandante C40
Ekipmanlar
V60, Melitta
bu gönderiyi görünce hemen kalktım denedim. epinox kettlem vardı süzgeçi rulo yapıp iç taraftan soktum. akış inanılmaz iyi oldu. en büyük açıda bile çok az akıyo. akış sınırlandırıcı almayı planlıyordum gerek kalmadı. çok teşekkürler :)
Bahsettiğiniz bu sınırlandırıcıyı aliexpress harici yurtiçinde satan bir yer var mı?

1healthpoint

Aktif Üye
İsim
mahmut
Daha fazla  
İsim
mahmut
Espresso Makinesi
kompresso
Değirmen
molent g50
Ekipmanlar
v60, aeropress
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
bursa
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
nilüfer

crsfre

Aktif Üye
İsim
Emir
Daha fazla  
İsim
Emir
Değirmen
timemore c2
Ekipmanlar
v60 kütahya, kompresso ,güral kalita
Bu tarz düşünülüp, emek verilen şeyleri seviyorum. Belki de mühendis olmamdandır... her zaman saygı duymuşumdur. Teşekkürler paylaşımınız için. Gayet pratik ve ucuz bir çözüm olmuş.
Biz de olacağız inşallah :D öğrenciyiz. Ufak tefek şeylere çözüm aramak hoş oluyor tabi.