• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Delonghi EC685 vs Nanopresso

İsim
Berker
Daha fazla  
İsim
Berker
Espresso Makinesi
Breville mini barista
Değirmen
CMD
Ekipmanlar
Hario Immersion, Kalita wave 155
Kahve Arkadaşlığı İl
Kocaeli
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Gölcük
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
İzmit
Merhabalar, şimdiye kadar v60 ve kalita ile demlemeler yaptım. Artık espressoya giriş yapmak istiyorum. Öncelikli olarak her ikisini de kullanan varsa hangisini tavsiye edersiniz? Sizce hangisi ile daha iyi bir sonuç alabilirim?

İyi sonuç göreceli bir kavram. İkisini de kullandım. İkisinden de iyi sonuç alamadım. Bu karşılaştırmaya kompressoyu da ekleyebilirsiniz. Ondan da iyi sonuç alamadım..

Gaggia classic gibi bir cihaz, beklerseniz ikinci ele temiz cihazlar düşüyor.

Manuel plastik cihazlar espresso yapmaz yaptığını iddia eder.

Ben çok temiz bir Delonghi 685'i 1000tl ye buldum. Bütçem 1000tl civarında bunu da değerlendirin lütfen.

İyi sonuç göreceli bir kavram. İkisini de kullandım. İkisinden de iyi sonuç alamadım. Bu karşılaştırmaya kompressoyu da ekleyebilirsiniz. Ondan da iyi sonuç alamadım..
Peki ikisi arasında bir seçim yapmanız gerekse hangisi olurdu?

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Sonuç olarak çok uygun fiyatlı temiz bir makine yakaladığım için bu fırsatı değerlendirmek istiyorum. En azından espresso hakkında tecrübe edinmiş olurum. Çok teşekkürler.

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Sonuç olarak çok uygun fiyatlı temiz bir makine yakaladığım için bu fırsatı değerlendirmek istiyorum. En azından espresso hakkında tecrübe edinmiş olurum. Çok teşekkürler.
yapmayın, delonghi iyi bir makine değil, basınçsız sepette bile 51 mm çap yüzünden düzgün espresso alamıyorsunuz, şiddetle muhtemel basınç dengesizliğide olan bir makine. Delonghi markası nasıl pazarda anlayamıyorum bazen, en tepe modelleri bile düzgün espresso üretemiyor

dedica 680 ya da 685 ile basıçsız sepette hiç başarılı sonuç alabilen yok mu? bu makine ile ilgili olumlu yorum yazan kullanıcılar da var, bu yorumlar yanıltıcı mı? kesinlikle uzak durulması gereken bir makine mi?

yapmayın, delonghi iyi bir makine değil, basınçsız sepette bile 51 mm çap yüzünden düzgün espresso alamıyorsunuz, şiddetle muhtemel basınç dengesizliğide olan bir makine. Delonghi markası nasıl pazarda anlayamıyorum bazen, en tepe modelleri bile düzgün espresso üretemiyor
Son olarak dediğiniz gibi en düşük Gaggia Classic ile başlamaya karar verdim, çok teşekkür ederim.

bu makinelerde yapılan tüm kahveleri bilmeme imkan yok tabi ama delonghi memnuniyeti, daha iyi bir makineye geçince bitiveriyor, zaten dikkat ederseniz iyi espresso peşinde bu makineyi alan hemen herkes ilk fırsatta satıp daha iyiye geçme peşinde koşuyor (döviz delirmeden önce bu makine genelde gaggia classic modeliydi), o an bütçesi olmayan basınçsız sepet, portafiltreyi kestirmek gibi yollara gitse de sorun makinenin/makinelerin kendisinde, ısı çok dengesiz ayrıca basıncın sorunlu olduğunu düşünüyorum. Modifiye yapılabilen bir modelde değil galiba, sonuçta bütçe meselesi elbette ama buna para harcayıp kötü kahve içeceğinize, biriktirip daha iyi bir makine bakın. Unutmadan her koşulda ilk olarak muhakkak iyi bir değirmen edinin yoksa elinizde Lelit Bianca bile olsa kahveleriniz çok ekşi olacaktır.

bu makinelerde yapılan tüm kahveleri bilmeme imkan yok tabi ama delonghi memnuniyeti daha iyi bir makineye geçince bitiveriyor zaten dikkat ederseniz, iyi espresso peşinde bu makineyi alan hemen herkes ilk fırsatta satıp daha iyiye geçme peşinde koşuyor (döviz delirmeden önce bu makine genelde gaggia classic modeliydi), o an bütçesi olmayan basınçsız sepet, portafiltreyi kestirmek gibi yollara gitse de sorun makinenin/makinelerin kendisinde, ısı çok dengesiz ayrıca basıncın sorunlu olduğunu düşünüyorum. Modifiye yapılabilen bir modelde değil galiba, sonuçta bütçe meselesi elbette ama buna para harcayıp kötü kahve içeceğinize, biriktirip daha iyi bir makine bakın. Unutmadan her koşulda ilk olarak muhakkak iyi bir değirmen edinin yoksa elinizde Lelit Bianca bile olsa kahveleriniz çok ekşi olacaktır.
Molent G50 modelini kullanıyorum. Türk kahvesi seviyesinde bile çok memnun kaldım.

Molent G50 modelini kullanıyorum. Türk kahvesi seviyesinde bile çok memnun kaldım.
kullanmadım ama kullananlar çok memnun görünüyor, önemli olan TK seviyesine inmek değil bence, önemli olan espresso seviyesinde tutarlı öğütüm yapmak, parçaların bazıları çok ufak, bazıları ise kalın olursa görüntüde anlaşılamasa bile espressonun under-extract olmasına yani ekşi bir sonuca sebep oluyor. Umarım iyi bir makine edinirsiniz Gaggia Classic sorunları olsa da oldukça iyi bir başlangıç makinesi.

kullanmadım ama kullananlar çok memnun görünüyor, önemli olan TK seviyesine inmek değil bence, önemli olan espresso seviyesinde tutarlı öğütüm yapmak, parçaların bazıları çok ufak, bazıları ise kalın olursa görüntüde anlaşılamasa bile espressonun under-extract olmasına yani ekşi bir sonuca sebep oluyor. Umarım iyi bir makine edinirsiniz Gaggia Classic sorunları olsa da oldukça iyi bir başlangıç makinesi.
Tekrardan çok teşekkürler, umarım temiz güzel bütçeme uygun bir makine bulabilirim. Molent'in beni üzeceğini düşünmüyorum açıkçası. Gerçekten çok sevdim.

Teşekkürler çok yararlı oldu benim için. Acaba Beko'nun 2170 modelini biliyor musunuz? Gaggia üretimiymiş.

Evt 1-2 yıl kullandım hatta çatıda duruyor olması lazım. O zamanlar piyasada bu kadar cihaz yoktu epey sükse yapmıştı.

Geri