• Eylül
    Sevgili Ziyaretçi Ekim ayı gelmesi ile birlikte Kahve Kulübü kahve alım anketini sonuçlandırdık. Sizlerin oyları ile belirlenecn firmadan Ekim ayı toplu kahve alımı yapılacak.
    Ekim ayı Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Grubuna katılmayı unutmayın.

Dijital Termometre vs Klasik Termometre

muec

İyi Bilinen Üye
İsim
muec
Daha fazla  
İsim
muec
Merhabalar. Gooseneck kettleda kullanmak üzere termometre alacağım. Sizce dijital termometreler mi yoksa klasik termometreler mi daha doğru ölçüm yapar? Aşağıya örnek olarak bulduğum iki termometreyi de link olarak ekliyorum, varsa başka önerilerinize de açığım.

Dijital:
#Aliexpress TRY 9.76 6%OFF | Meat Thermometer Digital BBQ Thermometer Electronic Cooking Food Thermometer Probe Water Milk Kitchen Oven Thermometer Tools

Klasik:
#Aliexpress TRY 10.90 20%OFF | Portable Stainless Steel Kitchen Food Cooking Milk Coffee Probe Thermometer

Sensei

İyi Bilinen Üye
İsim
Yasemin
Daha fazla  
İsim
Yasemin
dijital termometrelerde ölçüm doğru olsa bile artış hızı çok yavaş oluyor. Ki bence en önemlisi bu, çok geriden geliyor derecesi.
Manuel olanlarda da çok ucuza kaçmayın derim. Bilindik markalardan alın. 90 derece üstüne çıkmıyor bazıları. 2 tane çöpe gitti benim. Ucuz alayım derken daha pahalıya getirdim :)

muec

İyi Bilinen Üye
İsim
muec
Daha fazla  
İsim
muec
dijital termometrelerde ölçüm doğru olsa bile artış hızı çok yavaş oluyor. Ki bence en önemlisi bu, çok geriden geliyor derecesi.
Manuel olanlarda da çok ucuza kaçmayın derim. Bilindik markalardan alın. 90 derece üstüne çıkmıyor bazıları. 2 tane çöpe gitti benim. Ucuz alayım derken daha pahalıya getirdim :)
Aliexpress'te genelde 10-25 tl arası değişiyor manuel termometre fiyatları ve genelde 110-120 derece kapasiteye sahipler. Yukarıda attığım da bir hayli beğenilmiş yorumlarda ancak önerdiğiniz başka bir marka varsa duymak isterim.

tahakucuk

Aktif Üye
İsim
Muammer Taha Küçük
Daha fazla  
İsim
Muammer Taha Küçük
Değirmen
Comandante
Ekipmanlar
V60, Kalita, Delter press
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Kocaeli
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
İzmit
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Derince
İlkinden ben de aldım ısıya dayanıklı değil çok üstteki plastik kısmı eridi resmen bir de plastik kısım ısıya çok yakın olunca ekranı kararıyor. Diğer termometrede aralıklar küçücük ben ondan da pek yararlanamamıştım. En son ikeadaki et termometresini benzer bir ürün aldım ürün gayet iyi bence yüksek sıcaklıkta falan sıkıntı yaşamıyor.

hassastartı

İyi Bilinen Üye
İsim
Şükrü
Daha fazla  
İsim
Şükrü
Değirmen
Comandante C40 Nitro Blade
Ekipmanlar
Hario V60 plastik/seramik dripper, Brewista Artisan gooseneck kettle, Delter Coffee Press, Electrolux EKF7800 filtre kahve makinesi, Timemore Black Mirror
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Kayseri
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Kocasinan
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Kocasinan
Ben de ikea’nın et termometresini kullanıyorum. Isı tepkisi oldukça hızlı. Zamanlayıcı özelliği falan da var. Tavsiye ederim.

