• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

ECM Titan V64

İsim
Yasin
Daha fazla  
İsim
Yasin
Merhabalar
Ecm nin v64 titan modelini kullanan inceleyen var mı acaba? Retantion derecesi aşağılarda olması titanyum 64 mm burr kullanması cezbeden özellikler. Single dose olarak kullananlar da okumuştum. Sizin düşünceniz nedir? Önerdiğiniz başka bir makinede olabilir aynı segmentte teşekkürler

mazzerin tasarımına benziyor test etmedim ama ön görü olarak 2-3 gr içinde kahve kalır gibi

İzlediğim video da bir kaç marka kıyaslamıştı tablosunu ekledim.

Ekli dosyalar

• 0CDDB4EC-715B-482A-A7A3-FF9C04CFBF51.png
    0CDDB4EC-715B-482A-A7A3-FF9C04CFBF51.png
    442.3 KB · Görüntüleme: 44
İzlediğim video da bir kaç marka kıyaslamıştı tablosunu ekledim.

mazzere kıyasla iyi duruyor ufak bir tutarsızlık yaşayabilirsiniz. Shot sonrası öğütülmüş kahveyi pf ye koyarken tartmak daha iyi olabilir

fiyatı nedir?

1100 euro civarı? Tr de satılıyordu galiba espresso Perfetto da Zamanında. Başka ecm modeli satılıyor şuan.

1100 euro civarı? Tr de satılıyordu galiba espresso Perfetto da Zamanında. Başka ecm modeli satılıyor şuan.
Espresso için alacaksanız yazık paranıza Niche alın yada Ceado E37S sanırım single dose versiyonuna bakın forumdan Zafer Yalçın aldı yeni 7.5 civarıydı sanırım. Nickini sorarım

Son düzenleme:
Caedonun 37sd modelini diyorsanız 2 katı fiyat var 2100 euro 2000 e çıkabilsem almak isteyeceğim bir model 37sd. Ceado 37j modeli benzer özellikleri var titanla. Ceado önermenizin sebebi çok kullanan olduğu için mi acaba? Niche videoları izledim güzel bir ürün ama flat sanki daha iyi geliyor bana. Tabi bu konuda bir sürü görüş var

Caedonun 37sd modelini diyorsanız 2 katı fiyat var 2100 euro 2000 e çıkabilsem almak isteyeceğim bir model 37sd. Ceado 37j modeli benzer özellikleri var titanla. Ceado önermenizin sebebi çok kullanan olduğu için mi acaba? Niche videoları izledim güzel bir ürün ama flat sanki daha iyi geliyor bana. Tabi bu konuda bir sürü görüş var
Sadece tada odaklanmayın statiklenme vs bir çok detay var özelden yazarsanız telefon da anlatırım Size.
Değirmeh sanırım buydu site açılmıyor şu anda

Selamlar ceado 5sd modelini aldım çok memnun kaldım öncesinde breville rocket faustino eureka atom serisi gibi modellerini kullanmış birisi olarak ceado 5sd modeli çok farklı bir klasmanda yani şöyle söyleyeyim bunun yerine hiçbirşey koyamam Mahlkonigle ceado arasında kalmıştım ceado gönül rahatıyla alabilirsiniz fiyat perfomans olarakta iyi oldugunu düşünüyorum emin olabilirsiniz ben çok etkilendim v60 perfomansı bile şaşırtıcı ...

Açıkcası single dose olarak alcak olsam niche alırdım galiba. Yarı fiyat diye biliyorum şuan konuştuklarımıza göre? Hopper lı olan ticari espresso değirmeni ilk düşüncem. Ama ceado modeline bakacağım.

Açıkcası single dose olarak alcak olsam niche alırdım galiba. Yarı fiyat diye biliyorum şuan konuştuklarımıza göre? Hopper lı olan ticari espresso değirmeni ilk düşüncem. Ama ceado modeline bakacağım.

neden hopper?

Bunlar benim düşüncelerim sonuçta daha pratiğe döktüğüm bir şey de yok sadece düşünce belki kullanınca fikrim değişecek ama şu an için sabah 5 6 espresso sütlü içecek akşam bi o kadar daha içecek aldığımı varsaysam ev ortamında single doze öğütücü biraz daha fazla uğraştırır diye düşünüyorum. Kalabalık bir aile olunca daha çok içecek hazırlamak gerekiyor. Bi de bunun misafir filan geldiği zamanları olursa sürekli tart porsiyonla ayarla filan biraz daha seri olacak espresso için ayarlı duran 18 gr kahveyi 4 5 saniye arasında öğüten işini iyi yapan alınca uzun yıllar götürecek bir daha da upgrade etmeye gerek olmayacak bir değirmen istiyorum. 1000 euro civarı olabilir.

Bunlar benim düşüncelerim sonuçta daha pratiğe döktüğüm bir şey de yok sadece düşünce belki kullanınca fikrim değişecek ama şu an için sabah 5 6 espresso sütlü içecek akşam bi o kadar daha içecek aldığımı varsaysam ev ortamında single doze öğütücü biraz daha fazla uğraştırır diye düşünüyorum. Kalabalık bir aile olunca daha çok içecek hazırlamak gerekiyor. Bi de bunun misafir filan geldiği zamanları olursa sürekli tart porsiyonla ayarla filan biraz daha seri olacak espresso için ayarlı duran 18 gr kahveyi 4 5 saniye arasında öğüten işini iyi yapan alınca uzun yıllar götürecek bir daha da upgrade etmeye gerek olmayacak bir değirmen istiyorum. 1000 euro civarı olabilir.

