• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

COVİD-19 Gölgesinde Kahve Festivalleri...

PepukKahve

Üye
İsim
İsmail Gökcan
Daha fazla  
İsim
İsmail Gökcan
Herkese merhaba,
Pandemi maalesef tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de etkisini sürdürüyor. Uzmanlar mevsim geçişi nedeni ile Sonbahar aylarında COVİD-19 virüsünde yeniden bir yükseliş beklendiğini rapor ediyor. Bildiğiniz gibi bu aylarda Türkiye'nin pek çok noktasında Kahve Festivalleri düzenleniyor. Sanırım Sağlık Bakanlığı ve Valiliklerin belirlediği sağlık kuralları çerçevesinde ziyaretçi sayısı azaltılarak ve özel önlemler ile festivaller düzenlenecek. Bu konuda sizlerin yorumları nelerdir?
Ben bu sene festivallere katılmayı düşünmüyorum.
Özellikle forumda çok değerli doktorlarımız ve pandemi hastanelerinde çalışan hemşire arkadaşlarımız var.
Onların yorumlarını da çok merak ediyorum.
-
-
-

İlgili firmanın ig hesabına da yazdım. Çarşamba günü birlikte ameliyata girdiğimiz arkadaşım covid + çıktı dün hastaneye yattı bugün bende test yaptırıcam. Sosyal mesafe kontrolünün imkansız olduğu bir ortamda ve hastalık bu kadar yaygınken eğlence amaçlı bir organizasyon düzenlemenin komitenin cebinden başka kime faydası var? İnsanlar ağızlarını burunlarını açmadan o kahveleri nasıl içecekler? Standlarda duran emektarları nasıl koruyacaksınız? SCA bile dünya yarışmasını iptal etmişken nedir bu para hırsı?

İlgili firmanın ig hesabına da yazdım. Çarşamba günü birlikte ameliyata girdiğimiz arkadaşım covid + çıktı dün hastaneye yattı bugün bende test yaptırıcam. Sosyal mesafe kontrolünün imkansız olduğu bir ortamda ve hastalık bu kadar yaygınken eğlence amaçlı bir organizasyon düzenlemenin komitenin cebinden başka kime faydası var? İnsanlar ağızlarını burunlarını açmadan o kahveleri nasıl içecekler? Standlarda duran emektarları nasıl koruyacaksınız? SCA bile dünya yarışmasını iptal etmişken nedir bu para hırsı?
hocam umarım testiniz negatif sonuçlanır. iyi haberlerinizi bekliyoruz.

Hocam çok geçmiş olsun :( Umarım testiniz negatif sonuçlanır. Bayram öncesi durumu gözlemleyelim, karar veririm diyordum. Bayram sonrası fikrim kesinleşti.

Bu kadar insanı, kontrolsüz bir ortamda, farklı farklı aktivite ve panel içine sokmak çok büyük risk. Ne önlem alırsanız alın, fuar ortamları şu dönemde hiç güvenli değil.

Festival programına baktığınızda her akşam konserler de mevcut.

SCA gibi kuruluşların da bu konuda söz sahibi olmasını bekliyorum. En azından kendi üyeleri üstünde, bu tarz konularda yetkileri olursa, ortak karar alınıp, hareket edebilirler. Söylemek yapmaktan kolay tabi ki, ama en azından bir çözüm üretmek lazım.

Son düzenleme:
açıkçası insanların iç içe oldukları bu tarz aktiviteleri ben çok doğru bulmuyorum. virüsler en sık damlacık yolu ile bulaşıyor ve tadımların yapıldığı sürekli temasların olduğu ortamlar viral yayılım için uygun ortamlar. son dönemde hastalık epey fazla kişiye yayılmış durumda, asemptomatik bireylerin çok fazla olduğu bir dönemdeyiz ve bu kişilerin bulaştırıcılığı da malum. pandemi hastanesinde çalışmıyorum ancak bazı işlemlerimi bir pandemi hastanesinde uyguluyorum. son dönemde yoğun bakım hastalarının epey arttığını söylüyor hastanedekiler.

Arkadaşınıza geçmiş olsun 🙏 umarım size ve diğer ekip arkadaşlarınıza bulaşmamıştır. İyi haberlerinizi bekliyoruz.

İyi dilekte bulunan herkese çok teşekkür ederim.

Geçmiş olsun umarım Testiniz Negatif çıkar.

Cok gecmiş olsun umarım - sonuclanır...

Benim Görüşüm şu Kahve gibi bir içecek festivalinden bahsediyoruz bu Mermer yada başka birşeyin festivali değil insanların Maskeler olmadan tadım yapabileceği çok kontrolsüz bir ortam oluşacaktır damlacık yayılımı riski belki yemekten bile daha yüksek olabilir çünkü tadım yaparken o notaları yakalamak için höpürdetme vb şeyler yapıldığını düşünürsek.

Çok geçmiş olsun, umarım negatif çıkar sonuçlar 🙏🏼

Daha geçen dikkatli olun diye yazmıştım hay Allah umarım hiçbirşey yoktur, sonuçta maskelisiniz, bir diyabetli birey olarak o kadar korkuyorum ki bu hastalıktan anlatamam, gerçekten bu zamanda bir festival yapmak basitçe saçmalık da değil bildiğin bilerek insana zarar vermek.

Çok geçmiş olsun, umarım negatif çıkar sonuçlar...

@NoDRaC hocam öncelikle geçmiş olsun, umarım sonucunuz negatif gelsin.

Şu dönemde insanları bir araya getirmek, hatta enfekte sayılarının çok fazla olduğu büyük şehirlerde bunu yapmak, bir de üzerine tadım vs gibi maske çıkarmayı zorunlu kılan etkinlikleri gerçekleştirmek gerçekten akıl karı değil.

Festival gerçekleşirse artık Covidinizi espresso mu alırsınız Pour over mi diye sormalar başlarlar:sneaky:.

Festivaller yapılsa bile bilinçli tüketiciler olarak katılınmazsa bir nebze mesaj da verilmiş olur, farklı farklı şehirlerde yapılacak sonraki etkinliklerin yapılmaması sağlanabilir.

Tahmini tarihlere bakıldığında en önce 17 eylül 2020 İstanbul en önce gözüküyor.

İnsan sağlığı dışında hiçbir şeyin önemi yok.
Geçmiş olsun @NoDRaC Güzel haberlerinizi bekliyoruz

Geçmiş olsun @NoDRaC En kısa zamanda negatif sonuç haberini duymak dileğiyle.🙏

Öncelikle @NoDRaC geçmiş olsun, umarım (-) çıkar sonucunuz.
Diğer bir husus ise konunun kendisi. Ben de bu süre içerisinde festival yapılmasını doğru karşılamıyorum, riskli buluyorum. Çünkü ana festivaller nüfus ve vakanın yoğun olduğu illerde yapılıyor. Bu da yayılım ve artış oranını büyük ölçüde etkileyecektir.
Bu nedenle, öncüsü olduğum konu olan E-Kahve Festivali gibi uygulamaların yapılması gerektiği kanısındayım. :)
İzlemek isterseniz iki festival linkini de buraya bırakayım.

İlk Festival

2. Festival

Son olarak da, sizce bir 3.festival daha gelmeli mi? Kimleri görmek istersiniz olursa?

Sağlıklı günler :)

Geri