• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Ev Tipi Espresso Makinesi Önerisi

Merhaba arkadaşlar. Evde kullanabileceğimiz ard arda 2-3 kahveyi çıkarabilecek, basınç açısından yeterli espresso makinesi öneriniz var mı? Gönül linea mini istiyor fakat bütçem en fazla 4-5 bin😂 Bu civarda alacağım espresso makinesinden fayda göremez miyim yoksa? Evde delonghi eco310 kullanıyorum ucuz olduğundan aldım ama zerre kadar tatmin etmiyor

Lelit Grace modeline bakabilirsiniz

Yarı Manuel bir Cihaz düşünürseniz. La Pavoni PLQ olabilir. Espresso Perfotto satıyordu.

Olabilir elbette fakat denemeden almak istemiyorum. Espresso perfetto’ya gitsem deneme şansı bulabilir miyim?
Bilmiyorum Kendileri ile bi görüşün Ama ben o fiyat bandında bir cihaz alacak olsam Rancilio Silvia Alırdım sanırım.Ama Şöyle birşey var Modifiye Gerektiriyor PİD si yok :) O zamanda Garanti Uçuyor :) O zamanda Lelit Grace Almak Daha Mantıklı bir hal alıyor :D :D

Son düzenleme:
Bilmiyorum Kendileri ile bi görüşün Ama ben o fiyat bandında bir cihaz alacak olsam Rancilio Silvia Alırdım sanırım.Ama Şöyle birşey var Modifiye Gerektiriyor PİD si yok :) O zamanda Garanti Uçuyor :) O zamanda Lelit Grace Almak Daha Mantıklı bir hal alıyor :D :D
Rancilio fabrika çıkışlı PID'li model çıkarmıştı sanki :unsure:

Daha çıkmamış ancak beklemeye değer :)

Lelit Bianca için bütçe oluşturabilecekseniz ondan bir önceki seviye çift kazanlı Elizabeth PL92T modeline de bakabilirsiniz.

Bianca’yı çift kazanlı diye istiyordum PL92T aynı etkiyi gösterecekse onu alabilirim. Mesela buhar çubuğu ve espresso’su aynı anda verimli şekilde çalışabilir mi?
Silviada tek kazan var aynı anda espresso ve buhar alamazsınız. İkisini aynı anda istiyorsanız ya dual boiler iki kazanlı bir cihaz, yada tek büyük kazanlı hx kazanlı bir cihaz almanız gerekiyor.
Bianca şu an için gidebileceğiniz en son nokta. Ama fiyatıda 14 bin civarı.
Eğer bu işe yeni başlıyorsanız tavsiyem temiz 2. El bir hx makine bulmanız yönünde.

Bianca’yı çift kazanlı diye istiyordum PL92T aynı etkiyi gösterecekse onu alabilirim. Mesela buhar çubuğu ve espresso’su aynı anda verimli şekilde çalışabilir mi?
Hem Espresso Alayım Hem buhar çubuğu çalışssın Diyorsanız 2 Seçenek var ya çift kazanlı bir makine yada Hx bir makine tercih etmelisiniz.

Elizabeth(PL92T) çift kazanlı olduğu için aynı anda shot alıp süt köpürtme yapabilirsiniz. 600ml buhar kazanı, 300 ml su kazanı var. Buhar için oldukça yeterli bir seviye (y)

Bir Rancilio Silvia/PID kullanıcısı olarak ben de yorumlarımı ileteyim, tabi gönül ister daha güçlü makineler kullanalım bianca, linea, rnineone ve daha niceleri, çok sık sütlü içecekler tüketmiyosanız kesinlikle tavsiye edebilirim ki silvia da gerçekten güçlü bir makina, kullanım yoğunluğunuz daha çok espresso, zaman zaman da sütlü yaparım diyorsanız yine tercih edebilirsiniz buhar gücü de çift kazanlı makinaları aratmaz :)

Bir Rancilio Silvia/PID kullanıcısı olarak ben de yorumlarımı ileteyim, tabi gönül ister daha güçlü makineler kullanalım bianca, linea, rnineone ve daha niceleri, çok sık sütlü içecekler tüketmiyosanız kesinlikle tavsiye edebilirim ki silvia da gerçekten güçlü bir makina, kullanım yoğunluğunuz daha çok espresso, zaman zaman da sütlü yaparım diyorsanız yine tercih edebilirsiniz buhar gücü de çift kazanlı makinaları aratmaz :)
Şahsi görüşüm, Silvia kendi sınıfında tercih edeceğim tek makine olur (y) Silvia sınıfında örnek gösterilen bir öğrencidir desek yanlış olmaz :)

