• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Film Önerileri, İnceleme ve Eleştirileri

Al Pacino'yu yönetmen olarak anmak?
pardon kafam dağınıktı yanlış yazmışım düzeltiyorum 😁
bazen hem yönetmen hem yönettiği filmde oynayan insanlar da var. ornek vermek gerekirse yukarda yazdığım Ritche filmi, Clint Eastwooddan Gran Torino gibi mesela.

Çok uzun zamandır buralara bir şey yazılmamış. Sanki herkes Theodor Adorno’yu okumuş:)

Her neyse, buraya bir film eklemenin zamanı gelmiş sanırım.
Bertolt Brecht, meselenin yalnızca dünyayı yorumlamak değil, ayrıca onu değiştirmek olduğunu söyler haklı olarak. Ona göre sanatçı, bu yönde bir tavır takınmak zorundadır. Yönetmen Ali Abbasi de son filmi Kutsal Örümcek ile tam da bunu düşünmüş ve kafasını dünyanın en eski sorunlarından olan, kadının sömürüsüne takmış. Nitekim bu filmiyle Cannes’da ödül de alıyor.
Yönetmen, bir öncesinde, Sınır isimli filminde, aslında buralara geleceğinin işaretlerini bizlere vermişti. Yine de çektiği filmin bu kadar etkileyici olmasını tahmin etmek güçtü.

Fazla uzatmayayım, Kutsal Örümcek güzel filmdir.

Son düzenleme:
Çok uzun zamandır buralara bir şey yazılmamış. Sanki herkes Theodor Adorno’yu okumuş:)

Her neyse, buraya bir film eklemenin zamanı gelmiş sanırım.
Bertolt Brecht, meselenin yalnızca dünyayı yorumlamak değil, ayrıca onu değiştirmek olduğunu söyler haklı olarak. Ona göre sanatçı, bu yönde bir tavır takınmak zorundadır. Yönetmen Ali Abbasi de son filmi Kutsal Örümcek ile tam da bunu düşünmüş ve kafasını dünyanın en eski sorunlarından olan, kadının sömürüsüne takmış. Nitekim bu filmiyle Cannes’da ödül de alıyor.
Yönetmen, bir öncesinde, Sınır isimli filminde, aslında buralara geleceğinin işaretlerini bizlere vermişti. Yine de çektiği filmin bu kadar etkileyici olmasını tahmin etmek güçtü.

Fazla uzatmayayım, Kutsal Örümcek güzel filmdir.

İyi film. Mubi'de izlenebiliyor. Leyla'nın Kardeşleri'de güzeldir. :)

İyi film. Mubi'de izlenebiliyor. Leyla'nın Kardeşleri'de güzeldir. :)
Evet, Mubi’ye ilk eklendiğinde izlemiştim. Leyla’nın Kardeşleri’ni de kısa süre önce izledim. Dediğiniz gibi, o da iyi filmdi, Saeed Roustayi gerçekten iyi iş çıkarmış.
İranlı yönetmenlerden öğreneceğimiz çok şey var. Henüz izleyemesem de, en ünlü yönetmenimiz Nuri Bilge Ceylan’ın son filminin konusuna bakınca ister istemez böyle düşünüyorum.

Geri