• Eylül
    Sevgili Ziyaretçi Ekim ayı gelmesi ile birlikte Kahve Kulübü kahve alım anketini sonuçlandırdık. Sizlerin oyları ile belirlenecn firmadan Ekim ayı toplu kahve alımı yapılacak.
    Ekim ayı Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Grubuna katılmayı unutmayın.

Comandante C40 Nitro Blade Nasıl Temizlenir | Videolu Anlatım

ertugrulk

Aktif Üye
İsim
Ertuğrul Koçlar
Daha fazla  
İsim
Ertuğrul Koçlar
Değirmen
Comandante c40 Nitro Blade, Baratza Encore
Ekipmanlar
Hario V60 02, French Press, Delter Press, Kalita Wave 185, Chemex 3 Cup, Konchero Isı Ayarlı Kettle
Gününüz güzel olsun.

Nitelikli kahve içmek için kullandığımız ekipmanlarda işleyiş ve bakım da oldukça önem arz ediyor. Çok büyük meblağlara aldığımız ekipmanların ömrünü uzatmayı da hepimizin isteyeceğini düşünüyorum.

Comandante'yi ilk aldığım zaman büyük bilgi kirliliğine maruz kalmıştım temizlik konusunda. Öyle ki aldığım marka bile "ılık suyla yıkayarak temizleyebilirsiniz." diyerek yönlendirmişti. Ürünün suyla temas etmesi konusu aklıma yatmayınca hem internette araştırarak hem de @raistlin ile iletişime geçerek doğru temizleme yöntemini öğrendim ve hemen hemen her 100 gramda bir temizlemeyi alışkanlık edindim.

Comandante kullananlar ve yeni satın alanlar için yönlendirici bir video oluşturmak istedim ve bugün detaylı bir temizleme videosu paylaştım.

İlgilisine sunuyorum:

uralavci

İyi Bilinen Üye
İsim
Ural AVCI
Rulmanların içine kahve tozu kaçıyor mu? Aslında oraların 8-10 bar basınçlı hava ile temzilenmesi gerekiyor gibi görünüyor. Sürtünen parçalar çok hızlı aşınır. Hele ki içerisine, arasına toz kaçar, yağsız kalırsa. Dikkat etmek lazım.

ertugrulk

Aktif Üye
İsim
Ertuğrul Koçlar
Daha fazla  
İsim
Ertuğrul Koçlar
Değirmen
Comandante c40 Nitro Blade, Baratza Encore
Ekipmanlar
Hario V60 02, French Press, Delter Press, Kalita Wave 185, Chemex 3 Cup, Konchero Isı Ayarlı Kettle
Rulmanların içine kahve tozu kaçıyor mu? Aslında oraların 8-10 bar basınçlı hava ile temzilenmesi gerekiyor gibi görünüyor. Sürtünen parçalar çok hızlı aşınır. Hele ki içerisine, arasına toz kaçar, yağsız kalırsa. Dikkat etmek lazım.
Ben hiç böyle bir şey yaşamadım.

Sadece ilk temizlememde pullarda paslanmaya benzer oksitlenmeler olmuştu(kahveden kaynaklı), biraz daha sert bir fırçayla temizleyince sorun ortadan kalkmıştı. İlk temizlememi, biraz uzun süre kullandıktan sonra yapmıştım, ondan sonra 100-150 gramda bir temizleyince bir daha aynı durumla karşılaşmadım.