• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Değirmen Temizliği hakkında

2. el baratza encore değirmen satın aldım bunun temizliği ile alakalı farklı videolar mevcut ekteki fotografta mevcut olan temizlik tableti kullanıldığını gördüm.Gerekli midir.daha uygun muadili ürün kullanan varmı tavsiyelerinizi bekliyorumtemizlik tableti.jpg

Böyle ürünler hiç kullanmadım. Söküp silmek daha sağlıklı geliyor.

bu tarz ürünler ne kadar insan sağlığı için zararlı değil deselerde ben masum olduklarını düşünmüyorum.
zaten günümüzde ki kanser vakalarının artması hep bu insan sağlığına zarar değildir cümlesinin ürünlerin üzerine koca koca yazılmasından ibaret.
en güzel değirmen temizliği, basınçlı hava ve kulak pamuğu ile ince ince temizlik. en son da fırça ile de yapılan son rütuş.
sıvı bir maddeye gerek bile yok.

Elinizde varsa basınçlı hava, yoksa el elektrik süpürgesi, içinden temizlik fırçası çıktıysa fırça ile temizlemek en sağlıklısı gibi geliyor bana.

Hafif nemli bir bez ile de üstünden geçebilirsiniz söktükten sonra.

Öğütücüde burr üstünde kalan kalıntılar bu şekilde çok rahat temizleniyor.

O tarz kimyasallar kullanmayı, en azından ev kullanıcısı için, uygun bulmuyorum.

Genede kötü bir çekirdek geçirsem tamamen içindeki tozlar pislikler gitse nasıl olur

tabii bence de bir miktar çekirdek öğütün. bunun dışında ekstra bir temizliğe ihtiyacı görünmüyor. bendeki virtuoso inanın bundan daha kirli :)

ilk defa bu düzeyde değirmene geçiş yaptığım için sıkıntısız kullanmak istiyorum. hariodan encorea geçince farkı merak ediyorum :)

hiç merak etmeyin. bariz bir şekilde farkı hissedeceğinizi düşünüyorum. (elbette iyi çekirdeklerle)

Merhaba, ortalama 3 günde 2 kez kahve demleyen öğüten biri için değirmeni ne sıklıkta temizlemek gerekir her hafta temizlemeli miyim? Şu ana kadar öyle yaptım ama parçaları çok sık tak çıkar yapınca sanki değirmen daha kısa ömürlü olacakmış gibi bir his oluyor içimde 😂 bu arada molent pocket değirmenim

Geri