• Haziran Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Anketi
    Sevgili Ziyaretçi Haziran ayı Kahve Kulübü ortak alım firmasını belirlemek için anketimiz başladı, detayları bu konudan öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Grubuna katılmayı ve Instagram adresimizden bizi takip etmeyi unutmayın.

El Değirmenlerinde Karşılaşabileceğiniz Sorunlar ve Basit Çözümleri

teyyaredenkahve

İyi Bilinen Üye
Editör
İsim
Levent
Merhabalar arkadaşlar,
Timemore el değirmenlerini (G1, Nano, Slim) tek tek inceledikten sonra, gelen sorular üzerine el değirmeni kullanırken yaşayabileceğiniz bütün sorunlar ve çözümlerini de detaylı olarak fotoğraflarla sizlerle paylaşmaya çalıştım. Bazıları forumdan da bildirilen sorunlar, diğerleri ise biraz da tecrübeme dayalı şeyler.

Ne zamandır aklımdaydı ama zaman alan bir şey olduğundan yeni çekebildim.

Sadece Timemore değil, bütün el değirmenleri için geçerli olan noktalar da var. Özellikle değirmenin nasıl tutulacağı hakkında.

Umarım faydalı olur. Beğenip, kanala abone olarak amatör çabamıza destek verebilirsiniz. 🙏

İyi seyirler,
levent

Santbly

Üye
İsim
Büşra
Daha fazla  
İsim
Büşra
Değirmen
Timemore C2
Ekipmanlar
Moka pot , French press , v60, Origami dripper, Chemex
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Antalya
Timemore C2 kullanıcısıyım. Gerçekten çok yararlı bir video olmuş aklımdaki bütün soru işaretleri gitti. 😊 Teşekkürler @teyyaredenkahve

Marius

Üye
İsim
Marius Kowaloski
Daha fazla  
İsim
Marius Kowaloski
Timemore'u 1 ay falan kullandım ama güzel video olmuş.

CMD, g50 gibi popüler el değirmenleri için de bu tür içerikler gelirse güzel olur. ;)

Maturin

Aktif Üye
İsim
Onur
Daha fazla  
İsim
Onur
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Sakarya - Eskişehir
Videoyu izlediniz yani :) nasıl buldunuz? Doğru mu tespitler? Eklemek istediğiniz ya da hatalı bir şey var mı?

Çoğu C2 için de geçerli
Evet izledim, elinize sağlık karşılaşılan temel sorunlara yönelik güzel bir içerik olmuş. Hele de son zamanlarda Timemore kullanımının distribütörlük ile arttığını düşünürsek. :) Ben de C2 kullanıyorum.

Anlattıklarınızdan sadece yayın sıkışması sorununu yaşıyordum ben, ama demlemelerimi çok etkilemediğini fark ettim. Özellikle çok ince ayarlara inmediğim sürece. Bir de yayın kalın kısmı burr'e gelecek şekilde takıyordum ben. Bir problem yaratmış mı daha önce deneyerek göreceğim. C2 de karşılaştığım bir sorun, ince ayarlarda burr'ün hazneye çekirdek almaması sorunuydu. Belki ona dair bir şeyler de söylenebilir. Ben ikili öğütüm yaparak (Önce çok kalın, sonra ince) çözmeye çalışıyorum bunu.

teyyaredenkahve

İyi Bilinen Üye
Editör
İsim
Levent
Evet izledim, elinize sağlık karşılaşılan temel sorunlara yönelik güzel bir içerik olmuş. Hele de son zamanlarda Timemore kullanımının distribütörlük ile arttığını düşünürsek. :) Ben de C2 kullanıyorum.

Anlattıklarınızdan sadece yayın sıkışması sorununu yaşıyordum ben, ama demlemelerimi çok etkilemediğini fark ettim. Özellikle çok ince ayarlara inmediğim sürece. Bir de yayın kalın kısmı burr'e gelecek şekilde takıyordum ben. Bir problem yaratmış mı daha önce deneyerek göreceğim. C2 de karşılaştığım bir sorun, ince ayarlarda burr'ün hazneye çekirdek almaması sorunuydu. Belki ona dair bir şeyler de söylenebilir. Ben ikili öğütüm yaparak (Önce çok kalın, sonra ince) çözmeye çalışıyorum bunu.
Bu aslında bir sorun değil ama değirmenin kabiliyeti ile alakalı ama yine de dediğiniz gibi bir çözüm mevcut.

Aklıma gelse eklerdim. Kusura bakmayın 🙏

CoFFeePaTh

İyi Bilinen Üye
İsim
Ömer
Daha fazla  
İsim
Ömer
Espresso Makinesi
La Pavoni PLQ
Değirmen
Eureka Mignon Perfetto, Comandante C40 (Red Clix)
Ekipmanlar
Aeropress, Mokapot, Immersion Dripper, Soy C3G, Stagg EKG, Delter
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Adana
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Çukurova
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Seyhan
Twitter
omerarikan01
Çok ince öğütümlerde gücünüz yetmeyebilir. Spor salonuna yazılıp omuz-göğüs çalışabilir; ya da elektrikli bir değirmen alabilirsiniz. :)

Maturin

Aktif Üye
İsim
Onur
Daha fazla  
İsim
Onur
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Sakarya - Eskişehir
Bu aslında bir sorun değil ama değirmenin kabiliyeti ile alakalı ama yine de dediğiniz gibi bir çözüm mevcut.

Aklıma gelse eklerdim. Kusura bakmayın 🙏
Estağfurullah, dediğiniz gibi burr'ün yapısıyla alakalı bir durum bu sorundan ziyade. Burada yazılı kalsın gören arkadaşlara faydası olur belki :)

teyyaredenkahve

İyi Bilinen Üye
Editör
İsim
Levent
Estağfurullah, dediğiniz gibi burr'ün yapısıyla alakalı bir durum bu sorundan ziyade. Burada yazılı kalsın gören arkadaşlara faydası olur belki :)

Son denediğim espresso kesicili modeller ve Slim Plus ince öğütümde epey başarılı. Timemore da bu kadar model olması bir yandan güzel ama bir yandan da biraz kafa karıştırıyor. Güzel bir tablo hazırlamam gerekecek :)