• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Gardellinin sattığı kahveler neden pahalı

Cafee.mia

Yeni Üye
İsim
Gamze
Daha fazla  
İsim
Gamze
Tin.coffee de bi kahve sordum 200 250 tl den bahsetti 250 gr mı için şaşkınlığımı gizleyemedım gardella dedi gıttı:)))))

Aldığımız kahvelerın fiyatı aşagı yukarı belli yani o yüzden sormak istedim yani 250 gr kahve 250 tl 1 kilo 1.000 tl yapıor farkındayız demi :))) ne içioruz yahu 😄😄

Kahveler İtayla'da kavruluyor, oradan çeşitli meşakkatli süreçlerin sonunda Türkiye'ye getiriyor Tin Coffee. Geçen gün yapılan canlı yayında da anlatmıştı ayrıntılı Togay bey.

Yani kahveler pahalı sayılmaz, Türkiye'den almak isteyince o fiyatları buluyor. Güncel kargo ücreti vs bakmadım ama, bireysel almaya çalışsak bir miktar daha fazla tutabilir hatta bakmak lazım.

Tin.coffee de bi kahve sordum 200 250 tl den bahsetti 250 gr mı için şaşkınlığımı gizleyemedım gardella dedi gıttı:)))))

kahvenin İtalya satış fiyatı 22 Euro (170 TL) ve orası için de pahalı bir kahve. Üstüne kur farkı, ticaretle ilgili kalemler eklenince, fiyat haliyle (bizim alım gücümüze göre) yükseliyor.

dediğim gibi bu tarz kahveler, Avrupadaki insanlar için de pahalı ve çoğu insan kahveye o paraları vermiyor. Orada da bizim gibi azınlık bu kahveleri tüketiyor.

2 sene oldu galiba Togay Bey den 1 kenya 1 etiyopya almıştım Gardelli. Türkiye içi kargo dahil 135 tl gibi bir fiyata gelmişti diye hatırlıyorum. Ne güzel günlerdi onlar ♥

.d
kahvenin İtalya satış fiyatı 22 Euro (170 TL) ve orası için de pahalı bir kahve. Üstüne kur farkı, ticaretle ilgili kalemler eklenince, fiyat haliyle (bizim alım gücümüze göre) yükseliyor.

dediğim gibi bu tarz kahveler, Avrupadaki insanlar için de pahalı ve çoğu insan kahveye o paraları vermiyor. Orada da bizim gibi azınlık bu kahveleri tüketiyor.
Hocam 22 euro'nun neresi pahalı Avrupa'da yaşayan bir insan için :D. 8 Euroya da güzel kahve aldıkları için en fazla sürekli bunu almıyorlardır :D

Aldığımız kahvelerın fiyatı aşagı yukarı belli yani o yüzden sormak istedim yani 250 gr kahve 250 tl 1 kilo 1.000 tl yapıor farkındayız demi :))) ne içioruz yahu 😄😄

yaşasın kulübün bir fakiri ben değilmişim :)

Yurtdışından getiriliyor, kur, vs. bahseden arkadaşlar olmuş. Ama, Her zaman alınıp içilecek bir kahve değil Gardelli, zaten Togay da her zaman getirmiyor, arada ödül niyetine içilecek ve gerçekten ödül gibi kahveler olduğu için, değmiyor diyemiyorum.

Malesef ülkemizin alım gücü düşük ve kurların çok değişken olduğu bir zamandayız. Bunların üstüne bide gümrük masrafları , vergiler vs binince hal durum bu şekilde oluyor. Arkadaşlarımın da belirttiği gibi gardelli tarzı kahveler her zaman ulaşılabilir ve içebileceğimiz kahveler değildir. Arada kendinizi şımartmak adına veya bir ödül olarak tüketilebilecek kahvelerdir. Zaten euro veya dolar bazın da fiyatı diğer kahvelere nazaran pahalı bir ürün. Bundan dolayı gardelli için fiyatların bence olabilecek en makul seviyelerde olduğuna inanıyorum.

Avrupa da 22 euro pahalı değil. Onlar için birim fiyat = ülkenin ulusal parası
Örneğin Almanya da bir burger king menü 9-10 Euro. Neye göre pahalı dedin anlamadım yani :)

@jackjoker sanırım kastettiği diğer kahvelere kıyasla pahalı. Ortalama 10-15 euro bandında Avrupa’da kahveler.

@jackjoker sanırım kastettiği diğer kahvelere kıyasla pahalı. Ortalama 10-15 euro bandında Avrupa’da kahveler.
Gardellinin 100 euro istediği hatta dönem dönem daha fazla istediği kahveler de var. evet onlar için pahalı diyebiliriz de 22 euro Avrupa da herhangi bir insan için pahalı değil. 10-15 euro bandında dolaşan kahveler çoğunlukta haklısın. 22 euro bir nebze daha pahalı onlara göre ama Avrupa da azınlığın tercih edeceği bir kahve fiyat bandında değil. Herkes erişebilir yani.
Bizim kur farkı olayı farklı bir boyuta götürüyor.

Merhaba Ben muzungu almistim 25 euro ya o zamanki satis fiyati 20 euro civarindaydi gardelli sitesinde . Bu seferki gelicek olan gardelliler satis fiyati uzerine sirasiyla 10 -10 -13 euro daha pahali . Orn; (22 euroluk kahve satis fiyati 32 euro )Bu farklarin sebebi gumruk mu yoksa arz talep mi acikcasi beni dusunduruyor.

