• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Eureka ORO - Eureka Mignon XL

İsim
Berhan Soylu
Daha fazla  
İsim
Berhan Soylu
Espresso Makinesi
Beko 2170
Değirmen
E37s
Selamlar,

Sanırım herkes gizli gizli bu ürünün gelmesini bekliyor ki stok bitmesin, hype oluşmasın :) Fiyat olarak Specialita ve Atom 65 arasında olması gereken bu ürün epey mantıklı ve kimse bahsetmemiş bile. Mignon'un 64mm diomond inside bıçaklı değirmeni.

Bir tane inceleme var o da çok acemi birisi. Eureka Mignon Silenzio'yu değiştirmek için bekliyorum açıkçası.

Bahsettiğim ilk video bu, üretim bandından alıp yollamışlar sanırım:

17 saat önce düşen bir video var kutu açılışı,

5 bin civarına single dose 64mm ssp bıçak takılabilen bir değirmen var ona bakabilirsiniz.
Forumda konusu mevcut.

5 bin civarına single dose 64mm ssp bıçak takılabilen bir değirmen var ona bakabilirsiniz.
Forumda konusu mevcut.
Evet gördüm fakat single dose kullanamam. Ben uğraşırım ama eşim uğraşmaz onunla malesef. 3000-3500 lere hatta 2500 lere dozer'lı makineler var 64mm, onları single dose'a çevirmeye bakardım çoktan öyle olsaydı. İlla beanhopper ve timer'lı dijital olması gerekiyor. Niche verseler onu da kullanmam o derece.

Selamlar,

Sanırım herkes gizli gizli bu ürünün gelmesini bekliyor ki stok bitmesin, hype oluşmasın :) Fiyat olarak Specialita ve Atom 65 arasında olması gereken bu ürün epey mantıklı ve kimse bahsetmemiş bile. Mignon'un 64mm diomond inside bıçaklı değirmeni.

Bir tane inceleme var o da çok acemi birisi. Eureka Mignon Silenzio'yu değiştirmek için bekliyorum açıkçası.

buradan almak mumkun, kendileri de incelemis urunu.

3000-3500 lere hatta 2500 lere dozer'lı makineler var

O dediğiniz cihazlar muhtemelen 2.el. Single dosedan kasıt sadece hopper değil. Öğütüm çemberi içerisinde kalan kahve miktarı vs...

Bu mantıkta neden eureka alıyorsunuz? 64mm hopperlı 2500 tl lik cihazın dozerını söküp çıkarın.

O dediğiniz cihazlar muhtemelen 2.el. Single dosedan kasıt sadece hopper değil. Öğütüm çemberi içerisinde kalan kahve miktarı vs...

Bu mantıkta neden eureka alıyorsunuz? 64mm hopperlı 2500 tl lik cihazın dozerını söküp çıkarın.
Sürekli aynı gramı alma problemi var, yani aslında durum ben harici başkalarının makineyi kullanabilmesi için :)

Eşim ve kızım değirmenden iki kere kahve alıyorlar 11gram+11gram şeklinde. Leveller ile düzleyip (tamplemeden) makineye takıp kahveyi alıyorlar. Bu süreci zorlaştırır veya karmaşıklaştırırsam, ya da bir tartma adımı eklersem sürece; yeni aldığım ECM classika yüzünden bana uyguladıkları bullying ya da kafama kakma daha da şiddetlenir. Şu anki değirmende bir türlü ayar tutturamayışım da cabası zaten, onun kakmaları henüz bitmedi :)

Mesela az önce 25 saniyede 22gramdan bir kahve aldım 1/1,5 oranında. Baya tatlıydı yani. Güzeldi, ama hala fazla hızlı akıyor gibi geliyor bilemedim.

O yüzden yana yana 50mm den 64mm ye çıkmaya çalışıyorum. Çıldırıcam channellingden. Ne distubition toollar, yöntemler, spreyler denedim, bir kaç farklı kahve denedim, malesef ki daha istediğim kahveyi alamadım.

buradan almak mumkun, kendileri de incelemis urunu.
Ürün değil ama firma ile ilgili yorum yapabilirim kendilerinden daha önce alışveriş yaptığım için. Siteleri çok üst düzey olmamasına rağmen yaptığım alışverişten memnun kalmıştım. Ki internette aratınca özellikle Amerika'dan çok fazla insan kullanıyor kendilerini (o yüzden 110V ürünleri de satıyorlar)

Cuma öğlen sipariş vermiştim ve 1 saat sonra kargoladılar (İtalyan olmalarına rağmen :) ). Pazartesi ürünler Istanbul'daydı. Tabii sonrası UPS'in kaderine kalıyor :)

Ürün değil ama firma ile ilgili yorum yapabilirim kendilerinden daha önce alışveriş yaptığım için. Siteleri çok üst düzey olmamasına rağmen yaptığım alışverişten memnun kalmıştım. Ki internette aratınca özellikle Amerika'dan çok fazla insan kullanıyor kendilerini (o yüzden 110V ürünleri de satıyorlar)

Cuma öğlen sipariş vermiştim ve 1 saat sonra kargoladılar (İtalyan olmalarına rağmen :) ). Pazartesi ürünler Istanbul'daydı. Tabii sonrası UPS'in kaderine kalıyor :)

almayi dusunen olursa bu arada daha once sormustum beyanda dusuk ucret gosterebilir misiniz diye ve hayir cevabini almistim.

