• Eylül Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Eylül ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Sezy Coffee olarak seçildi. Bu konudan Eylül ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Grubuna katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Filtre kahve torbaları

cagrierdogan

İyi Bilinen Üye
Merhabalar.

Duyduğum ve anladığım kadarıyla ilk çıkışı (yine) Japonya'ya dayanan tek kullanımlık (ben yıkayıp 2 kez de kullandım bazılarını) filtre kahve torbalarından haberdardır muhtemelen birçoğumuz. Türkiye'de de birkaç firma bunu yapmaya çalıştı, BİM ve A101'lere kadar. Ama elbette içindeki kahve çamurdan hallice olabileceğinden dolayı, pek tercih edilmiyor. Ben Japonya'dan arkadaşıma getirtmiştim şunları ki vasat diyebileceğim seviyede idiler (üst rafta ortadakini, alt rafta yeşil ve kırmızıyı aldırdım, toplam alışverişte tanesi 1-2 lira civarına gelmişti, hatırlayamadım şimdi):

photo_2019-09-23_10-23-05.jpg

Fakat işin bir başka yönü de var: Madem kahveyi seçemiyoruz, o zaman boş filtre alalım. Bu boş filtreleri yurt dışında satan birkaç yere baktığımda 1-1,5 lira arası bir fiyata geldiğini gördüm. Türkiye'de şu sitede mevcut, 70 kuruşa geliyor: https://www.nurgazshop.com.tr/filtre-kahve-torbasi-25-adet

Henüz alıp denemedim ama, ekipman olmayan yerlerde basitçe kahve hazırlamak için ideal görünüyorlar.
 
Üst