• Ocak Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Ocak ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Kafein Kültür olarak seçildi. Bu konudan Ocak ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Grubuna katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Comandante C40 Nitro Blade Öğütme Ayarları ve Sıfır Noktası | Videolu Anlatım

ertugrulk

Aktif Üye
İsim
Ertuğrul Koçlar
Daha fazla  
İsim
Ertuğrul Koçlar
Değirmen
Comandante c40 Nitro Blade, Baratza Encore
Ekipmanlar
Hario V60 02, French Press, Delter Press, Kalita Wave 185, Chemex 3 Cup, Konchero Isı Ayarlı Kettle
Gününüz güzel olsun.

Bugün, Comandante C40 Nitro Blade el değirmeninin, 5 klikten 35 kliğe kadar tüm kliklerinde öğütmeler yaparak, hangi kliğin hangi demleme yöntemi için uygun olduğunu hem Comandante'nin resmi sitesindeki tavsiyelere göre hem de kendi tecrübelerime göre videoda anlattım.

Videoda, Comandante'nin sıfır noktasının neresi olduğunu da gösterdikten sonra, 5-35 klik aralığında çekirdekleri öğüterek, kalınlıklarını yakın çekimlerle de göstermeye çalıştım.

Siz de hangi demleme yöntemiyle, kaç gram için kaç klikte öğüttüğünüzü yazarsanız, hem nitelikli kahve kültürüne yeni adım atmış arkadaşlar için hem de yeni demleme ekipmanı alanlar için bir rehber oluşturabiliriz.

Videoyu izlemek isteyenler şuradan ulaşabilirler:

 
Üst