• Hoşgeldin 2021
    Yeni yılınız kutlu olsun sevgili kahve kulübü üyesi Ziyaretçi . Yeni yıl dileklerinizi vei diğer kahve kulübü üyelerine dileklerinizi bu konudan yazabilirsiniz.

Filtre kahve torbaları

cagrierdogan

İyi Bilinen Üye
Merhabalar.

Duyduğum ve anladığım kadarıyla ilk çıkışı (yine) Japonya'ya dayanan tek kullanımlık (ben yıkayıp 2 kez de kullandım bazılarını) filtre kahve torbalarından haberdardır muhtemelen birçoğumuz. Türkiye'de de birkaç firma bunu yapmaya çalıştı, BİM ve A101'lere kadar. Ama elbette içindeki kahve çamurdan hallice olabileceğinden dolayı, pek tercih edilmiyor. Ben Japonya'dan arkadaşıma getirtmiştim şunları ki vasat diyebileceğim seviyede idiler (üst rafta ortadakini, alt rafta yeşil ve kırmızıyı aldırdım, toplam alışverişte tanesi 1-2 lira civarına gelmişti, hatırlayamadım şimdi):

photo_2019-09-23_10-23-05.jpg

Fakat işin bir başka yönü de var: Madem kahveyi seçemiyoruz, o zaman boş filtre alalım. Bu boş filtreleri yurt dışında satan birkaç yere baktığımda 1-1,5 lira arası bir fiyata geldiğini gördüm. Türkiye'de şu sitede mevcut, 70 kuruşa geliyor: https://www.nurgazshop.com.tr/filtre-kahve-torbasi-25-adet

Henüz alıp denemedim ama, ekipman olmayan yerlerde basitçe kahve hazırlamak için ideal görünüyorlar.
 
Üst