• Eylül
    Sevgili Ziyaretçi Eylül ayı gelmesi ile birlikte logomuzu değiştirdik ve Kahve Kulübü kahve alım anketini başlattık. Sizlerin oyları ile belirlenecek firmadan Eylül ayı toplu kahve alımı yapılacak.
    Eylül ayı Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Grubuna katılmayı unutmayın.

French Press Hakkında Her Şey

jackjoker

İyi Bilinen Üye
Daha fazla  
Ekipmanlar
Delter Coffee Press, Aeropress, Comandante c40, V60, Konchero, Hario Tarti
Herkesin mutlaka kahve hayatında ilk kullandığı ekipmandır. Kimi çok sever bırakamaz kimi ise bir köşeye bırakır.
Aslında kahve içinde ki aromalar konusunda çok başarılı sonuçlar üretebilen bu ekipmanın da konusu olmalı diye düşündüm.
Kahve demleme olayına yeni başlayanlar ya da doğaya çıkan maceraperestler.
Kullandığınız french press yöntemleri var mı?

Örneğin ben metal filtre kısmına ekstra kağıt filtre geçirerek kullanıyorum. Hem daha temiz sonuçlar çıkarıyor hemde biraz daha sağlıklı ( kolestrolü olanlar dikkat :) )

orneken

Üye
Geçen yaz kardeşimin hatasıyla 8 yıllık chambord demleyicimin camı kırılmıştı. Yerine kavanoz kesip koyacaktım ama ekipman eksikliği ile proje rafa kalktı. Bugün İkea'ya gittim ve uppheta (ya da onun gibi birşey) isimli ürünü inceledim. Yanıma eski aletin parçasını alıp karşılaştırdığımda fitrenin örgüsünün aynı olduğunu gördüm. Çapı da uyduğu için satın aldım. Eve gelip incelediğimde çubuk kısmındaki vidanın dişlilerinin de birbirine uyduğunu gördüm. Ürün muhtemelen Bodum'a fason yaptırılmış.Bodum Portekizde , Uppheta Çekya da imal edilmiş. Kalite aynı olmasa da parça uyumluluğu için alınabilir.