• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Espresso içmeden önce

Merhaba,

Söyleyeceklerim sadece espressoyu kapsamıyor, tüm demleme yöntemlerinde işe yarayan bir yöntem.

Biraz önce ilk defa Gardelli kahvesi olan Shawntawene ile espresso çektikten sonra denedim.

Önce ağzımı iyice suyla çalkaladım, çoğunlukla bir çoğumuzun kahve içmeden yaptığımız bir şey bu. Ancak ilk defa burnumu temizleyip sonrasında çok hafifce, burnun içini yakmayacak şekilde su çekip bıraktım ama temizlediğim burnuma yaptım. Sonrasında aromaları öyle güzel aldım ki kulüp üyeleriyle paylaşmak istedim.

Denemenizi tavsiye ederim.

Saygılar,

Merhaba,

Söyleyeceklerim sadece espressoyu kapsamıyor, tüm demleme yöntemlerinde işe yarayan bir yöntem.

Biraz önce ilk defa Gardelli kahvesi olan Shawntawene ile espresso çektikten sonra denedim.

Önce ağzımı iyice suyla çalkaladım, çoğunlukla bir çoğumuzun kahve içmeden yaptığımız bir şey bu. Ancak ilk defa burnumu temizleyip sonrasında çok hafifce, burnun içini yakmayacak şekilde su çekip bıraktım ama temizlediğim burnuma yaptım. Sonrasında aromaları öyle güzel aldım ki kulüp üyeleriyle paylaşmak istedim.

Saygılar,

Teşekkürler, palet temizleyici olarak su gerçekten güzel iş görüyor.

Yanlış okudum başta, kahveyi çekiyoruz sandım, daha da garip olan ise, çok normal karşıladım burundan çekebilme ihtimalimi... Kahveye biraz ara verebilirim...

Merhaba,

Saygılar,

Kahve Kulübü Akşam Sohbetleri 11.Bölüm Konuk: Seçkin Sinanoğlu ile yaptığımız söyleşide palet temizleyici olarak yeşil elma ve soda da tavsiye edilmişti.

Bir de imkanınız varsa kesinlikle açık havada tadım yapın. Kahveyi denemeden 1-2 dk önce balkon, teras, vs çıkıp, ilk yudumu orada alın. Gerçekten fark ediyor.

Aslında bu dediğim ağızdaki tatları temizlemek dışında burnu temizledikten sonra burnu ıslatmayla koku moleküllerinin çözünecek ortamını iyileştirmeyle alakalı.

Burnumuz ıslaksa daha fazla koku molekülünü çözdürüp ayırt edebilir hale geliyoruz.

Aynı köpekler gibi düşünün. Burunlarının hep ıslak olması kokuyu ayırt etmekte daha başarılı olmalarının bir parametresi.

Saygılar,

Geri