İngltere, Hollanda, Kuzeyli kavuruculara baktığımızda 250 gr kahveler genel olarak 15 Euro civarı maksimum, bence 22 Euro Avrupa için de pahalı. Ha tabi bize göre çok pahalı kalıyorken, onlara göre bir tık pahalı geliyordur.

Avrupa da 22 euro pahalı değil. Onlar için birim fiyat = ülkenin ulusal parası
Örneğin Almanya da bir burger king menü 9-10 Euro. Neye göre pahalı dedin anlamadım yani :)

işim gereği yurt dışına çok çıkıyor(dum), ve hala günümüm yarısı yurt dışındaki insanlarla konuşmakla geçiyor.
Bazen kahve muhabbeti yapıyoruz ve ağızlarını yokluyorum.
Kahveye ulaşımlara çok kolay ve bir sürü alternatifleri var. Gardelli, Barn, Hearts, La Cabra gibi yerleri söyleyince, araştırıyorlar ve çoğunun tepkisi çok pahalı oluyor.
Tabi bizim kafadan insanlar da var ama dediğim gibi onlar da bizim gibi azınlık.
22 Euro bir kahve için orada da pahalı. Alım gücüne göre göreceli daha kolay alabilirler tabi.
Gardelli ürünleri, özellikle Togay’ın getirdiği şampiyona serileri, nispeten lüks ürünler :) seveni ve durumu olan alıyor :)
Bu benim gelen tepkilerden anladığım yorumlamam :) Mutlak doğru değil :)

Hep söylediğim gibi nitelikli kahve de puro gibi, şarap, viski gibi lüks bir degüstatif gurmelik alanı olma yolunda... nasıl bilmem ne şaraplarını, bilmem nerede bilmem hangi yöntemle yillandirilmis viskileri 'bu neden bu kadar pahalı!' diye sorgulayamiyorsak nitelikli kahve alanındaki bu özel üretim artizan kahvelerin fiyatlarını sorgulamak da o kadar saçma geliyor... ki bence bunlar iyi zamanlar, Gardelli kahveleri de, diğer yıldız kavurucuların ürünleri de henüz ulaşılabilir fiyatlardalar, bence 3 - 5 yıl içerisinde anaerobik fermantasyon yöntemlerine benzer özel işlenmiş, özel mikro lot butik ürünler arttıkça bunları alabilme şansımız pek kalmayacak...

Her gıda ürününde üst uçlara doğru giderseniz standart fiyatlardan çok farklı rakamlara ulaşırsınız. Kahve de buna dahil.
Her türlü, çay, kahve , çikolata, içki, peynir, et v.b. ürünlerin yaygın şekilde tüketilen versiyonları ile en üst kalitede olanlar arasında kalitesi ile açıklanamayacak şekilde fiyat açıklığı vardır.

Her türlü hobide ilk başta duyduğunuz fiyatlara gösterdiğiniz tepki ile belli bir zaman sonra içsellestirdiginiz zaman gösterdiğiniz tepki birbirinden çok farklıdır. Artık belli bir noktadan sonra o fiyatları bizler normalleştiririz ancak genel tüketiciler için halen çok saçma rakamlar olarak sabit kalır.

Kendi ilgilendiğim tüm hobiler için kendimde on yıllardır birebir yaşıyorum ve gözlemliyorum. Hi-fi, yemek, outdoor, fotoğraf hobilerimin tamamında fiyatlar artıyor ancak bu sektörlerin gelişimlerinin hangi dönemlerinde olduğuna göre artış ivmesi değişiyor.

Siz merakı veya bilgisi olmayan bir kişiye bir hoparlöre 10 binlerce dolar vermeyi de, 250gr kahveye 100euro vermeyi de, bir Outdoor monta 1000dolar üstünde bir rakam vermeyi de, bir malt viskiye 500euro vermeyi de, bir kilo cikolataya 100eurodan fazla ödemeyi açıklayamazsınız. Ama ilgilenen kişiler olarak bizler kendimize rahatlıkla açıklarız. Işin doğası bu maalesef.

gardelli fiyatları pahalı mı değil mi diye şu veriler bize biraz yol gösterici olabilir.
buna göre yaklaşık olarak 1,5 kilo et fiyatına 250 gr gardelli kahve alıyorsunuz. türkiye şartlarında düşürsek örneğin 90 lira 250 gram kahve alır mıydınız? mesela petra gitesi 72 lira konusu tartışıldı, coffee sapiens 90 liraya brezilya tartışıldı.. türkiyede dolar euro bazlı fiyatlandırma ve yüksek vergiler de dikkate alındığında, evet gardelli esasen italya için de pahalı sayılabilecek bir kahve. bu yazdıklarım tabi 20 euro bandındaki kahveler için söylüyorum, yoksa gardellide de 11-15 euro bandında kahveler var.

ekleme : bu fiyatı ilk gördüğümde aklıma 2008 yılında milanodan venediğe tren biletine 22 euro verdiğim aklıma gelmişti :) şimdi baktım fiyatlar düşmüş bile :)

Son düzenleme:
Geri