• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Eureka Mignon Perfetto

Değirmenin yapısı uygun mu bilmiyorum ama belki yukarıdan hava üfleme gibi bir körük sistemi yapılabilir (Ceado Single Dose değirmenlerin üzerinde ki sistem)
Bunu düşünmüştüm ama kendim imal edemem. Eski forumda bir kullanici bunu üreteceğinden bahsetmişti sonra takip edemedim. Eureka'nın üstü düzey serilerinde, speciality 75 vs. bu çözüm sunulmuş, ceado da 37sd ile bunu yapmış bulunuyor ama mignon serisinde henüz böyle bir çözüm sunulmadı.

Körük retention konusunda gerçekten yardımcı oluyor. Birçok değirmende hopper (hazne) ile bıçaklar arasındaki tünel konik değil ve eğey miktar kahve kenarlarda birikiyor. Örneğin baratzalarda buraya huni gibi bir kauçuk var. Benzer bir şey uydurarak kaybın bir nebze önüne geçilebilir. Ya da bıçaklara açılan delikle aynı boyutta bir muf-manşon kullanarak bu birikme engellenebilir. Eureka mignon ile ilgili single dose başlığında var uygulaması. Manşona bir de körük takılırsa retention epey azalacaktır. Ama her ihtimalde 0,2-0,5 arası bir kaybı normal karşılamak lazım. Araştırırken gördüğüm kadarıyla Baratza'nın espresso değirmenlerinde retention epey düşük.

Bir takım karşılaştırmalı öğütüm denemeleri ve bıçak sesi gelmeden inilebilen en ince seviye... Mehmet efendi inceliğinde hissiyatı var.

Cmd Red Clix 46. Klik boyutuna gözle görünür şekilde yakın irilikte deneme karşılaştırılması yapılmıştır. Chaf görünen öğütüm cmd Red 46 inceliğidir. Diğer bütün öğütüm resimleri perfettoya aittir.

20210528_160803.jpg20210528_160834.jpg20210528_161419.jpg20210528_161433.jpg

Bence oldukça başarılı daha ne olsun 😊

Geri