• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

comandante'nin kullanım ömrü hakkında

kahvekaraf

Üye
İsim
samet
Merhaba arkadaşlar,

daha evvel konusu sanıyorum açılmadı. ancak burada veya başka bir mecrada illa ki tartışılmıştır diye düşünüyorum.

yakın zaman önce bir comandante sahibi oldum. gerçekten kaliteli bir hissiyat veriyor ve söylendiği gibi alman mühendisliğinin bariz bir şekilde görüldüğü, dayanıklı ve uzun ömürlü bir değirmen olduğu aşikar.
yalnız rasyonel bir şekilde, comandantenin kullanım ömrüne ilişkin yorum yapabilecek bilgi ve tecrübe sahibi arkadaşların konu hakkındaki fikirlerini çok merak ediyorum. comandantenin nitrojen alaşımlı paslanmaz çelik bıçak setinin zamanla performansının azalma durumu, deformasyon durumu, uzun zamanlı kullananların ilk günden bu güne gözlemledikleri performans farkı ile ilgili deneyimlerinin paylaşıldığı işe yarar bir başlık olur umarım...

@raistlin detaylıca açıklamıştı daha önce, bıçaklar taş öğütmeye kalmadıkça ömürlük, bu yüzden bir sıkıntı çıkacağını sanmıyorum 😂 ki zaman zaman kahvelerin içinden çıkan taşları bile öğüttüğü oluyor 😂

aynı fikirdeyim kesinlikle. merak ettiğim şey gerçekten mühendislik harikası olan evladiyelik bir ürünle karşı karşıya olup olmadığımız :)
2 yıldır ya da daha fazla kullananlar var, ahşap eskiyor, eskimek de değil aslında doğal olduğundan oturuyor rengi falan yere düşmediği sürece hiçbir şey olmaz diye düşünüyorum, öğüttükten sonra gövdeye vurup bıçakta kalan kahveleri temizleyenler var o zarar veriyor, boyali olanlari çiziyor, ahşap olanlarda ezilmeye yol açıyor. Benimki suan canavar gibi, güzel baktığınız sürece bir sey olmaz diye düşünüyorum.

aynı fikirdeyim kesinlikle. merak ettiğim şey gerçekten mühendislik harikası olan evladiyelik bir ürünle karşı karşıya olup olmadığımız :)
Mühendislik harikası değil tabiki de. Büyük yatırımlarla çok daha mükemmel değirmen yapmak çok mümkün. Kusuru olan şeylerle duygusal bağ kurmak daha mümkün bu arada.
Birsürü hata sayılabilir cmd'de
*kavanoz bağlantı noktası plastik ve burdan elimizde kalabilir.
*kavanozu çok dandik. çok daha mükemmel kavanoz koyulabilirdi.
*çevirme kolu yalpa yapıyor tam oturmuyor.
*milin oturduğu yatak hafif sallanıyor.
*bıçak geometrisi kusursuz değil(evet gerçekten değil)
*taşınabilir ama kol ve gövde bir aradayken taşımak çok zor çıkarınca da kolu öyle taşımalısın ki gövdeye baskı kurmasın.
Taşıma çantası konusunu hala tam içime sindiremedim ama bulacam bi çözüm.

Eğer bu kusurları olmasaydı bağ kuramazdık belkide. Bizim ilgimize ihtiyaç duymazdı. Bu arada müşteri potansiyeli o kadar dar ki bu aleti satmak bile büyük cesaret. Sevmeyen bu işe girmezdi. Ben asıl şunu merak ediyorum piyasa doygunluğa ulaşınca yeni bir ürünle mi çıkacaklar yoksa küçülmeye mi gidecekler. Çünki bu iki seçenek arasında kalacaklar çok belli.

