• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Gaggia New Classic Silikon Grup Contası (Gasket)

emrhnozkfl

Üye
İsim
Emirhan
Daha fazla  
İsim
Emirhan
Espresso Makinesi
Lelit Bianca
Değirmen
Niche Zero, Comandante C40
Ekipmanlar
Hario V60, Fellow Stagg EKG, Aeropress, Kalita Wave 155, Timemore Black Mirror, Timemore Black Mirror Nano, Hotpoint Ariston & SEB Filtre Kahve Makinesi, Clever, Moka Pot
Kahve Arkadaşlığı İl
Istanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Halkali
Herkese merhaba, bilgi kirliliği olmaması açısından forum içinde konuyu arattım ancak bulamadığım için kendim başlık açmak istedim, konu önceden açılmış olup da gözümden kaçırdıysam şimdiden özür dilerim. Konuya gelirsek, Gaggia New Classic 2019 espresso makinem için grup contasını 8 mm silikon bir modelle değiştirmek istiyorum, ancak yurtdışından bir çok seçenek olmasına rağmen Türkiye içinde bunun satışını yapan bir firma bulamadım, daha önce bulup satın almış ya da yol gösterebilecek biri olursa çok mutlu olurum şimdiden teşekkür ederim. :coffee: 🤟

(Görsel Shades of Coffee Sitesinden alınmıştır)

Ekli dosyalar

• img-8006.jpg
    img-8006.jpg
    152.1 KB · Görüntüleme: 10
@Globally Yiğit Bey belki yardımcı olabilir

Herkese merhaba, bilgi kirliliği olmaması açısından forum içinde konuyu arattım ancak bulamadığım için kendim başlık açmak istedim, konu önceden açılmış olup da gözümden kaçırdıysam şimdiden özür dilerim. Konuya gelirsek, Gaggia New Classic 2019 espresso makinem için grup contasını 8 mm silikon bir modelle değiştirmek istiyorum, ancak yurtdışından bir çok seçenek olmasına rağmen Türkiye içinde bunun satışını yapan bir firma bulamadım, daha önce bulup satın almış ya da yol gösterebilecek biri olursa çok mutlu olurum şimdiden teşekkür ederim. :coffee: 🤟

(Görsel Shades of Coffee Sitesinden alınmıştır)
gelbura'da satılıyordu.

gelbura'da satılıyordu.
Gelbura'da satılan orijinal makinenin kendisiyle gelen 8.5 mm gasket maalesef ki, ben portafiltreyi daha rahat kilitleyebilmek için 8 mm arıyorum, cevabınız için teşekkürler yine de :)

8mm e inmenize gerek yok bence, 8.5mm lik ims indi galiba mavi contadan kullanıyorum ben, inanılmaz rahat oldu. Tabi brass shower holder ve shower screen ile birlikte değiştirdim, onun da etkisi olabilir. Bence yeter ki silikon conta olsun, 8.5mm orjinal boyut sıkıntı yaratmayacaktır.

8mm e inmenize gerek yok bence, 8.5mm lik ims indi galiba mavi contadan kullanıyorum ben, inanılmaz rahat oldu. Tabi brass shower holder ve shower screen ile birlikte değiştirdim, onun da etkisi olabilir. Bence yeter ki silikon conta olsun, 8.5mm orjinal boyut sıkıntı yaratmayacaktır.
Hocam öncelikle cevabınız için teşekkür ederim, 8 mm düşünmemin nedeni tamamen kullandığım orijinal 8.5 mm ile portafiltrenin saatin 7-8 yönünden ileri gidememesiydi, 8 mm ile portafiltrenin 6 yönünde sabitlenmesi daha rahat olur diye düşündüm. Siz bahsettiğiniz ims contayı nereden temin ettiniz acaba?

Hocam öncelikle cevabınız için teşekkür ederim, 8 mm düşünmemin nedeni tamamen kullandığım orijinal 8.5 mm ile portafiltrenin saatin 7-8 yönünden ileri gidememesiydi, 8 mm ile portafiltrenin 6 yönünde sabitlenmesi daha rahat olur diye düşündüm. Siz bahsettiğiniz ims contayı nereden temin ettiniz acaba?
Ben Amazon dan aldım abd den, yanımda getirdim. Aynı durum bende de söz konusu idi. 8.5mm mavi conta ile çok rahat 6 yönüne sabitleniyor.

Geri