• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Eureka Mignon Filtro grind öğütüm ayarları

Taso27

Üye
İsim
Tahsin Bozar
Daha fazla  
İsim
Tahsin Bozar
Espresso Makinesi
Lelit Mara X
Değirmen
Niche.comandante c40 nitro
Ekipmanlar
V60,moccamaster,chemex
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Istanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Bahcelievler
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Icerenkoy
Twitter
T4s0
Herkese merhabalar, eureka mignon filtro satın aldım fakat hala çekirdek öğütme ayarını tam anlamıyla çözemedim. Aranızda kullanan,bilen vs varsa çok memnun olurum.

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    96.9 KB · Görüntüleme: 48
Eğer beklerseniz bu akşam saat 21.00 de işin ehli Togay bey den (@raistlin ) en iyi yanıtı alabilirsiniz. :)
Sorulacaklar arasına şimdiden yazabilirsiniz isterseniz. @Taso27

Ogutucuyu calistirip ayar mekanizmasını saat yönüne çevirdiğinizde öğütüm inceliyor, saat yönünün tersine cevirdiginizde kalınlaşıyor. Ayar mekanizması serbest/sonsuz olduğu için doğrudan şuraya getirin denemez sanırım. Hangi demleme yöntemine göre öğütüm yapacaksınız?

V60 ve moccamaster içi öğütüm yapacağım. Mesela direk 1 no kısmına getirince ince öğütüm yapmıyor. Veya 1 de iken 5 e alınca çok kalın öğütmüyor. O zmn hangi ayarda olduğunu nasıl anlayabilirim?

V60 ve moccamaster içi öğütüm yapacağım. Mesela direk 1 no kısmına getirince ince öğütüm yapmıyor. Veya 1 de iken 5 e alınca çok kalın öğütmüyor. O zmn hangi ayarda olduğunu nasıl anlayabilirim?
O ayar düğmesi tam 1 tur ile sınırlı değil birkaç tur atabiliyorsunuz. Son (en kalın) 1 tam tur içinde filtreye uygun öğütüm yapabilirsiniz sanıyorum.

Son düzenleme:
O ayar düğmesi tam 1 tur ile sınırlı değil birkaç tur atabiliyorsunuz. Son (en kalın) 1 tam tur içinde filtreye uygun öğütüm yapabilirsiniz sanıyorum.
Teşekkür ederim , net bi şekilde ayarlanmaması veya makinenin o anda hangi ayarda olduğunu bilmek gerek diye düşünüyorum

Geri