• Nisan Ayı Kahve Kulübü Toplu Alımı
    Sevgili Ziyaretçi Mayıs ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Montag Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mayıs ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Grubuna katılmayı ve Instagram adresimizden bizi takip etmeyi unutmayın.

Gooseneck Kettle Tavsiyeleri

whiscoffeer

İyi Bilinen Üye
İsim
Gürkan
Daha fazla  
İsim
Gürkan
Espresso Makinesi
Nespresso DeLonghi EN97W
Değirmen
Porlex
Ekipmanlar
Hario V60, Bialetti MokaPot (2 adet), Nespresso Frother, termometreli Epinox kettle, cezveler.
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
İstanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Kadıköy
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Kartal
Facebook
whiscoffeer
Twitter
whiscoffeer
selamlar.
hem alım aşamasında olmam hem de genel bir başvuru başlığı olması için, tecrübelerinize ya da araştırmanıza dayalı, termometreli ya da termometresiz tavsiyelerinizi burada toplayabilir miyiz?

whiscoffeer

İyi Bilinen Üye
İsim
Gürkan
Daha fazla  
İsim
Gürkan
Espresso Makinesi
Nespresso DeLonghi EN97W
Değirmen
Porlex
Ekipmanlar
Hario V60, Bialetti MokaPot (2 adet), Nespresso Frother, termometreli Epinox kettle, cezveler.
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
İstanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Kadıköy
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Kartal
Facebook
whiscoffeer
Twitter
whiscoffeer
açıkçası ocak üstü ya da elektrikli çok önemli değil.
şu anda da kettle ile kaynatıp çelik çaydanlığa alıyorum, hem ağzı (gooseneck kadar olmasa da) kettle'a göre daha ince, hem de kaynama ısısının altına düşüyor. tabi ki bu ısı düşüşü kontrollü değil, ancak şimdiye kadar ne yaktım ne de düşük ısılı demleme oldu, fena değil yani.
Yine de bi gooseneck lazım tabi. AliExpress gönderimleri ne zaman açılır bilemiyorum, o yüzden ne acele ediyorum, ne de çok beklemek istiyorum.

tabi bir de bu başlığın genel bir tecrübe / tavsiye birikimi olması iyi olur düşüncesindeyim.

Kahveciningalaksirehberi

İyi Bilinen Üye
Editör
açıkçası ocak üstü ya da elektrikli çok önemli değil.
şu anda da kettle ile kaynatıp çelik çaydanlığa alıyorum, hem ağzı (gooseneck kadar olmasa da) kettle'a göre daha ince, hem de kaynama ısısının altına düşüyor. tabi ki bu ısı düşüşü kontrollü değil, ancak şimdiye kadar ne yaktım ne de düşük ısılı demleme oldu, fena değil yani.
Yine de bi gooseneck lazım tabi. AliExpress gönderimleri ne zaman açılır bilemiyorum, o yüzden ne acele ediyorum, ne de çok beklemek istiyorum.

tabi bir de bu başlığın genel bir tecrübe / tavsiye birikimi olması iyi olur düşüncesindeyim.

AliExpress alışverişlerinde sıkıntı yok, hatta şu an kimse sipariş vermediği için daha da hızlı geliyor🤣

cagatay1903

Aktif Üye
İsim
Çağatay
Daha fazla  
İsim
Çağatay
Değirmen
Timemore Nano, Porlex mini, comandante red sonja
Ekipmanlar
Hario v60 , hario immersion, güral kalita 185, tchibo kapsüllü makina, timemore tartı + kaan tartı, moccamaster
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
İstanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Beşiktaş
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Beşiktaş
Ben de ısı göstergeli bir ısıtıcı arıyorum. Aliexpress e de baktım ama hangisi iyi - kötü anlayamadım. Amazon dan bir iki tane gözüme kestirdim ama Türkiye'ye gönderim yapmıyorlar

Furkan Bektaş

Yeni Üye
İsim
Furkan
Daha fazla  
İsim
Furkan
Değirmen
Timemore C1
Ekipmanlar
Hario V60
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
İstanbul
Ben de ısı göstergeli bir ısıtıcı arıyorum. Aliexpress e de baktım ama hangisi iyi - kötü anlayamadım. Amazon dan bir iki tane gözüme kestirdim ama Türkiye'ye gönderim yapmıyorlar
Ben yorumlara güvenip linkteki ürünü satın aldım. Şu an
da kargom Çin'den çıkış yapmış olarak gözüküyor. Ürünü teslim aldığımda halen satın almamış olursanız düşüncemi paylaşırım.

