• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Cold Brew Soğuk Demleme Zamanı Geldi

Ben v60tan önce bunu almıştım ama normal sıcak demleme yapıyordum. Şimdi forumu görünce bez kavanozda olabilir ağzı büzülebişir ip geçirerk

Uzun zamandir kavanozda Toddy metodu ile yaparim, bahsettiginiz dezavantajlarin cogunu yasamadim. Hem pratik hem de guzel sonuclar veriyor.

Suzmek icin bez filtre kullanabilirsiniz. Eski bir tshirt de isinizi gorecektir. Cok cok az tortu gecirecektir, ve berrak olacaktir.

Uzun zamandir kavanozda Toddy metodu ile yaparim, bahsettiginiz dezavantajlarin cogunu yasamadim. Hem pratik hem de guzel sonuclar veriyor.

Suzmek icin bez filtre kullanabilirsiniz. Eski bir tshirt de isinizi gorecektir. Cok cok az tortu gecirecektir, ve berrak olacaktir.
Bu da pratik hatta daha pratik.Uzun uzun yazmama bakmayin.İyinin iyisi vardir hocam denemeden bilemezsiniz.Bence birdahakine bir deneyin begenmezseniz daha yapmazsiniz.

Sizin 4 numarayı denedim şimdi ama neredeyse 1 saat sürdü doldurması timemore 25 click ile. Hele sonlara doğru damla damla koydum, filtre tıkandı gibi sanki. Sabah deneyeceğim bakalım.

Sizin 4 numarayı denedim şimdi ama neredeyse 1 saat sürdü doldurması timemore 25 click ile. Hele sonlara doğru damla damla koydum, filtre tıkandı gibi sanki. Sabah deneyeceğim bakalım.
Allah allah.Benim koydugum su 1 dakikada suzuldu gitti.V60 filtresi mi kullandiniz?1 saat sürmesi çok ilginç.Oğütum boyutunuz nasildi? Ben fotografini atiyorum buray belki sizin timemore ayarı farklidir.

Ekli dosyalar

• C50D3C35-DA40-4135-B132-C122D7939F39.jpeg
    C50D3C35-DA40-4135-B132-C122D7939F39.jpeg
    107.9 KB · Görüntüleme: 238
Kotu olacagini dusunmuyorum. Kesinlikle daha iyi olacagina eminim ama kavanozu cok gommussunuz :) Uzuldum emektar kavanoz adina :)

Bu arada ugrasip uzun uzun yazmissiniz, elinize saglik.
Ahaha evet baya gömmüşüm haklisiniz.Biraz dolmuştum içimi boşalttım.Aslında tepkim şuna: bir demleme yöntemi yapmak istiyoruz ve hemen bir ekipman almak zorunda kalıyoruz.Basit bir sürahi 150 tlden başliyor.Bu duruma karşı çok doluyum.Basit bir damlatma sistemi 500 tl.Hadi mucidini anlarim adam ugrasmis arge yapmiş.Sen onu kopyalayip nasil 500 tl istersin insan utanır.
Durum böyle olunca ben de kendimce kafa yordum ve kafama da yattı acikcasi.İnşallah bir kişi bile olsa memnun kalir bir ekipman almaktan kurtulur :)
Şöyle bir düşüncem var: Kavanoz yöntemini uyguladiğimda parçaciklarin dibe çoktugunu gordum.Bütun tozlar da dibe çokmuştu.Orda tozlar varken buyuk parçalar çözunemiyor ve ekşilik birakiyor.Yaptigim kavanozlarda da hep bu dengesizligi ysadigimdan bu yöntemle kurtuldum o durumdan.Tabi bu damak zevkidir dediginiz gibi siz memnunsaniz bana afiyet olsun demek düşer :)
Bir de cold brewler beklemeye gelmiyor.Yaptiginiz gibi tuketmenizi öneririm.Yapip dolapta 3 gun bekletenler kaç kere filtreliyor artik bilmiyorum.

Ahaha evet baya gömmüşüm haklisiniz.Biraz dolmuştum içimi boşalttım.Aslında tepkim şuna: bir demleme yöntemi yapmak istiyoruz ve hemen bir ekipman almak zorunda kalıyoruz.Basit bir sürahi 150 tlden başliyor.Bu duruma karşı çok doluyum.Basit bir damlatma sistemi 500 tl.Hadi mucidini anlarim adam ugrasmis arge yapmiş.Sen onu kopyalayip nasil 500 tl istersin insan utanır.
Durum böyle olunca ben de kendimce kafa yordum ve kafama da yattı acikcasi.İnşallah bir kişi bile olsa memnun kalir bir ekipman almaktan kurtulur :)
Şöyle bir düşüncem var: Kavanoz yöntemini uyguladiğimda parçaciklarin dibe çoktugunu gordum.Bütun tozlar da dibe çokmuştu.Orda tozlar varken buyuk parçalar çözunemiyor ve ekşilik birakiyor.Yaptigim kavanozlarda da hep bu dengesizligi ysadigimdan bu yöntemle kurtuldum o durumdan.Tabi bu damak zevkidir dediginiz gibi siz memnunsaniz bana afiyet olsun demek düşer :)
Bir de cold brewler beklemeye gelmiyor.Yaptiginiz gibi tuketmenizi öneririm.Yapip dolapta 3 gun bekletenler kaç kere filtreliyor artik bilmiyorum.

:) Hepimizin amaci guzel keyifli kahve icmek.

Ben de evdeki ekipmanlari nesneleri kullanmayi seviyorum. Damlama yontemi farkli bir metot ve ekipman gerektiriyor. Onu da evde yapmanin yollari yok degil :)

Kavanozda soguk demleme tarif ettiginiz gibi cok basit ve bir o kadar lezzetli. Ben sizi anliyorum :) Yuksek paralar vermeye hic gerek yok.

Soguk demledigim kahveleri genelde 5-7 gun sorunsuz icebiliyorum. Buzdolabinda saklanmasi kosulu ile. Hatta gecen gun 11-12 gunluk bir kahve icmistim :) Cok kotu degildi :)

Soguk kahveyi bol buz ve biraz sut ekleyerek tuketmeyi seviyorum.

Demin senin yöntemi deneyip yaptım ama eksik okumuşum ben 30/500 yaptım 😂 sen 50/500 yapmışsın. Cmd 36 klik öğüttüm. Yaptım attım artık dolaba gerisi hayırlısı 🤟

Cumartesi günü puckpuck'ı denedim.
Gayet güzel bir kahve içtim. 40gr orta kalınlıkta öğütüm ile 500gr kahve elde ettim.
İçerken de ya bir miktar daha sulandırmak yada bol buz kullanmak gerekyor.
Yani, 40gr kahve ile 600gr'ye yakın kahve içmiş oluyorsunuz.

Demleme süresi takribi 3 saat sürdü ama bunu azaltıp artırmak sizin elinizde.

Geri