• Aralık
    Sevgili Ziyaretçi Aralık ayı yaklaşması nedeni ile Kahve Kulübü kahve alım anketini başlattık. Sizlerin oyları ile belirlenen firmadan Aralık ayı toplu kahve alımı yapılacak.
    Aralık ayı Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Grubuna katılmayı unutmayın.

Goat Story Arco - Hem Elektrikli Hem Manuel Değirmen

Alizrl

Aktif Üye
İsim
Ali zorlu
Daha fazla  
İsim
Ali zorlu
Kahve sektöründe yenilikler devam ediyor. Ve sektördeki açıklardan birini de Goat Story adlı şirket kapatma peşinde.
Hem elektrikli aynı zamanda manuel kahve değirmeni.

Goat story aslında ilk başta keçi boynuzu şeklinde kahve bardakları üreten bir Kickstarter projesiydi. Daha sonra Gina adlı yenilikçi ve tasarımı gerçekten çok hoşuma giden bir demleme ekipmanı piyasaya sürdü. Hem pour over hem immersion demleme yapabilen aynı zamanda dahili tartısı olan bu ekipman 2018 reddot desing ödülünü de aldı.
Daha sonra kahve kavurmaya da başladılar ama hiç denemedim kahveler hakkında yorum yapmıycam fakat paketleri hoşuma gidiyor.

Şimdi de kendi kahve değirmenlerini tasarlamışlar ve Gina gibi kendilerince yorum getirmişler. Ürün henüz proje aşamasına üretime ne zaman başlanacağı hakkında bilgi verilmemiş.
2020-10-31 22.54.42.png
63mm gibi ince bir gövde kalınlığına sahip karbonize İtalyan çeliği kullanmakta olan değirmen Türk kahvesinden cold brew'e kadar geniş bir öğütüm aralığı sunmayı hedefliyor. Konik burr kullanılan değirmende burr boyutu hakkında net bilgi verilmemiş henüz.

4x30=120 kademe ayar mekanizmasına sahip gerçekten geniş bir öğütüm aralığı.

2020-10-31 22.55.53.png
Kahve haznesi mıknatıslarla sahitleniyor ve espresso sepetine de tam uyumlu şekilde yapmışlar.

İlerleyen günlerde daha detaylı bilgiler gelecektir. Böylelikle bir Goat Story başlığı da bulunmuş olsun 😊
2020-10-31 22.58.33.png2020-10-31 22.55.25.png

PortatifBarista

İyi Bilinen Üye
İsim
Burak
Daha fazla  
İsim
Burak
Espresso Makinesi
:(
Değirmen
Comandante C40 Nitro Blade Hand Grinder
Ekipmanlar
Konchero Gooseneck Kettle, Hario V60 Dripper, Hario İmmersion Dripper, Kaliteo Dripper, Kaan Hassas Tartı, Act Refraktometre
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Ankara-Eskişehir
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Tepebaşı (Eskişehir)
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Emek Semti (Ankara)
Motordantenin getir götürünü yapar. :p:p

kahveanalisti

İyi Bilinen Üye
Daha fazla  
Espresso Makinesi
Lelit Grace PL81T
Değirmen
Eureka Mignon Specialita-Timemore C2- Comandante C40 MK3
Ekipmanlar
V60-Breville Sage Precision Brewer-Syphon-Aeropress-Nanopresso-Kompresso-Kruve Elek-Kruve Bardak-Acaia Pearl S-Felicita-Fellow Kettle
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Ankara
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Çankaya
el değirmenlerinin sonu gelmeliydi Allah'a şükür oluyor :p. Bu tip hibrit değirmenler görmek beni mutlu ediyor. yoksa 21yy hala kol çevirmekten şahsen ben bıktım. Ama İşin Öncüsü ve Kralı Motordante çoktan çıktı Goat Story düşünsün :D Gina güzel girişimdi bence ama tartının ayrılmaması büyük bir sorundu bir ara almayı düşünmüştüm ama vazgeçtim.

Timemore'un hala böyle bir proje yapmaması bana çok garip geliyor. Hario gibi daha geleneksel bir firma bu manueli elektrikli yapma projesini çok önceden yapmışken, timemore gibi yenilikçi bir firmanın bu kadar geriden gelmesi garip. belkide gizli projeleri vardır.

Alizrl

Aktif Üye
İsim
Ali zorlu
Daha fazla  
İsim
Ali zorlu
el değirmenlerinin sonu gelmeliydi Allah'a şükür oluyor :p. Bu tip hibrit değirmenler görmek beni mutlu ediyor. yoksa 21yy hala kol çevirmekten şahsen ben bıktım. Ama İşin Öncüsü ve Kralı Motordante çoktan çıktı Goat Story düşünsün :D Gina güzel girişimdi bence ama tartının ayrılmaması büyük bir sorundu bir ara almayı düşünmüştüm ama vazgeçtim.