Yargılamak vs için sormuyorum nedenini merak ettiğim için sordum. Espresso için belirli bir gram da tarif oluşturmalınısız artı eksi ağırlık tarifinizi etkileyecek. Tek bir çekirdek kullanıcaksanız dediğiniz sistem mantıklı ama her çekirdek değiştirdiğiniz ayarı tekrar ayarlamanız gerekicek. Bu da sizin için vakit ve para kaybı. Niche neden tavsiye ediyorum mesela şu an ben 3 farklı çekirde espresso tüketiyorum ve hepsinin ayarı belli ve üst üste 3 farklı çekirdeği formülüm şaşmadan içiyorum siz o cihazla bunu yapamayacaksınız her çekirde için saniye değiştirmeniz ayar değiştirmeniz gerekicek. Ayrıca 0.6 gr retention var bu da aldığınız shotları arası 1.2 gr fark olması demek. Porta filtreye koyarken yine tartmanız gerekicek. Tartmayı vakit kaybı olarak görüyorsunuz ama cihazın statiklenmesi fazla ise wdt yapmak zorunda kalıcaksınız vs yine vakit kaybı :)

Yargılamak vs için sormuyorum nedenini merak ettiğim için sordum. Espresso için belirli bir gram da tarif oluşturmalınısız artı eksi ağırlık tarifinizi etkileyecek. Tek bir çekirdek kullanıcaksanız dediğiniz sistem mantıklı ama her çekirdek değiştirdiğiniz ayarı tekrar ayarlamanız gerekicek. Bu da sizin için vakit ve para kaybı. Niche neden tavsiye ediyorum mesela şu an ben 3 farklı çekirde espresso tüketiyorum ve hepsinin ayarı belli ve üst üste 3 farklı çekirdeği formülüm şaşmadan içiyorum siz o cihazla bunu yapamayacaksınız her çekirde için saniye değiştirmeniz ayar değiştirmeniz gerekicek. Ayrıca 0.6 gr retention var bu da aldığınız shotları arası 1.2 gr fark olması demek. Porta filtreye koyarken yine tartmanız gerekicek. Tartmayı vakit kaybı olarak görüyorsunuz ama cihazın statiklenmesi fazla ise wdt yapmak zorunda kalıcaksınız vs yine vakit kaybı :)
Ahahah Tartmayı vakit kaybı olarak gördüğümden değil aslında 10 kahve yapacaksam 10 kez tartmak daha çok böyle işin keyfi için değil de sanki ticari gibi Olacak ve o aslında zevkli olan literatür daha çok zamanla külfet gibi olacak.Tabi bunlar şahsi düşüncelerim belki birisi 20 kahve olsada böyle hazırlamak ister o da onun tarzıdır. Nichem olsun isterim arada denediğim çekirdekleri rahatlıkla öğüteyim yapayım ama çok kahve yaptığım da biraz sıkıntı olur diye düşünmekteyim. Yoksa espresso için daha çok kullandığım çekirdek için espresso öğütücüsü yanında da niche arada gelen çekirdekler için ve farklı kahve demlemeler için kullanacağım tarzında düşüncem var. Sizin için durum nasıl acaba 5 6 kahve yapacaksanız sizi zorluyor mu? Yoksa o kadar yoğunluk olmuyor mu?

Niche öğütmesi biraz uzun, sanırım 18gr kahve 15sn civarı sürüyor. Yarın süreyi ölçer yazarım. Ben her sabah 2 eşime 1 kendime olmak üzere 3 adet yapıyorum bir zorlanma vs yok. Ama 2 tartım olsun isterdim biri esp yaparken diğer yandan öğüteceğim tartıyı tartmak için. İkinci tartıyı Aliexpress ten sipariş verdim bu arada :). Bir kere kahve seven Niche ve Bianca almak isteyen 3 arkadaşım geldi onları 10-15 arası kahve yaptım bir sıkıntı çıkmadı. Şuan o 3 arkadaşdan birinde niche var, birinde hem Niche hem bianca var 3.arkadaş biancayı aldı Ceado E37S olmasına rağmen Niche Alıcaktı ama Corona virüs nedeni ile uçuşlar durunca maalesef gidemedi.

Birde şunu unutmamak lazım. Herkesin sattığı mal en iyisi. Ben her zaman ürün alırken kullanıcı yorumlarını önemsedim. Home-Barista forumu incelerseniz en çok sayfas sayısına sahip olan üzerinde en çok konuşala değirmen hangisi görebilirsiniz.

Bianca nın videolarını izledim inceleme fırsatım olmadı şimdi sizin açtığınız konuyu okuyordum makine hakkında. İşte dediğim gibi bu yapıyla alakalı sizi yormamış o kadar uğraşmak. İkinci tartınız hayırlı olsun 😄 olympus 75e yi de önermişlerdi ama araştırıyorum şuan için zaten uzun zamanı araştırmak alıyor çat diye alacak para olmayınca bi de ucuz aletler olmadıkları için uzun uzun araştırıyorsun 😀

Geri