• Nisan Ayı Kahve Kulübü Toplu Alımı
    Sevgili Ziyaretçi Nisan ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Celsius Coffee olarak seçildi. Bu konudan Nisan ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Grubuna katılmayı ve Instagram adresimizden bizi takip etmeyi unutmayın.

Ev Tipi Espresso Makinesi Önerisi

talhadincer

Aktif Üye
Merhaba arkadaşlar. Evde kullanabileceğimiz ard arda 2-3 kahveyi çıkarabilecek, basınç açısından yeterli espresso makinesi öneriniz var mı? Gönül linea mini istiyor fakat bütçem en fazla 4-5 bin😂 Bu civarda alacağım espresso makinesinden fayda göremez miyim yoksa? Evde delonghi eco310 kullanıyorum ucuz olduğundan aldım ama zerre kadar tatmin etmiyor

Sensei

İyi Bilinen Üye
İsim
Yasemin
Daha fazla  
İsim
Yasemin
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
İstanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
İdealtepe
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Suadiye
Lelit Grace modeline bakabilirsiniz

AltayOzger

İyi Bilinen Üye
İsim
Altay
Daha fazla  
İsim
Altay
Değirmen
Timemore Chestnut G1 ve Timemore Chestnut C1
Ekipmanlar
V60-V60 İmmersion-Aeropress-Kalita-Cafflano Kompresso-Beko 2170 Espresso Makinası
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Denizli
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Merkezefendi
Yarı Manuel bir Cihaz düşünürseniz. La Pavoni PLQ olabilir. Espresso Perfotto satıyordu.

AltayOzger

İyi Bilinen Üye
İsim
Altay
Daha fazla  
İsim
Altay
Değirmen
Ekipmanlar
V60-V60 İmmersion-Aeropress-Kalita-Cafflano Kompresso-Beko 2170 Espresso Makinası
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Denizli
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Merkezefendi
Olabilir elbette fakat denemeden almak istemiyorum. Espresso perfetto’ya gitsem deneme şansı bulabilir miyim?
Bilmiyorum Kendileri ile bi görüşün Ama ben o fiyat bandında bir cihaz alacak olsam Rancilio Silvia Alırdım sanırım.Ama Şöyle birşey var Modifiye Gerektiriyor PİD si yok :) O zamanda Garanti Uçuyor :) O zamanda Lelit Grace Almak Daha Mantıklı bir hal alıyor :D :D

Son düzenleme:

talhadincer

Aktif Üye
Bilmiyorum Kendileri ile bi görüşün Ama ben o fiyat bandında bir cihaz alacak olsam Rancilio Silvia Alırdım sanırım.Ama Şöyle birşey var Modifiye Gerektiriyor PİD si yok :) O zamanda Garanti Uçuyor :) O zamanda Lelit Grace Almak Daha Mantıklı bir hal alıyor :D :D
PID 150 gibi bir fiyata takıyorlardı yanılmıyorsam. Geri kalan her şeyiyle önerirseniz rancilionun buhar özelliği de çok iyiydi😀

frturk

Aktif Üye
Daha fazla  
Espresso Makinesi
Lelit Bianca
Değirmen
Comandante C40 / Red Clix
Ekipmanlar
Hiroia Jimmy Brewing Scale, Delter Coffee Press, Origami Dripper, Bonavita Immersion Dripper, V60 Dripper, Konchero Kettle
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
İzmir
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Bayraklı
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Bornova
Rancilio fabrika çıkışlı PID'li model çıkarmıştı sanki :unsure:

Daha çıkmamış ancak beklemeye değer :)

frturk

Aktif Üye
Daha fazla  
Espresso Makinesi
Lelit Bianca
Değirmen
Ekipmanlar
Hiroia Jimmy Brewing Scale, Delter Coffee Press, Origami Dripper, Bonavita Immersion Dripper, V60 Dripper, Konchero Kettle
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
İzmir
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Bayraklı
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Bornova
Lelit Bianca için bütçe oluşturabilecekseniz ondan bir önceki seviye çift kazanlı Elizabeth PL92T modeline de bakabilirsiniz.