Togay Bey'den alırım diye düşünmüştüm ben getirince. Buna BİR TAKIM gümrük veya vergiler gelir, biraz can yakabilir.

Mesela Kağan Bey'de Mignon Specialita 4300TL, Atom ise 7600TL(bu çok sanki ya)

Fiyatı ikisinin arasında olmalı yoksa insanlar Atom alır. Nitekim tüm dünyada böyle olacak, ikisinin arasında bir değirmen satabilmek için (videolarda öyle diyordu sanki)

5500TL yurtdışından alınca, gümrük vergisi ile beraber zaten ikisinin ortasına denk geliyor. Ben TR'den alıp garanti ve kredi kartına taksitle alırım diye düşünmüştüm.

Tutarlılık istiyorsanız Niche alın derim. Şöyle söyliyim filtre öğütüme gidip tekrar espressoya döndüğünüzde bile tarif şaşmıyor. Statiklenme çok az. Kanallanma çok az. Tartma şat

Togay Bey'den alırım diye düşünmüştüm ben getirince. Buna BİR TAKIM gümrük veya vergiler gelir, biraz can yakabilir.

Mesela Kağan Bey'de Mignon Specialita 4300TL, Atom ise 7600TL(bu çok sanki ya)

Fiyatı ikisinin arasında olmalı yoksa insanlar Atom alır. Nitekim tüm dünyada böyle olacak, ikisinin arasında bir değirmen satabilmek için (videolarda öyle diyordu sanki)

5500TL yurtdışından alınca, gümrük vergisi ile beraber zaten ikisinin ortasına denk geliyor. Ben TR'den alıp garanti ve kredi kartına taksitle alırım diye düşünmüştüm.
Fiyatlara bakınca zaten öyle bir aralıkta olacak gözüküyor, Atom'a yakın olmak şartıyla :)

Atom 65 - 650€
Mignon XL - 563€
Specialita - 340€

Bence değil. Yani single dose için tabi çok iyi ama timer kullanan, hopperda kahve bulunduran için eziyet. Zamanlayıcı benim için çok önemli mesela. Hopperda belli bir seviyenin altına düşmedikten sonra hep yakın gramajı veriyor. Tartmadan basıp geçmek için ideal. XL modeli gelinde zaten bendeki silenzio'yu satacağım. baya uygun olacak haliyle o da. Onda manuel elle döndürülen ilkel bir zamanlayıcı var. iki kerede veriyor ancak 22 gramı. ama çalışıyor mu çalışıyor. 50mm disk ile anca. euro ucuzken büyüğünü al di mi... hay kafama... XL kaç para hesapliyim dedim, google direkt 10 ile çarptı.

Bence değil. Yani single dose için tabi çok iyi ama timer kullanan, hopperda kahve bulunduran için eziyet. Zamanlayıcı benim için çok önemli mesela. Hopperda belli bir seviyenin altına düşmedikten sonra hep yakın gramajı veriyor. Tartmadan basıp geçmek için ideal. XL modeli gelinde zaten bendeki silenzio'yu satacağım. baya uygun olacak haliyle o da. Onda manuel elle döndürülen ilkel bir zamanlayıcı var. iki kerede veriyor ancak 22 gramı. ama çalışıyor mu çalışıyor. 50mm disk ile anca. euro ucuzken büyüğünü al di mi... hay kafama... XL kaç para hesapliyim dedim, google direkt 10 ile çarptı.
kahveyi her zaman hopper içinde tutuyorsanız ve hızlı bir döngü ( sirkülasyon) yoksa kahvenizin bayatlamaması içten değil. durum böyle olunca ayar tutturmak maalesef her zaman zor olacaktır diye düşünüyorum.

Crono'da bundan farklı olarak zaman ayarı var. Bunun denk olduğu bir model varsa filtro'dur.
Bunun da Filtro’dan farkı espresso ve Türk Kahvesi için de öğütebilmesi Eureka sitesine göre. Yani aslında crono’ya daha yakın gibi

Eureka Mignon Crono 50 mm, Eureko Atom Pro 75 mm aynı disk (hardness steel) kullanıyorlar ve ikisinin de Stepless micrometric adjustment öğütücü ayarları var. Bu disk ve ayar özellikleri ile iki makine de Eureka standartlarında ve kalitesinde espresso için çıktı üretiyorlardır. Elbette Atom Pro daha sessizdir,motoru daha güçlüdür,birim zamanda daha fazla çıktı üretebiliyordur ve dozlama vs gibi elektronik yazılım özelliklerini de sahiptir ama birisi 2.500 TL diğeri 14.000 TL arada net 11.500 TL bütçe farkı var. Bu fark bu özellikler için anlamlı mıdır yoksa atom pro 'nun gözümüzden kaçan başka nitelikleri de var mı?

Geri