• Aralık
    Sevgili Ziyaretçi Aralık ayı yaklaşması nedeni ile Kahve Kulübü kahve alım anketini başlattık. Sizlerin oyları ile belirlenen firmadan Aralık ayı toplu kahve alımı yapılacak.
    Aralık ayı Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Grubuna katılmayı unutmayın.

E61 bakımı ve mushroom üzerinde lekeler

hakany

Yeni Üye
İsim
Hakan
Daha fazla  
İsim
Hakan
Merhaba, geçen hafta makineye flow control eklemek için e61'in mushroom'unu söktüm, resimdeki gibi musroom'un üzerinde beyaz lekeler farkettim, bu lekeler neden olur sizce? Su olarak arıtılmış su kullanıyorum, ayrıca makinenin su tankının içinde de filtre var.

Ayrıca genel olarak E61 bakımı için nasıl bir periyot izlemeliyim. Rutin bakım olarak iki haftada bir Puly Caff ile, günlük olarak ise sadece kör sepet ile back flush yapıyorum. Bunun gibi rutin bakımlar dışında E61'in sökülüp yağlanması gerektiğini okudum, bu bakımları ne sıklıkla yapmalıyım ve nelere dikkat etmeliyim? Günde ortalama 3 shot alıyorum.
 

Ekli dosyalar

  • e61-mushroom.jpg
    e61-mushroom.jpg
    99.5 KB · Görüntüleme: 32

NoDRaC

İyi Bilinen Üye
Yönetici
Editör
Konum
İstanbul
İsim
Suat
Daha fazla  
İsim
Suat
Espresso Makinesi
Lelit Bianca
Değirmen
Niche, Comandante
Ekipmanlar
V60, Chemex, Kalita, Melodrip
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
istanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
gaziosmanpaşa
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
taksim
Kireç gibi sert mi?

E61 temizliğini ben ayda bir veya iki ayda bir pulycaf yardımı ile grubu backflush yöntemi ile temizliyorum. 6 ayda bir su deposunu temizliyorum. Bir kere E61 kolu gıcırtı yaptı onun içinde gıda ile uyumlu bir yağ var resmeni eve geçince yüklerim onu kullandım.

Shower screen olarak IMS in nano kapla showerını öneririm neredeyse kir tutmuyor.
 
Üst