Mühendislik harikası değil tabiki de. Büyük yatırımlarla çok daha mükemmel değirmen yapmak çok mümkün. Kusuru olan şeylerle duygusal bağ kurmak daha mümkün bu arada.
Birsürü hata sayılabilir cmd'de
*kavanoz bağlantı noktası plastik ve burdan elimizde kalabilir.
*kavanozu çok dandik. çok daha mükemmel kavanoz koyulabilirdi.
*çevirme kolu yalpa yapıyor tam oturmuyor.
*milin oturduğu yatak hafif sallanıyor.
*bıçak geometrisi kusursuz değil(evet gerçekten değil)
*taşınabilir ama kol ve gövde bir aradayken taşımak çok zor çıkarınca da kolu öyle taşımalısın ki gövdeye baskı kurmasın.
Taşıma çantası konusunu hala tam içime sindiremedim ama bulacam bi çözüm.

Eğer bu kusurları olmasaydı bağ kuramazdık belkide. Bizim ilgimize ihtiyaç duymazdı. Bu arada müşteri potansiyeli o kadar dar ki bu aleti satmak bile büyük cesaret. Sevmeyen bu işe girmezdi. Ben asıl şunu merak ediyorum piyasa doygunluğa ulaşınca yeni bir ürünle mi çıkacaklar yoksa küçülmeye mi gidecekler. Çünki bu iki seçenek arasında kalacaklar çok belli.

Çok teşekkür ederim, emek verip detaylıca değerlendirmenizi yapmışsınız.

Comandante’nin tanıtımına dair açıklamaları okuduğumuzda kusursuz bir bıçak sistemine sahip olduğu izlenimi oluşuyor. Homojen öğütüm konusundaki başarısı bir yana, bıçaklarının sağlamlığını zamanla tecrübe edeceğiz gibi görünüyor.

Bıçakların kavrulmuş kahve öğütmekle köreleceğini, yıpranacağını pek sanmıyorum. 1 klikte sürekli öğütüm yapılırsa, sürtmeden kaynaklı bir deformasyon olabilir, onun haricinde önerilen klik aralıklarında bıçak sadece kahveye temas ediyor. Bence 10 yıla yakın bir süre doğru kullanımla sorunsuz götürecektir. Zaten sonra da ne değirmenler çıkar, kim öle kim kala 😄

Çok teşekkür ederim, emek verip detaylıca değerlendirmenizi yapmışsınız.

Comandante’nin tanıtımına dair açıklamaları okuduğumuzda kusursuz bir bıçak sistemine sahip olduğu izlenimi oluşuyor. Homojen öğütüm konusundaki başarısı bir yana, bıçaklarının sağlamlığını zamanla tecrübe edeceğiz gibi görünüyor.
Altta raistline sorduğum kavanoz kapağına gelen cevap mükemmel bir satış taktiğini gösteriyor. Pekiştirme kullanılan etkili bir satış taktiği. Sıradan bir kavanoz ve kutusu ancak bu kadar güzel anlatılabilirdi. :) Değirmenin gerisinde de aynı satış tekniği fazlasıyla kullanılmış. Bu arada değirmen çok iyi buna lafım yok ama raistlinin yaklaşımı ve satış taktikleri bize markayla ilgili daha fazla bağlılık için sebep oluyor.
Ürün kaliteli olunca pekiştirmelerle birlikte çok daha yukarıya konumlamamız anlamına geliyor. Kabul edelim çok daha kalitelisini üretmek mümkün. Kusursuz değil ama yeterli kaliteyi sunuyor diyebiliriz.

