• Eylül
    Sevgili Ziyaretçi Ekim ayı gelmesi ile birlikte Kahve Kulübü kahve alım anketini sonuçlandırdık. Sizlerin oyları ile belirlenecn firmadan Ekim ayı toplu kahve alımı yapılacak.
    Ekim ayı Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Grubuna katılmayı unutmayın.

Filtre kahveyi karıştırmak ve tada etkisi

Coffeeworm

Aktif Üye
Bir çoğunuz bilir espresso fincanları yanında bir de küçük çay kaşığı verilir, bu espressonun kompleks tatlarını homojen hale getirmek ve dengeli bir tat almak için uygulanan bir yöntemdir.

Kimisi esmer şeker atıp karıştırabilir de o ayrı.

Aynı işlem aslında filtre kahve için de uygulanıyor. Bunu demleme şampiyonalarında fincan tadımı yapan jurilerden de görebilirsiniz.

İlk yudumu karıştırmadan alın ve sonra bir de kaşıkla karıştırdıktan sonra bir yudum alın, ciddi bir fark olduğunu duyumsayacaksınız.

Harmanyeri

Üye
İsim
Hamza
Daha fazla  
İsim
Hamza
Espresso Makinesi
Philips EP2231/40
Değirmen
Commandante C40
Ekipmanlar
Konchero gooseneck kettle
Demleme sürahilerinden dökmeden önce de karıştırıyoruz aslında. Espresso kadar olmasa da, tada etkisi var.
Karafta iken karıştırmak yeterli değil mi? Bardakta hiç karıştırmayı düşünmemiştim..

Coffeeworm

Aktif Üye
Bardağa dökmeden önce karafı sallıyorum. Bazen de karaftan azar azar (40-50ml) bardağıma koyup içiyorum, dolayısıyla kahveyi bardakta çalkalayarak karıştırmak da kolay oluyor.
Aynısını bende yapıyorum fakat yine de kahve yüzeyinde yağ tabakaları oluşuyor o nedenle ayrıca fincanda kaşıkla karıştırıyorum.