• Eylül
    Sevgili Ziyaretçi Ekim ayı gelmesi ile birlikte Kahve Kulübü kahve alım anketini sonuçlandırdık. Sizlerin oyları ile belirlenecn firmadan Ekim ayı toplu kahve alımı yapılacak.
    Ekim ayı Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Grubuna katılmayı unutmayın.

Espresso hakkında

Marius

Üye
İsim
Marius Kowaloski
Daha fazla  
İsim
Marius Kowaloski
Arkadaşlar, espresso makinesi olmadan espresso'ya en yakın sonuçları alabileceğimiz demleme yöntemleri nelerdir? Moka pot, aeropress, nanopresso ( İlla bu yöntemler olmak zorunda değil. Bildiğiniz başka yöntemler varsa onlar da olabilir)

Son düzenleme:

CoFFeePaT

Üye
İsim
Ömer
Daha fazla  
İsim
Ömer
Espresso Makinesi
La Pavoni Pro
Değirmen
Eureka Mignon Perfetto, Comandante C40 (Red Clix)
Ekipmanlar
Mokapot, Starbucks-Bodum Pour Over Dripper, Aeropress, Jumbo French Press
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Adana
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Çukurova
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Çukurova
Mokapot kahvesi, aeropress kahvesine oranla espressoya daha yakındır. Nanopresso kullanmadım, onun hakkında yorum yapamam.

NoDRaC

İyi Bilinen Üye
Yönetici
Editör
İsim
Suat
Daha fazla  
İsim
Suat
Espresso Makinesi
Lelit Bianca
Değirmen
Niche, Comandante
Ekipmanlar
V60, Chemex, Kalita, Melodrip
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
istanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
gaziosmanpaşa
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
taksim
Espresso olmaz o içecek maalesef.

Ali Aytaç

İyi Bilinen Üye
İsim
Ali
Arkadaşlar, espresso makinesi olmadan espresso'ya en yakın sonuçları alabileceğimiz demleme yöntemleri nelerdir? Moka pot, aeropress, nanopresso?
Hepsini denedim hepsi ayrı ayrı güzel ama sek çıktı olarak hiçbiri espresso ile alakalı değil. Başka kahveler yani. Ama sütlü yapacaksanız mokapot iyidir.

NoDRaC

İyi Bilinen Üye
Yönetici
Editör
İsim
Suat
Daha fazla  
İsim
Suat
Espresso Makinesi
Lelit Bianca
Değirmen
Niche, Comandante
Ekipmanlar
V60, Chemex, Kalita, Melodrip
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
istanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
gaziosmanpaşa
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
taksim

Marius

Üye
İsim
Marius Kowaloski
Daha fazla  
İsim
Marius Kowaloski
Flair yahut Cafelat Robot gibi 9 bar'a çıkabilen manuel espresso makinaları için de mi aynısını düşünüyorsunuz?
Hocam 2k civarı bir şey bahsettiğiniz alet, onun yerine az daha koyup espresso makinesi alınır.

250-900 liralık seçeneklerin dışına çıktıktan sonra pek anlamı kalmıyor bence. Biriktirip espresso makinesine harcanır o para.

oguzhanata

İyi Bilinen Üye
İsim
Oğuzhan Ata
Daha fazla  
İsim
Oğuzhan Ata
Değirmen
Timemore Chestnut Nano, Comandante c40
Ekipmanlar
V60, Aeropress, Mokapot, Frech Press, Kalita
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Ankara
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Yenimahalle
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Beytepe
, pazar günü şöyle bir karşılaştırma videosu yayınlanacak izlemekte fayda var.

Marius

Üye
İsim
Marius Kowaloski
Daha fazla  
İsim
Marius Kowaloski
Umarım mantıklı bir karşılaştırmadır, ilk gördüğümde şok oldum çünkü 😆

“Kafeye slayer almıştık abi, kompresso diye bir ürün gördük, her şeyi sattık onunla devam ediyoruz şimdi”
250 bin liralik makine, 30 bin dolar, 25 bin sterlin. Paramız çok değersiz yaaaa. Yurtdışında 3 birim geliri olan biri bile bu makineyi biraz zorlayarak 3 yıl taksitle alır. Endüstriyel makineler bunlar ama yine de. :D

aztec

Üye
Arkadaşlar, espresso makinesi olmadan espresso'ya en yakın sonuçları alabileceğimiz demleme yöntemleri nelerdir? Moka pot, aeropress, nanopresso ( İlla bu yöntemler olmak zorunda değil. Bildiğiniz başka yöntemler varsa onlar da olabilir)
Hocam espresso mankinem yok fakat iyi kahvecilerle karşılaştırınca cafflano kompresso harika iş yapıyor. Fazla bütçeniz yoksa iyi bir değirmen ve iyi kahve ile çok güzel sonuçlar alırsınız. Bu konuda @teyyaredenkahve hocamın incelemesi var ve ben bu video ve bilgiler ile yaptığım espresso ile çok memnunum. Diğer yandan espresso makinesi almak beni biraz korkuyor bakımı vs. zor ve iyi olanların fiyatları çok yüksek.

Marius

Üye
İsim
Marius Kowaloski
Daha fazla  
İsim
Marius Kowaloski
Hocam espresso mankinem yok fakat iyi kahvecilerle karşılaştırınca cafflano kompresso harika iş yapıyor. Fazla bütçeniz yoksa iyi bir değirmen ve iyi kahve ile çok güzel sonuçlar alırsınız. Bu konuda @teyyaredenkahve hocamın incelemesi var ve ben bu video ve bilgiler ile yaptığım espresso ile çok memnunum. Diğer yandan espresso makinesi almak beni biraz korkuyor bakımı vs. zor ve iyi olanların fiyatları çok yüksek.
Bunu mu kullanıyorsunuz?

oguzhanata

İyi Bilinen Üye
İsim
Oğuzhan Ata
Daha fazla  
İsim
Oğuzhan Ata
Değirmen
Timemore Chestnut Nano, Comandante c40
Ekipmanlar
V60, Aeropress, Mokapot, Frech Press, Kalita
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Ankara
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Yenimahalle
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Beytepe
Umarım mantıklı bir karşılaştırmadır, ilk gördüğümde şok oldum çünkü 😆

“Kafeye slayer almıştık abi, kompresso diye bir ürün gördük, her şeyi sattık onunla devam ediyoruz şimdi”
hahahaha o kadar büyük çaplı bir sonuç çıkmaz herhalde ya :D. Adam kompresso ile espresso yapmaya baya vakit harcamış, iyi yapıyordur diye izleyeceğim. Yakın zamanda ben de aldım ama beklentim gerçek makinelerdekine eşdeğer esporesso değil tabi, taktik versin yeter :D.