• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Ev için Öğütücü

ArasCan

Üye
İsim
Aras Can
merhabalar, burada yeniyim fakat kahve konusunda 4-5 senedir kendimce bişiler yapmaktayım. Ev kullanıcısıyım, v60 ve chemex'im var. Genellikle filtre kahve yapıyorum ilkbahar ve yaz itibariyle de coldbrew yapıyorum. Öğütücü olarak KG79 kullanıyorum. Tahmin edeceğiniz gibi -belki- giriş için idare eder bir öğütücü ama bir süredir memnun değilim. Malum olan tozlanma ve statik sorunu en büyük problemlerimden. Bir süredir -oldukça bir süredir :D- öğütücü arıyorum fakat karar veremedim ne yazık ki. hedefim uzun vadede espressoya geçmek, o yüzden bir süre beni filtre konusunda memnun edecek daha sonra da espressoya giriş olarak kabul edilebilecek bir makine bulmak. hedeflerim arasında Lelit Fred var. Eureka Mignon Perfettolar çok güzel görünüyor fakat bütçemin oldukça üzerinde. El değirmeni düşünmüyorum şimdilik fakat işin içinden çıkamazsam idare edecek bir öğütücü + molent g50 düşünüyorum (comandante düşünmüyorum). Lelit Fred'e ek olarak Graef CM800 da var hem de aynı fiyat bandında ama hiç kullanmadım ve düzgün bir inceleme de göremedim. bütçem sanıyorum 2000 liraya kadar çıkabilir.

herkese sağlıklı günler dilerim.

commandante ile espresso inceliğine gelene kadar kahve öğütmek keyif, sonrasında işkence. kahve yapmayı bir spor etkinliğine dönüştürüyor.

buna rağmen v60/filtre gibi iriyarı öğütümlerdeyse commandante kullanmak çok keyifli.
cold brewi benim gibi çöpe gidecek çekirdekleri toplu değerlendirmek için yapıyorsanız 40gram alıyor commandante yaklaşık, elektrikli değirmen rahatlığını sunamıyor hiçbir zaman. ben yine de benzer homojenlikte öğütüm sunan baratza encore'u commandante aldıktan sonra hiç kullanmadım.

merhabalar herkese tekrardan toplu yazayım en iyisi :D Cmd'nin hakkında şüphem yok fakat şuan fiyatı benim için çok ileri de ve ilk önceliğim el değirmeni değil. geçen bu süreçte ikinci el bcg820 ve molent edindim. cmd kullanmadım fakat molent toz ve tutarlılık açısından benim için yeterli şuan. bir de cmd fiyatına 2 öğütücü almış oldum.

cold brew konusunda da doğrudan çekirdek alıp yapıyorum, ev ahalisi de sevdiği için en az 2 3 litre şekilde demliyorum o yüzden elektrikli bir öğütücüye zaten ihtiyacım vardı.

Geri