• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Eve Nespresso Almak vs Starbucks'a gitmek

kahveanalisti

Üye
Editör
Daha fazla  
Espresso Makinesi
Rocket Cinquantotto
Değirmen
Eureka Mignon Specialita-Ode Brew Grinder- Comandante C40 MK3
Ekipmanlar
V60-Breville Sage Precision Brewer-Syphon-Aeropress-Nanopresso-Kompresso-Kruve Elek-Kruve Bardak-Acaia Pearl S-Felicita-Fellow Kettle
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Ankara
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Çankaya
Boş bir zamanda ara sıra uğraştığım , nitelikli kahveyle pek uğraşmadan sadece kapsül kahve kolaylığını severler için Starbucks'a gitmek yerine kapsül makine eve alıp ne kadar sürede karlı bir yatırım olup olmayacağına dair küçük bir excel tablosu yaptım. Bazı arkadaşlar için umarım yararlı olur. Hem ucuz kapsül, hem orjinal kapsül hem de şurup gibi bazı değişimleri göz önüne alarak hesaplamalarımı görebilirsiniz. :)

1594474108195.png

Ekli dosyalar

• NESPRESSO HESAPLAMA.pdf
    100.6 KB · Görüntüleme: 28
Güzel bir tablo olmuş eline sağlık :)

Güzel olmuş, elinize sağlık :)

Bu konu ile ilgili bir sorum olacak. Ne kadar doğru yer bilmiyorum ama sorum tam olarak şu;
Starbucks'ta satılan soğuk içeceklerin asıl tadını şuruplar verdiğini düşünüyorum bu yüzden kullanılan espresso'nun kalitesinin bu soğuk içecekleri yapmakta pek önemi olduğunu sanmıyorum.
Tam bu noktada evde kapsül kahve makinem var. Baya eski ama çalışıyor. Onda espresso shot alsam ve bu soğuk içecekleri şuruplar ile yapsam sizce olur mu?

Bu konu ile ilgili bir sorum olacak. Ne kadar doğru yer bilmiyorum ama sorum tam olarak şu;
Starbucks'ta satılan soğuk içeceklerin asıl tadını şuruplar verdiğini düşünüyorum bu yüzden kullanılan espresso'nun kalitesinin bu soğuk içecekleri yapmakta pek önemi olduğunu sanmıyorum.
Tam bu noktada evde kapsül kahve makinem var. Baya eski ama çalışıyor. Onda espresso shot alsam ve bu soğuk içecekleri şuruplar ile yapsam sizce olur mu?
Hocam dediginizi yapip bizi bilgilendirseniz daha faydali olacaktir😁😁

Dark kavrulmuş bir kahve ve ayarında kullanılmış şurup oranları ile yapabilirsiniz. Starbucks da aynısını yapıyor zaten. Sihirli değnekle esrarengiz şeyler eklemiyor karışımlara. :D

Bende de eskiden kalma Cafissimo Pure marka bir kapsüllü kahve makinesi var. Bu makineye yeniden doldurulabilir metal filtre alsam yada eskiden kalan kullanmadığım kapsülü boşaltıp, taze kahve ile doldursam espresso yapabilir miyim, yada güzel sonuç alır mıyım? Tecrübesi veya bilgisi olan var mıdır?

Nespresso hakkında bilgisi olan yardımcı olabilir mi espresso evrenine giriş yapmadım ama başlangıç olabilir mi bunun için kahvelerini kendi sitesinden mi almak gerekiyor yoksa bu davidoff,jacobs gibi markalar da kullanılabiliyor mu kapsülleri? Bir de hangi makinayı almak lazım iyi bi kahve için?

Nespresso hakkında bilgisi olan yardımcı olabilir mi espresso evrenine giriş yapmadım ama başlangıç olabilir mi bunun için kahvelerini kendi sitesinden mi almak gerekiyor yoksa bu davidoff,jacobs gibi markalar da kullanılabiliyor mu kapsülleri? Bir de hangi makinayı almak lazım iyi bi kahve için?
genelde kahve snobları nespresso ya pek yüz vermezler , ben ilk makinamı 2006 da almıştım , Türkiyedeki eski müşterilerindenim... üç şey söyleyeyim , birincisi her zaman standart bir fincan alırsınız , bu yıl içtiğiniz Roma ile beş yıl önce içtiğiniz arasında bir fark yok ve günün her saatine her moda uygun kahve seçeneği var , ikincisi halen nespresso kalitesi ve standardında espresso çekemeyen çok kahveci var bunu da bir kenara koyalım , üçüncüsü eğer ekstra özellik istemiyorsanız alabileceğiniz en ucuz makinayı alın.

Bu atelier olanla essenza mini arasında ne fark vardır ki nespressoyu daha önce hiç deneyimlemedim espresso gurmesi değilim sadece iyi orta halli bir espresso alabilir iyim keyifle içmek derdim kapsül kahvelerinden hangilerini önerirsiniz?

Geri