• Temmuz Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Temmuz ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Vitus Coffee & Roastery olarak seçildi. Bu konudan Temmuz ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Filtre kahveyi karıştırmak ve tada etkisi

Bir çoğunuz bilir espresso fincanları yanında bir de küçük çay kaşığı verilir, bu espressonun kompleks tatlarını homojen hale getirmek ve dengeli bir tat almak için uygulanan bir yöntemdir.

Kimisi esmer şeker atıp karıştırabilir de o ayrı.

Aynı işlem aslında filtre kahve için de uygulanıyor. Bunu demleme şampiyonalarında fincan tadımı yapan jurilerden de görebilirsiniz.

İlk yudumu karıştırmadan alın ve sonra bir de kaşıkla karıştırdıktan sonra bir yudum alın, ciddi bir fark olduğunu duyumsayacaksınız.
 
Demleme sürahilerinden dökmeden önce de karıştırıyoruz aslında. Espresso kadar olmasa da, tada etkisi var.
Karafta iken karıştırmak yeterli değil mi? Bardakta hiç karıştırmayı düşünmemiştim..
 
Bardağa dökmeden önce karafı sallıyorum. Bazen de karaftan azar azar (40-50ml) bardağıma koyup içiyorum, dolayısıyla kahveyi bardakta çalkalayarak karıştırmak da kolay oluyor.
Aynısını bende yapıyorum fakat yine de kahve yüzeyinde yağ tabakaları oluşuyor o nedenle ayrıca fincanda kaşıkla karıştırıyorum.
 
Geri
Üst