Öğütücü olarak commandante kullanıyorum kahveyi de kahve fabrikası, troika, spada’dan alıyorum. Sütlü kahve sevmiyorum fakat misafirlerim için bir tane olsun elimde istiyorum
Commandante espresso için zahmetli değil mi? Sanki kaliteli elektrikli öğütücüler daha iyi sonuç veriyor gibi espressoda. Kahve için de dediğiniz yerlerden hiç alışveriş yapmadım, nitelikli kahve satan burada da üstadların önerdiği yerlerden denemenizi tavsiye ederim, gerçekten çok fark ediyor.

Commandante espresso için zahmetli değil mi? Sanki kaliteli elektrikli öğütücüler daha iyi sonuç veriyor gibi espressoda. Kahve için de dediğiniz yerlerden hiç alışveriş yapmadım, nitelikli kahve satan burada da üstadların önerdiği yerlerden denemenizi tavsiye ederim, gerçekten çok fark ediyor.
Bir de 3ü de bana kalırsa gerçekten başarılı ben de size denemenizi tavsiye ederim. Emre Bereket ve Cumhur Kılıç çekirdeklerini kanıtlamış kişilerdir bana kalırsa. Ayrıca coffee factory’de Şerif bey zaten yıllardır SCA tarafından hakem olarak yönlendiriliyor. Yeşil çekirdeklerini de Nordic’ten alıyor yanılmıyorsam Emre Bereket ve Şerif Başaran. Adları belki kulağınıza gelmemiştir fakat dediğim gibi kesinlikle denemenizi tavsiye ederim

Deneyimleme şansınız oldu mu başarılı denebilir mi
Deneyimleme şansım olmadi maalesef ama makine alma arifesinde araştırma yapmıştım, üst kısmının plastik olmasını beğenmiyorum ama hx bir makine olarak işini yapıyor, buhar gücü epey iyi. Tabii OPV nin olmaması kahvede bir miktar overextraction'a sebep olabilir ama sütlü kahvelerde bu damakta çok anlaşılır mı orası tartışılır. OPV taktirilirsa zaten sıkıntı kalmıyor. Bence değerlendirmeye alinabilinecek bir makine.

Ev için oscar öneriririm 2-3 yıl kullandım ardınan muadili musica kullandım. Çok stabil ve keyifli bir cihaz. Başlangıç sonrası(gaggia classic, rancilio silvia) önerebileceğim bir cihaz.

Bambino Plus tam bir sweet spot ev için. Thermojet sayesinde bahsettikleri gibi 3 saniyede hazır bir makine çıkıyor karşımıza, makineyi açar açmaz hazır olması bir lüks. PID mevcut, ancak ısı ayarı imkanı bulunmuyor. Hassas kullanıcının ilk shot öncesinde hiç değilse bir 5-10 saniye flush uygulayacağını varsayıyorum. Ayrıca otomatik süt köpürtme özelliği mevcut. Yanılmıyorsam bu özellik bir bunda, bir de Barista Touch modelinde bulunuyor. Potu doğru konumlandırınca manuele çok yakın bir krema kıvamı veriyor. Latte art için gereken krema kıvamını makinenin sağlıyor olması ikinci lüks. Yine de vurgulamak lazım, bir manuel köpürtme kadar iyi değil. Bazı seçeneklere lüks dememin sebebi hem kolaylık hem de bu tip artıların sonuç olarak ciddi bir fiyatlandırma ile son tüketiciye ulaşıyor gerçeği. Mutfakta yeriniz dar ise geleneksel makinelere kıyasla kapladığı alan minimum ve çok hafif. Bu hafiflik içinde hem avantaj hem de dezavantaj barındırıyor. Grup başlığından portafiltreyi çıkarırken hafifçe tutmanız gerekiyor makineyi yerinden oynamaması için. Genel olarak orta seviye bir alet bu, optimum talebi karşılar diye düşünüyorum.

Son düzenleme:
Geri