cagrierdogan

İyi Bilinen Üye
Debi ölçümü yapmadım elbette fakat ağzı ve borusu çok geniş olmayan, ocak üstüne uygunluğunu bilmediğim -hiç denemedim zira-, sadece 600 ml'lik, yani 2-3 kişilik kullanımı çok rahat karşılayan kendi ibriğimi/kettle'ımı paylaşayım: https://tr.aliexpress.com/item/32893263544.html

Ben aldığımda -Euro 4 TL civarındayken- 70 TL'ye gelmişti hatırladığım kadarıyla.

Cihan

İyi Bilinen Üye
Daha fazla  
Espresso Makinesi
Gaggia RI9480/11 NEW CLASSIC PRO
Değirmen
Eureka Mignon Perfetto , Comandante C40 , Lelit Fred PL043
Ekipmanlar
Hario V60, Origami dripper, American press, Brewista smart filter, French press, Bialetti Brikka Mokapot, Syphon, Cold dripper, Soy cezve
Arkadaşlar espressoperfetto ya Brewista Artisan kettle lar gelmiş .

Brewista Artisan.png

Ben size yazmadan önce mat siyah siparişimi verdim , itiraf ediyorum. 😇

Btewista Artisan

Kahveciningalaksirehberi

İyi Bilinen Üye
Editör

Cihan

İyi Bilinen Üye
Daha fazla  
Espresso Makinesi
Gaggia RI9480/11 NEW CLASSIC PRO
Değirmen
Eureka Mignon Perfetto , Comandante C40 , Lelit Fred PL043
Ekipmanlar
Hario V60, Origami dripper, American press, Brewista smart filter, French press, Bialetti Brikka Mokapot, Syphon, Cold dripper, Soy cezve
;) güle güle kullanırsınız umarım.Haber verince bazen stok kalmıyor, doğru karar :)
Çok teşekkür ederim .

Forumdan öğrendiğim önemli şeylerden biri ''önce satın al - sonra haber ver. '' oldu. ☕

Son düzenleme:

tolilow

İyi Bilinen Üye
İsim
Tolga
Daha fazla  
İsim
Tolga
Değirmen
Molent g50
Ekipmanlar
Konchero Kettle, Hario V60, Aeropress
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
İstanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Üsküdar
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Kadıköy, Beşiktaş

Kdundar

İyi Bilinen Üye
İsim
Korhan Dündar
Daha fazla  
İsim
Korhan Dündar
Değirmen
Comandante C40
Ekipmanlar
Hario V60, Kalita Wave 185, Aeropress, Fellow Stagg EKG
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
İstanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Kartal
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Sancaktepe

Kdundar

İyi Bilinen Üye
İsim
Korhan Dündar
Daha fazla  
İsim
Korhan Dündar
Değirmen
Comandante C40
Ekipmanlar
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
İstanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Kartal
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Sancaktepe
Uç farkını ve kapasiteyi gördüm onun haricinde teknik özelliklerinde bir fark var mı anlamaya çalışıyorum.

Bigvocate

İyi Bilinen Üye
şöyle bir şey deneyimleyen oldu mu? öğrenciler için de bir öneri lütfen 🤪
ben ilk başladığım zamanlar bir süre kullandım, eğer ocak üstü kullanacaksanız termometre ile birlikte kullanılabilir bence. ancak kasuya yöntemiyle demleme yapmaya gelmez zira yaklaşık 30 saniyede bir 1 derece sıcaklık kaybediyor. yani kasuyaya göre demleme bittiğinde arada yaklaşık 6-7 derece fark olur.

melih ismail

İyi Bilinen Üye
ben ilk başladığım zamanlar bir süre kullandım, eğer ocak üstü kullanacaksanız termometre ile birlikte kullanılabilir bence. ancak kasuya yöntemiyle demleme yapmaya gelmez zira yaklaşık 30 saniyede bir 1 derece sıcaklık kaybediyor. yani kasuyaya göre demleme bittiğinde arada yaklaşık 6-7 derece fark olur.
kasuya iyidir :) tatlı kahve sevenler için birebir

Kdundar

İyi Bilinen Üye
İsim
Korhan Dündar
Daha fazla  
İsim
Korhan Dündar
Değirmen
Comandante C40
Ekipmanlar