Ekli dosyayı görüntüle 15954
Sağdaki değirmenin orijinal kavanozu soldaki lotx siparişi ile aldığım kavanoz.
Bu kavanozun kapağında bildiğin karton var. Napcam ben o kartonu sökecek miyim. Duracak mı. Durursa yıkanabilir mi. Çıkarsa oluşan boşluktan giren hava çekirdeği bozar mı?
Kafamda deli sorular. Bide poşetin içine sarılı şekilde geldi. Çakma kavanoz mudur nedir. :)
Çürük kavanoz yollamıyoruz Adem Bey korkmayın. :) Son 3 aylık kavanozların kapakları sizin kutunuzdan çıkan şekilde. Sonradan satın aldığınız tekli kavanoz ise daha önceki kapağa sahip, hepsi bu. O kağıt orada izolasyon için var, çıkarmıyorsunuz. Tekli kavanozu Comandante'nin kendi sitesinden de alsanız kutu içinde poşetin içine sarılı olarak geliyor, ayrıca bir kutusu yok. 4'lü alırsanız onun bambaşka kutusu var fabrikadan geldiği haliyle.

ilgili link

milin oturduğu yatak hafif sallanıyor.
Bunun olmaması gerekiyor aslında. Hafif kusur sayılmaz, ilk kez sizden duyuyorum. Milin yalpalamaması comandante'nin başarılarından biridir. Benimki alalı 1.5 yıl oldu, yalpalamıyor. Siz ne kadardır kullanıyorsunuz?

hakikaten başarılı bi satış taktiği. iyi olanı güzel pazarlamak :)
Bir de şöyle bir şey var, modeller arasında fiyat farklılığı yarattılar. Örneğin ikisi de ahşap olan çaklıt ile çeri arasında fark var, dışı metal olanlar ise aralarında en uygun fiyatlı olarak görülüyor. Bunların arasında önceden fiyat farkı olmadığını hatırlıyorum, bu da bir satış taktiğidir.
Şimdi denebilir "o ahşap bulması zor olan bir ahşap, diğeri daha kolay bulunan bir ahşap" ama önceden ahşapla metaller arasında fark yoktu.

Neyse artık, güzel değirmendir. En eskisi sanırım 5-6 yıllık olup bir şey söylemek için erken olsa da, 15-20 yıllık bir dişli ömrü öngörüyorum. 1.5 yılda çizilmedi bile nitekim.

Bir de şöyle bir şey var, modeller arasında fiyat farklılığı yarattılar. Örneğin ikisi de ahşap olan çaklıt ile çeri arasında fark var, dışı metal olanlar ise aralarında en uygun fiyatlı olarak görülüyor. Bunların arasında önceden fiyat farkı olmadığını hatırlıyorum, bu da bir satış taktiğidir.
Şimdi denebilir "o ahşap bulması zor olan bir ahşap, diğeri daha kolay bulunan bir ahşap" ama önceden ahşapla metaller arasında fark yoktu.

Neyse artık, güzel değirmendir. En eskisi sanırım 5-6 yıllık olup bir şey söylemek için erken olsa da, 15-20 yıllık bir dişli ömrü öngörüyorum. 1.5 yılda çizilmedi bile nitekim.
Muhtemelen bu süreç içerisinde satışlara ve talebe göre yeniden fiyatlandırma politikasına gittiler. Yakın zaman önce tin coffee’ye sorduğumda ahşap olanların, özellikle cherry modelinin işçiliğinin ve ahşabına ulaşımının çok zor olduğu bilgisi verilmişti. Hatta üretiminin tekrar olmayacağını öngörüyorlarmış...

dayanıklılık konusunda 15-20 yıl çok iyi bir süre. öyle ise, comandante sahibi olmayı düşünenler için diğer dezavantajlar göz ardı edilebilir her halükarda.

2 yıldır ya da daha fazla kullananlar var, ahşap eskiyor, eskimek de değil aslında doğal olduğundan oturuyor rengi falan yere düşmediği sürece hiçbir şey olmaz diye düşünüyorum, öğüttükten sonra gövdeye vurup bıçakta kalan kahveleri temizleyenler var o zarar veriyor, boyali olanlari çiziyor, ahşap olanlarda ezilmeye yol açıyor. Benimki suan canavar gibi, güzel baktığınız sürece bir sey olmaz diye düşünüyorum.
peki icerideki kahveleri her defa acarakmi temizliyorsunuz?

Geri