AltayOzger

İyi Bilinen Üye
İsim
Altay
Daha fazla  
İsim
Altay
Değirmen
Ekipmanlar
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Denizli
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Merkezefendi

NoDRaC

İyi Bilinen Üye
Yönetici
Editör
İsim
Suat
Daha fazla  
İsim
Suat
Espresso Makinesi
Lelit Bianca
Değirmen
Niche, Comandante
Ekipmanlar
V60, Chemex, Kalita, Melodrip
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
istanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
gaziosmanpaşa
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
taksim
Bianca’yı çift kazanlı diye istiyordum PL92T aynı etkiyi gösterecekse onu alabilirim. Mesela buhar çubuğu ve espresso’su aynı anda verimli şekilde çalışabilir mi?
Silviada tek kazan var aynı anda espresso ve buhar alamazsınız. İkisini aynı anda istiyorsanız ya dual boiler iki kazanlı bir cihaz, yada tek büyük kazanlı hx kazanlı bir cihaz almanız gerekiyor.
Bianca şu an için gidebileceğiniz en son nokta. Ama fiyatıda 14 bin civarı.
Eğer bu işe yeni başlıyorsanız tavsiyem temiz 2. El bir hx makine bulmanız yönünde.

AltayOzger

İyi Bilinen Üye
İsim
Altay
Daha fazla  
İsim
Altay
Değirmen
Ekipmanlar
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Denizli
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Merkezefendi
Bianca’yı çift kazanlı diye istiyordum PL92T aynı etkiyi gösterecekse onu alabilirim. Mesela buhar çubuğu ve espresso’su aynı anda verimli şekilde çalışabilir mi?
Hem Espresso Alayım Hem buhar çubuğu çalışssın Diyorsanız 2 Seçenek var ya çift kazanlı bir makine yada Hx bir makine tercih etmelisiniz.

frturk

Aktif Üye
Daha fazla  
Espresso Makinesi
Lelit Bianca
Değirmen
Ekipmanlar
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
İzmir
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Bayraklı
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Bornova
Elizabeth(PL92T) çift kazanlı olduğu için aynı anda shot alıp süt köpürtme yapabilirsiniz. 600ml buhar kazanı, 300 ml su kazanı var. Buhar için oldukça yeterli bir seviye (y)

ErkanB

Aktif Üye
İsim
Erkan
Daha fazla  
İsim
Erkan
Espresso Makinesi
Flair Espresso Pro2
Değirmen
Niche, Mahlkönig Vario, Comandante C40
Ekipmanlar
Hiroia Jimmy, Konchero kettle, Beem Pour Over, Melodrip, V60, Delter Coffee Press, Aeropress, Origami, Kalita155, Dripster
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Bursa
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Nilüfer
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Nilüfer
Facebook
erkan.bozdemir
Twitter
ErkanBzdmr
Bir Rancilio Silvia/PID kullanıcısı olarak ben de yorumlarımı ileteyim, tabi gönül ister daha güçlü makineler kullanalım bianca, linea, rnineone ve daha niceleri, çok sık sütlü içecekler tüketmiyosanız kesinlikle tavsiye edebilirim ki silvia da gerçekten güçlü bir makina, kullanım yoğunluğunuz daha çok espresso, zaman zaman da sütlü yaparım diyorsanız yine tercih edebilirsiniz buhar gücü de çift kazanlı makinaları aratmaz :)

frturk

Aktif Üye
Daha fazla  
Espresso Makinesi
Lelit Bianca
Değirmen
Ekipmanlar
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
İzmir
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Bayraklı
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Bornova
Bir Rancilio Silvia/PID kullanıcısı olarak ben de yorumlarımı ileteyim, tabi gönül ister daha güçlü makineler kullanalım bianca, linea, rnineone ve daha niceleri, çok sık sütlü içecekler tüketmiyosanız kesinlikle tavsiye edebilirim ki silvia da gerçekten güçlü bir makina, kullanım yoğunluğunuz daha çok espresso, zaman zaman da sütlü yaparım diyorsanız yine tercih edebilirsiniz buhar gücü de çift kazanlı makinaları aratmaz :)
Şahsi görüşüm, Silvia kendi sınıfında tercih edeceğim tek makine olur (y) Silvia sınıfında örnek gösterilen bir öğrencidir desek yanlış olmaz :)

talhadincer

Aktif Üye
Teşekkür ederim yorumlarınız için 😀. Hangi modeliydi