• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Forum Kategorileri

NoDRaC

Üye
Yönetici
Editör
İsim
Suat
Daha fazla  
İsim
Suat
Espresso Makinesi
Lelit Bianca
Değirmen
Niche, Comandante
Ekipmanlar
V60, Chemex, Kalita, Melodrip
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
istanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
gaziosmanpaşa
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
taksim
Forum kategorileri konusunda kabaca aşağıdaki gibi bir liste belirledik. Önerilerinizi bu konu altına yazarsanız ortak akıl yürütebiliriz.

-Nitelikli Kahveye Başlangıç Rehberi
+Yeni Başlayalar İçin Rehberler
+Karşılaşın Sorunlar ve Yardımlaşma

-Kahve Değirmenleri
+Elektrikli Değirmenler
+El Değirmenleri

-Elektrikli Kahve Makineleri
+Espresso Makineleri
+Filtre Kahve Makineleri
+Diğer Elektrikli Kahve Makineleri

-Kahve Demleme Ekipmanları Tarif ve Bilgilendirme Alanı
+Espresso-Americano, Latte, Mocha...
+V60, Kalita Wave, Origami
+Aeropress, Delterpress, Frenchpress
+Cold Brew, Cold Drip
+Türk Kahvesi

-Kahve Kavurma ve Yeşil Çekirdeğe Dair Herşey
+Yeşil Çekirdek Tavsiyeleri Paylaşım Yardımlaşma
+Kahve Kavurma Makineleri

-Kahve Firmaları
+Kahve Çekirdekleri Satış Siteleri ve Kafeler
+Kahve Ekipmanları ve Makineleri Satış Siteleri (Firmaları)

-Alım Satım Bölümü
+Kahve Makineleri ve Ekipmanları Alım-Satım
+Kahve Çekirdeği Alım-Satım

+Çaylar
-Çay Türleri ve Tavsiyeleri

-Diğer Konular
+Kahve ve Barista Yarışmaları
+Kahveye Dair Haberler
+Kahve Etkinlikleri, Lansmanlar, Festivaller
+Kahvenin Yanında iyi Gider Dedikleriniz ve Tarifler
+Latte Art Çalışmaları
+Konu Dışı

-Flair, ROK Gibi elektrikli olmayan espresso yapıcıları için de bir alan açabiliriz.
-Dripperları belirttiğimiz alanda daha çeşitliliği belirtme adına ... yada vb. gibi bir uzatma kullanalım. Kasuya, Chemex, Stagg X, BlueBottle Dripper gibi daha bir çok ve muhtemelen daha da çoğalacak dripper çeşidi var.
-Şey kelimesi Türkçede her zaman ayrı yazılıyor.

Alım satım başlığı dışında "hediye/bedelsiz verilecek" ve "değiş tokuş/takas" gibi başlıklar da olabilir belki.

Benim bedelsiz verdiğim bir iki şey olmuştu, alış satış altında ilan açmak zorunda kalmıştım

Elindeki çekirdeği ve/veya kullanmadığı ekipmanı takas ile değerlendirmek isteyen de olabilir

Alım satım başlığı dışında "hediye/bedelsiz verilecek" ve "değiş tokuş/takas" gibi başlıklar da olabilir belki.

Benim bedelsiz verdiğim bir iki şey olmuştu, alış satış altında ilan açmak zorunda kalmıştım

Elindeki çekirdeği ve/veya kullanmadığı ekipmanı takas ile değerlendirmek isteyen de olabilir

En kötü ihtimalle alış satış altında açıp, açıklamada bedelsiz yazılabilir ya da konu başlığında bedelsiz yazılabilir.

Kategorileri mümkün olduğunca sade tutmaya çalışıyorum. İsteklerinize farklı çözümler bulabileceğime inanıyorum. Örnek vermek konusunda 2. El kısmında başlığın yanına satılık/alınık/ücretsiz gibi bir etiketleme sistemi getirilebilir.

Şehirlere göre kavurucu , 3.nesil kahve dükkanlarını paylaştığımız bir kategori yada bir liste olabilir. böylece bilmediğimiz yere seyahat edersek önerileri görebiliriz.

