• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Colonna Coffee

• Konuyu başlatan mimds
  • Başlangıç tarihi
M

mimds

Guest
Adını üç kez İngiltere barista şampiyonu olarak ve dünya şampiyonalarında finallerde yarışarak duyuran, Water For Coffee kitabının yazarlarından ve Peak Water sürahisinin yaratıcısı olan Maxwell Colonna Dashwood tarafindan kurulmuş olan Colonna Coffee, Ingiltere'nin güney batısında, Bristol'de konuşlanmış bir kavurumevi... Colonna & Small's adıyla, Bristol'e yakın olan Bath kentinde nitelikli kahve dükkanları da var. Uzun zamandır takip ettiğim Colonna'nın ilginç bir satış stratejisi var, sitelerinde Foundation, Discovery ve Rare başlıkları altında sadece birer çeşit kahveleri bulunuyor ve bunlar dört ile altı hafta aralığında yenilenerek yerlerini yeni kahvelere bırakıyorlar... Arada çok sınırlı miktarda daha özel kahveler de çıkarıyorlar ve haberini mail yolu ile üyelerine duyuruyorlar, bunlar da genelde bir kaç saat içinde tükeniyor. Kahvenin mevsimlik/sezonluk bir ürün olduğu düşüncesiyle, büyük stok çekmek durumunda olmadan sadece ilgili sezona mahsus yeni hasat kahveleri kavuruyorlar. Az önce geçen ayın Discovery kategorisinde yer alan Las Mercedes, Kolombiya ile ilk demlememi yaptım ve çok keyfli bir fincan elde ettim! Önümüzdeki günlerde Colonna kahveleriyle ilgili diğer deneyimlerimi burada paylaşırım.

Ekli dosyalar

• 20200921_092613.jpg
    20200921_092613.jpg
    81.6 KB · Görüntüleme: 155
  • 20200921_092638.jpg
    20200921_092638.jpg
    99.6 KB · Görüntüleme: 151
Bu arada NEWSLETTER10 kodu %10 indirim sağlıyor. Üçlü paket kargo dahil 34£ oluyor. Tabi vergisini bilemem.

Denizhan abi birkaç gündür foruma yazmayınca iyi misin diye yazıcaktım. Ama yine güzel bir rehber ile foruma yazdın :) @mimds

Denizhan abi birkaç gündür foruma yazmayınca iyi misin diye yazıcaktım. Ama yine güzel bir rehber ile foruma yazdın :) @mimds
Tatildeydim Suatcım, iki yılın sonunda neyse ki keyfli bir tatil yapabildik :) Bu arada bu kahveleri DHL Express ile sipariş vermiştim, fiyat çok yüksek değildi... Resmen, bir gün önce Bristol'den öğlen saatlerinde kargoya verilen paket ertesi gün öğlen saat 12:30 gibi iş yerime ulaşmıştı...Şaşırtıcı bir hızla ulaştı adrese :)

güzel yazı olmuş teşekkürler denizhan abi ..

@mimds Kahvekulübü Yurtdışı tadım elçişi gibi maşşalah denemediği kavurucu yok :) Güzel bir yazı olmuş.

@mimds Denizhan hocam bir ara konuşalım müsait olduğunda. şuan epey bir kahvem var ama artık sonra ki alımlarımı bende buraya kaydıracağım.

Kahveler hakkında satış sayfalarında neredeyse sıfıra yakın bilgi, bizim kavuruculara mı özenmişler yoksa bu detaylar başka bir yerde de ben mi bulamadım?

Kahveler hakkında satış sayfalarında neredeyse sıfıra yakın bilgi, bizim kavuruculara mı özenmişler yoksa bu detaylar başka bir yerde de ben mi bulamadım?
Herhalde özenmişler :) Bana birşey ispat etmeye çalışıyorsunuz galiba, şu farkı göz önüne alın o halde... Bu adamlar bahsettiğimiz kadar detay vermese de bütün dünyaya kahve yolluyor, verdikleri bilginin doğruluğu o kulvarda bizim burada didiklediğimizden bilmem kaç kat daha fazla sorgulanır... Ayrıca herkesi kendimiz gibi zannetmeyelim ;) Ancak buradaki kavurucuların hiç biri yurtdışına göre daha 'ucuz' satmalarına rağmen ülke sınırlarının dışına satış yapmıyorlar, yapamıyorlar... Sizce neden?

Moderatörün son düzenlenenleri:
Herhalde özenmişler :) Bana birşey ispat etmeye çalışıyorsunuz galiba, şu farkı göz önüne alın o halde... Bu adamlar bahsettiğimiz kadar detay vermese de bütün dünyaya kahve yolluyor, verdikleri bilginin doğruluğu o kulvarda bizim burada didiklediğimizden bilmem kaç kat daha fazla sorgulanır... Ayrıca herkesi kendimiz gibi zannetmeyelim ;) Ancak buradaki kavurucuların hiç biri yurtdışına göre daha 'ucuz' satmalarına rağmen ülke sınırlarının dışına satış yapmıyorlar, yapamıyorlar... Sizce neden?
Neden?

Geri