• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Fellow Stagg EKG Kettle

Kdundar

Üye
İsim
Korhan Dündar
Daha fazla  
İsim
Korhan Dündar
Değirmen
Comandante C40
Ekipmanlar
Hario V60, Kalita Wave 185, Aeropress, Fellow Stagg EKG
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
İstanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Kartal
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Sancaktepe
Herkese merhaba,

Konu başlığında deneyimlerimizi paylaşalım istedim, sanırım kendine ait bir başlığı yoktu.

Benim kullanıcılara bir sorum olacak,

Kettle ı örneğin 95 dereceye ayarladım, döküm yapıyorum, sonra bazasına oturtunca mümkün olmayan bir şekilde ayarladığım dereceden yüksek gösteriyor. 95 ayarlı ve holdda iken bazaya geri koyunca 97-98 gösteriyor ve oradan yavaş yavaş geriye 95 e geliyor.

Hiç başına gelen var mı?

Herkese merhaba,

Konu başlığında deneyimlerimizi paylaşalım istedim, sanırım kendine ait bir başlığı yoktu.

Benim kullanıcılara bir sorum olacak,

Kettle ı örneğin 95 dereceye ayarladım, döküm yapıyorum, sonra bazasına oturtunca mümkün olmayan bir şekilde ayarladığım dereceden yüksek gösteriyor. 95 ayarlı ve holdda iken bazaya geri koyunca 97-98 gösteriyor ve oradan yavaş yavaş geriye 95 e geliyor.

Hiç başına gelen var mı?

Nerede ikamet ediyorsunuz? Eğer 95 derece kaynayan bir yerdeyseniz ve su seviyesi de 200 mL civarından düşükse (ki minimum doluluk oranı 330 mL olması gerekiyor ısıtırken) yaşadığım oldu. Açıkçası hold’u blooming aşamasında kullanıyorum sadece...

İstanbul'dayım, yükseklik 83m, 1000hpa.
500+ml su oluyor içinde, bloom ve sonrası döküşler için bazadan kaldırıp yerine koyuyorum. 95 e ayarlamışım geri takınca 96 veya 97 görüyorum örnek olarak.

evet off shot durumu olabiliyor. @aliriza nın dediği gibi su seviyesiyle de ilgili bir durum. Örneğin 88 e ayarlayın 90-91 e kadar çıkabiliyor.

İlgili konuya baktım direk yükseklik/basınç farkı problemi oradaki.

Bendeki durum biraz farklı, bazaya geri koyduğumda hatalı okuyor sıcaklığı +2-3 derece. Son birkaç denemede dikkatimi çekti.

İlgili konuya baktım direk yükseklik/basınç farkı problemi oradaki.

Bendeki durum biraz farklı, bazaya geri koyduğumda hatalı okuyor sıcaklığı +2-3 derece. Son birkaç denemede dikkatimi çekti.

suyu min. üstü koyuyorsunuz değil mi?

Valla cıncık gibi çalışıyor! Sessiz sedasız acayip düzgün iş gören, istediğim ısıya çıkıp bir tık dahi üstünü görmeyen ve müthiş döküş kontrolü imkanı veren harika bir ekipman.

İlk ayarladığım derecede problem yok, kaça ayarladıysam oraya gelince beklemeye geçiyor. Dikkatimi çeken bazadan kaldırıp geri koyduğum durum. Siz de dener misiniz?

Bu arada döküş kontrolü gerçekten güzel, ben 2-3 gün elimi kalibre etmek zorunda kaldım. Önceki Kettle dan hem ağırlık merkezi farklı hem de döküş açısı, dolayısı ile kahveleri tam oturtamamıştım.

Alışınca keyifli gerçekten.

İlk ayarladığım derecede problem yok, kaça ayarladıysam oraya gelince beklemeye geçiyor. Dikkatimi çeken bazadan kaldırıp geri koyduğum durum. Siz de dener misiniz?

Bu arada döküş kontrolü gerçekten güzel, ben 2-3 gün elimi kalibre etmek zorunda kaldım. Önceki Kettle dan hem ağırlık merkezi farklı hem de döküş açısı, dolayısı ile kahveleri tam oturtamamıştım.

Evet elimizi kalibre etmek gerekiyor, çünkü namussuz çok ince döküşlere bile olanak sağlıyor! diğer konuyu deneyeceğim, bugune dek gözüme çarpan olağandışı birşey gözlemlemedim ancak dikkat edeyim ben de...

Moderatörün son düzenlenenleri:

93 dereceye ayarlıyorum “hold” açık. Bloom sonrası koyduğumda ısı 1 derece düşüyor düşmüyor, tüm demleme suyunu kullanıp yerleştirdiğimde ,şimdi denedim tekrar, 89 dereceye düştü. Söylediğinizi hiç görmedim demlemelerim hep böyle. Kullanımı son derece keyifli, şık ve beğendiğim bir ekipman.

Benim ekg’nin iç kısmında, diğer kısımlar pırıl pırıl hatasız, fotoğraftaki izler var sadece MAX yazısının alt ve solunda, kaynak yanık lekesi gibi,bunu gidermek mümkün mü? @raistlin

3ECD1CF2-8DC2-41AB-B694-40A2A7B0E585.jpeg

benimkinde de ilk kullanım sonrası böyle oldu.Sonra herhangi bir artış olmadı.Togay endişe edecek bir durum yok kireçlenme lekeleri kullanmaya devam et dedi.Aynı durumu yaşayan var mıE9E6FF31-6D8B-4099-9F34-6411B5929B6D.jpeg

Geri