Timemore'un hala böyle bir proje yapmaması bana çok garip geliyor. Hario gibi daha geleneksel bir firma bu manueli elektrikli yapma projesini çok önceden yapmışken, timemore gibi yenilikçi bir firmanın bu kadar geriden gelmesi garip. belkide gizli projeleri vardır.
Zaten kendileri de değirmende yeni yeni jenerasyon diye bahsetmiş :) benim şahsi amatör olarak fikrim de böyle kullanıcıya birden fazla seçenek sunmanın avantajlı olduğunu düşünüyorum. El ile öğütmekten hoşlanan birçok kişi var ama bazen yorucu veya sıkıcı olabiliyor.
Gina konusunda da gördüğüm kadarıyla tartı ayrılmasından ziyade gecikme sorunu da var ve üstüne sadece 1gr hassasiyet :rolleyes:
Timemore da böyle projesi varmıdır bilemedim. Halihazırda Chestnut x ile uğraşıyorlar. Acaba ona bir eklenti gelebilir mi? (Motordante Çakması) 😂

msacid

İyi Bilinen Üye
İsim
Mustafa Sacid
Kickstarter projesi olarak çıkacakmış

Hem komple halde hem de tek el değirmeni şeklinde sunulacakmış

Set halde fiyat 299 dolar, tabi Kickstarter'da. Bu %40 indirimli fiyat ayrıca

Kickstarter'da tek el değirmeni olarak almak da mümkün olacak, o vakit 150 dolar ödemek gerekiyor.

fiyatlar yüksek geldi bana, vadettiklerine de bakmak lazım tabi

teyyaredenkahve

İyi Bilinen Üye
Editör
İsim
Levent
Ne vaad ederse etsin, o ürüne 750$ veren olur mu bilemedim. 300$ verilebilir. Mantıklı bir fiyat.

O kadar bütçeniz olsa siz ne alırsınız? Niche + El değirmeni mi yoksa bu tarz bir ürün mü?

Bilemedim, aklımda deli sorular.

Son düzenleme:

kahveanalisti

İyi Bilinen Üye
Daha fazla  
Espresso Makinesi
Lelit Grace PL81T
Değirmen
Eureka Mignon Specialita-Timemore C2- Comandante C40 MK3
Ekipmanlar
V60-Breville Sage Precision Brewer-Syphon-Aeropress-Nanopresso-Kompresso-Kruve Elek-Kruve Bardak-Acaia Pearl S-Felicita-Fellow Kettle
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Ankara
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Çankaya
Kickstarter projesi olarak çıkacakmış

Hem komple halde hem de tek el değirmeni şeklinde sunulacakmış

Set halde fiyat 299 dolar, tabi Kickstarter'da. Bu %40 indirimli fiyat ayrıca

Kickstarter'da tek el değirmeni olarak almak da mümkün olacak, o vakit 150 dolar ödemek gerekiyor.

fiyatlar yüksek geldi bana, vadettiklerine de bakmak lazım tabi
Net çok pahalı. Türkiye ve Avrupa'da bu fiyatlarla işleri zor. 200-250 dolara o seti satsınlar o zaman belki bir çekiciliği olur ilk başlarda. ama çok pahalı. bilmiyorum. Yani pazardan kaymak alalım tadında bir girişim değil bence. aşırı yenilikçi değil ama orta seviye bir yenilik. ondan bu kadar pahalı yapmanın bir anlamı yok. İnnovasyon üzerine daha önce tez yazdığımdan bilirim ki bu tip bir innovasyonu early adopterse az kalmış bir yenilik gibi görebiliriz. Piyasada cidden bu tip girişimler mevcut ama bu tip hibrid değirmenin pazar payını arttıracak bir girişim de yok tabi. O açıdan avantajları var. Innovator olsalar alsınlar pazarın kaymağını yapıştırsınlar fiyatı derdim ama şu seviyede net bir innovasyon olmadığı için bence piyasanın üstünde fiyatlama çok zarar verir girişimlerine.

1605537104502.png

msacid

İyi Bilinen Üye
İsim
Mustafa Sacid
Ne vaad ederse etsin, o ürüne 750$ veren olur mu bilemedim. 300$ verilebilir. Mantıklı bir fiyat.

O kadar bütçeniz olsa siz ne alırsınız? Niche + El değirmeni mi yoksa bu tarz bir ürün mü?

Bilemedim, aklımda deli sorular

Ben kendilerini nerede konumlandırdıklarını merak ediyorum ama yine de çıkış fiyatı olarak dahi yüksek

dediğin gibi bir tık üstte Niche var, el değirmeni olarak sektörün ağababası Comandante bile, yalın el değirmeninin bir tık üstünde

bu fiyatlara ne vadediyorlar acaba?

Alizrl

Aktif Üye
İsim
Ali zorlu
Daha fazla  
İsim
Ali zorlu
Fiyatının yüksek olacağını tahmin etmiştim çünkü daha önce ürettikleri dripper olan gina'da yüksek fiyatlı idi. İyi tasarım işlevsel ürünler ve yüksek fiyatla sektörde takılıyorlar :)

jcrusd

İyi Bilinen Üye
İsim
J Crusd
Daha fazla  
İsim
J Crusd

Bilemedim, aklımda deli sorular
750 dolar olacağını nerde görmüştünüz? %40 indirimli fiyatı 300$ ise fiyatının 500$ olması gerekmez mi?