• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Erzurum'da nitelikli kahve içebilme sorunsalı

Malumunuz olduğu üzere; birçoğumuz suyu 94-95 derecede ısıttıktan sonra demleme işlemine geçiyoruz.1870 rakımlı Erzurum'da su 92 ile 93 derece arasında kaynarken; demleme işlemine geçtiğimiz andan itibaren de ısının düşeceğini göz önünde bulundurursak eğer nitelikli bir kahve içebilir miyiz diye bir soru geldi aklıma; bilgisi olan arkadaşlar bilgilendirirlerse sevinirim:)

Malumunuz olduğu üzere; birçoğumuz suyu 94-95 derecede ısıttıktan sonra demleme işlemine geçiyoruz.1870 rakımlı Erzurum'da su 92 ile 93 derece arasında kaynarken; demleme işlemine geçtiğimiz andan itibaren de ısının düşeceğini göz önünde bulundurursak eğer nitelikli bir kahve içebilir miyiz diye bir soru geldi aklıma; bilgisi olan arkadaşlar bilgilendirirlerse sevinirim:)
Evet İçebilirsiniz Neredeyse Tüm demlemelerimi Rakım Problemim olmamasına rağmen 92-93 Derece ile yapıyorum çok koyu kavrum profil kahvelerde 90 Dereceye kadar düştügümde oluyor hatta :)

Kahve arkadaşlığı bölümünde Erzurum'u bulamadım buraya yazayım dedim, nasipse 1 haftalık Erzurum seyahatim olacak önerebileceğiniz iyi kahveci var mıdır?

Geri