• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Espresso hakkında

Marius

Üye
İsim
Marius Kowaloski
Daha fazla  
İsim
Marius Kowaloski
Arkadaşlar, espresso makinesi olmadan espresso'ya en yakın sonuçları alabileceğimiz demleme yöntemleri nelerdir? Moka pot, aeropress, nanopresso ( İlla bu yöntemler olmak zorunda değil. Bildiğiniz başka yöntemler varsa onlar da olabilir)

Son düzenleme:
Mokapot kahvesi, aeropress kahvesine oranla espressoya daha yakındır. Nanopresso kullanmadım, onun hakkında yorum yapamam.

Espresso olmaz o içecek maalesef.

Arkadaşlar, espresso makinesi olmadan espresso'ya en yakın sonuçları alabileceğimiz demleme yöntemleri nelerdir? Moka pot, aeropress, nanopresso?
Hepsini denedim hepsi ayrı ayrı güzel ama sek çıktı olarak hiçbiri espresso ile alakalı değil. Başka kahveler yani. Ama sütlü yapacaksanız mokapot iyidir.

Flair yahut Cafelat Robot gibi 9 bar'a çıkabilen manuel espresso makinaları için de mi aynısını düşünüyorsunuz?
Hocam 2k civarı bir şey bahsettiğiniz alet, onun yerine az daha koyup espresso makinesi alınır.

250-900 liralık seçeneklerin dışına çıktıktan sonra pek anlamı kalmıyor bence. Biriktirip espresso makinesine harcanır o para.

, pazar günü şöyle bir karşılaştırma videosu yayınlanacak izlemekte fayda var.

Umarım mantıklı bir karşılaştırmadır, ilk gördüğümde şok oldum çünkü 😆

“Kafeye slayer almıştık abi, kompresso diye bir ürün gördük, her şeyi sattık onunla devam ediyoruz şimdi”
250 bin liralik makine, 30 bin dolar, 25 bin sterlin. Paramız çok değersiz yaaaa. Yurtdışında 3 birim geliri olan biri bile bu makineyi biraz zorlayarak 3 yıl taksitle alır. Endüstriyel makineler bunlar ama yine de. :D

Arkadaşlar, espresso makinesi olmadan espresso'ya en yakın sonuçları alabileceğimiz demleme yöntemleri nelerdir? Moka pot, aeropress, nanopresso ( İlla bu yöntemler olmak zorunda değil. Bildiğiniz başka yöntemler varsa onlar da olabilir)
Hocam espresso mankinem yok fakat iyi kahvecilerle karşılaştırınca cafflano kompresso harika iş yapıyor. Fazla bütçeniz yoksa iyi bir değirmen ve iyi kahve ile çok güzel sonuçlar alırsınız. Bu konuda @teyyaredenkahve hocamın incelemesi var ve ben bu video ve bilgiler ile yaptığım espresso ile çok memnunum. Diğer yandan espresso makinesi almak beni biraz korkuyor bakımı vs. zor ve iyi olanların fiyatları çok yüksek.

Hocam espresso mankinem yok fakat iyi kahvecilerle karşılaştırınca cafflano kompresso harika iş yapıyor. Fazla bütçeniz yoksa iyi bir değirmen ve iyi kahve ile çok güzel sonuçlar alırsınız. Bu konuda @teyyaredenkahve hocamın incelemesi var ve ben bu video ve bilgiler ile yaptığım espresso ile çok memnunum. Diğer yandan espresso makinesi almak beni biraz korkuyor bakımı vs. zor ve iyi olanların fiyatları çok yüksek.
Bunu mu kullanıyorsunuz?

Umarım mantıklı bir karşılaştırmadır, ilk gördüğümde şok oldum çünkü 😆

“Kafeye slayer almıştık abi, kompresso diye bir ürün gördük, her şeyi sattık onunla devam ediyoruz şimdi”
hahahaha o kadar büyük çaplı bir sonuç çıkmaz herhalde ya :D. Adam kompresso ile espresso yapmaya baya vakit harcamış, iyi yapıyordur diye izleyeceğim. Yakın zamanda ben de aldım ama beklentim gerçek makinelerdekine eşdeğer esporesso değil tabi, taktik versin yeter :D.

Geri