muec

İyi Bilinen Üye
İsim
muec
Daha fazla  
İsim
muec
Ben de ikea’nın et termometresini kullanıyorum. Isı tepkisi oldukça hızlı. Zamanlayıcı özelliği falan da var. Tavsiye ederim.
Hocam bende de var bu üründen et termometresi olarak çok memnunum. aslinda kettle'a entegre şekilde kullanmak için bir adet daha alabilirim ama bulundugum ilde ikea yok ve online sipariş için alt limit 500 tl. Belki linkteki termometrelerden birini et için kullanip ikea termometremi kettleda kullanabilirim ama :)

muec

İyi Bilinen Üye
İsim
muec
Daha fazla  
İsim
muec
İlkinden ben de aldım ısıya dayanıklı değil çok üstteki plastik kısmı eridi resmen bir de plastik kısım ısıya çok yakın olunca ekranı kararıyor. Diğer termometrede aralıklar küçücük ben ondan da pek yararlanamamıştım. En son ikeadaki et termometresini benzer bir ürün aldım ürün gayet iyi bence yüksek sıcaklıkta falan sıkıntı yaşamıyor.
İlkini eliyorum o zaman tesekkürler :)

hassastartı

İyi Bilinen Üye
İsim
Şükrü
Daha fazla  
İsim
Şükrü
Değirmen
Comandante C40 Nitro Blade
Ekipmanlar
Hario V60 plastik/seramik dripper, Brewista Artisan gooseneck kettle, Delter Coffee Press, Electrolux EKF7800 filtre kahve makinesi, Timemore Black Mirror
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Kayseri
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Kocasinan
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Kocasinan
Hocam bende de var bu üründen et termometresi olarak çok memnunum. aslinda kettle'a entegre şekilde kullanmak için bir adet daha alabilirim ama bulundugum ilde ikea yok ve online sipariş için alt limit 500 tl. Belki linkteki termometrelerden birini et için kullanip ikea termometremi kettleda kullanabilirim ama :)
Doğru, şu sıralar ikea için böyle bir sıkıntı var. Hepsiburada falan da satıyor ama saçma bir şekilde pahalı oralarda. Bu termometrede hedef sıcaklığı ayarlayabilme ve o sıcaklığa ulaşınca sesli uyarı vermesi hoşuma gidiyor. Sizin linkini attığınız termometrelerde de oluyor mu bu özellik?

muec

İyi Bilinen Üye
İsim
muec
Daha fazla  
İsim
muec
Doğru, şu sıralar ikea için böyle bir sıkıntı var. Hepsiburada falan da satıyor ama saçma bir şekilde pahalı oralarda. Bu termometrede hedef sıcaklığı ayarlayabilme ve o sıcaklığa ulaşınca sesli uyarı vermesi hoşuma gidiyor. Sizin linkini attığınız termometrelerde de oluyor mu bu özellik?
Ondan emin değilim detaylı bir ürün açıklaması eklememişler

Sensei

İyi Bilinen Üye
İsim
Yasemin
Daha fazla  
İsim
Yasemin
Aliexpress'te genelde 10-25 tl arası değişiyor manuel termometre fiyatları ve genelde 110-120 derece kapasiteye sahipler. Yukarıda attığım da bir hayli beğenilmiş yorumlarda ancak önerdiğiniz başka bir marka varsa duymak isterim.
Hepsi 110 120 gösteriyor ama çubuk 90 ın üzerine çıkmıyor. Bu sebeple yorumu ve beğenisi olmayanlardan almayın. Bir de yanlış sonuç vermesi var tabi.

Exodia

Üye
İsim
Yoldaş Güney Yıldız
Hepsi 110 120 gösteriyor ama çubuk 90 ın üzerine çıkmıyor. Bu sebeple yorumu ve beğenisi olmayanlardan almayın. Bir de yanlış sonuç vermesi var tabi.
bu sorun rakımla alakalı suyun kaynama sıcaklığı deniz seviyesinde 100 olur. yüksek bir yerde yaşıyorsanız manuel termometreler kaynama sıcaklığını daha düşük derecelerde gösterir.

Sensei

İyi Bilinen Üye
İsim
Yasemin
Daha fazla  
İsim
Yasemin
bu sorun rakımla alakalı suyun kaynama sıcaklığı deniz seviyesinde 100 olur. yüksek bir yerde yaşıyorsanız manuel termometreler kaynama sıcaklığını daha düşük derecelerde gösterir.
Aslında sahile 300 mt mesafede 1. kattayım, neredeyse deniz seviyesi. Alakası var mı bilmiyorum ama :) en fazla 81 dereceye çıkıyor termometre bu kadar da fark olmaz diye düşünüyorum?

namenola

Aktif Üye
İsim
Ufuk
Daha fazla  
İsim
Ufuk
Değirmen
Timemore Slim
Ekipmanlar
V60, Moka Pot, Aeropress, French Press