Kategorileri mümkün olduğunca sade tutmaya çalışıyorum. İsteklerinize farklı çözümler bulabileceğime inanıyorum. Örnek vermek konusunda 2. El kısmında başlığın yanına satılık/alınık/ücretsiz gibi bir etiketleme sistemi getirilebilir.
Zamanla rağbet görmeyen kategoriler en yakın bir başka kategoriye bağlanır zaten 👍

Az evvel CMD başlığına yazdım. Ekipman ilk mesajlarının belli bilgileri içerecek (fotoğraflar, video,link vb.) foruma özel bir şablona göre olabildiğince sade, anlaşılır ama doyurucu bir ilk mesajla olsa mükemmel olur

Az evvel CMD başlığına yazdım. Ekipman ilk mesajlarının belli bilgileri içerecek (fotoğraflar, video,link vb.) foruma özel bir şablona göre olabildiğince sade, anlaşılır ama doyurucu bir ilk mesajla olsa mükemmel olur

Bununla ilgili aklıma ilk gelen sitede görevlendireceğimiz (görev çağrısıdır bu :) ) moderatör(editör) arkadaşlar konuların ilk mesajlarını düzenleyebilirler. Ve sitenin konseptine uygun olarak ilk mesaj bilgi içerikli olur.

Şehirlere göre kavurucu , 3.nesil kahve dükkanlarını paylaştığımız bir kategori yada bir liste olabilir. böylece bilmediğimiz yere seyahat edersek önerileri görebiliriz.

Bunu aslında bir veritabanı ile yapabilsek hem gidilen şehir veya ülkedeki kahve dükkanları ve/veya kavurucular listelenebilir hem de bunların ve ürünlerinin üyeler tarafından puanlandırılması mümkün olur

Bunu aslında bir veritabanı ile yapabilsek hem gidilen şehir veya ülkedeki kahve dükkanları ve/veya kavurucular listelenebilir hem de bunların ve ürünlerinin üyeler tarafından puanlandırılması mümkün olur

Kahve dünyası isimli bir kategori oluşturup, içerisine yabancı ülke kahve rehberi oluşturulabilir. İtalya kahve rehberi gibi. Benzeri yerliler içinde yapılabilir.

Bir de el yapımı ürünler için de bir bölüm açabilir miyiz? Çanta, kılıf, ya da alternatif olarak kullanıcılar tarafından geliştirilmiş ürünler.

Bir de el yapımı ürünler için de bir bölüm açabilir miyiz? Çanta, kılıf, ya da alternatif olarak kullanıcılar tarafından geliştirilmiş ürünler.

buda mantıklı ismi ^üyelerin hobileri^ olabilir belki? Kampcılık bisiklet vb konular açılabilir. Satış için satış bölümü kullanılabilir

Bahsedilen konular öncelikle konu dışında yer alıp da sonradan konular çoğaldıkça alta başlıklar açılsa daha iyi olur sanki. Yoksa içi boş alt başlıklar halinde kalabiliyor.

Kahve literatürü, kahve kitapları gibi bir bölüm de olabilir.

bence hobileriniz diye bir alan olmalı.
benim gibi odyofiller paylaşımda bulunabilir.
müzik önerileri
ya da yine benim yaptığım gibi fotoğrafçılıkla ilgili paylaşımlar.
ya da bilgisayar oyun hobi üzerine haberler vs
sırf bunlar için bile üye olacak kişiler var.

Son düzenleme:
bence hobileriniz diye bir alan olmalı.
benim gibi odyofiller paylaşımda bulunabilir.
müzik önerileri
ya da yine benim yaptığım gibi fotoğrafçılıkla ilgili paylaşımlar.
ya da bilgisayar oyun hobi üzerine haberler vs
sırf bunlar için bile üye olacak kişiler var.

hocam, imzanın da maşallahı var :) her yazdığın konuyu okurken gözlerim ister istemez aşağı kayıyor. şimdi bunların kahveyle ne alakası var diyorum ki meğer imzanmış :)

Geri