• Eylül
    Sevgili Ziyaretçi Ekim ayı gelmesi ile birlikte Kahve Kulübü kahve alım anketini sonuçlandırdık. Sizlerin oyları ile belirlenecn firmadan Ekim ayı toplu kahve alımı yapılacak.
    Ekim ayı Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Grubuna katılmayı unutmayın.

Coffeerem Roastery

oguzhanata

İyi Bilinen Üye
İsim
Oğuzhan Ata
Daha fazla  
İsim
Oğuzhan Ata
Değirmen
Timemore Chestnut Nano, Comandante c40
Ekipmanlar
V60, Aeropress, Mokapot, Frech Press, Kalita
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Ankara
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Yenimahalle
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Beytepe
Az önce ilk sipariş olarak proje kahvelerini verdim, bakalım nası olacak.

HaLiL

İyi Bilinen Üye
İsim
İbrahim Halil
Daha fazla  
İsim
İbrahim Halil
Değirmen
C40
Ekipmanlar
Kalita 155, Delter Press, V60, Espro, Stagg Ekg
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Gaziantep
17gr, tek demleme ?🤔 Yanında çekirdeğin yetiştiği ağacın şeceresinden, yetiştirenin şeceresine, demleme suyu parametrelerini istemem direk suyu da , hangi ekipmanla nasıl demleneceğinin ayrıntılı videosunu da istemek gerek bence.

kavebit

İyi Bilinen Üye
İsim
Mehmet
Daha fazla  
İsim
Mehmet
Değirmen
Comandante, Timemore Slim
Ekipmanlar
Cafelat Robot, V60, Kalita, Chemex, Origami, Aeropress, Delter, Soy, Kompresso..
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Ankara
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Altındağ
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Çankaya
Buradan 1 veya 2 kez çekirdek almışımdır. Bana hitap etmedi açıkçası. Zevkler ve renkler...
Sitelerinde, bugüne kadar ki en önemli projelerimizden biri notu düşülmüş. Rem Project adını verdikleri çekirdeği alan arkadaşlar demleyip yorumlarsa faydalı olacaktır.

ufukarican

Üye
İsim
Ufuk ARICAN
Daha fazla  
İsim
Ufuk ARICAN
Değirmen
Comandante C40
Ekipmanlar
V60,Aeropress Stagg EKG
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Antalya
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Muratpaşa
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Kepez
beni kahveye başlatan kavurucu diyebilirim.
yirgacheffe gr2 sinin tadı hala damağımda ve halen o kahveleri kadar beni cezveden bir kahve olmadı. tabiki zevkler ve renkler ama güvenilir kavurucu. gözüm kapalı sipariş verebileceğim bir yer.

crsfre

Aktif Üye
İsim
Emir
Daha fazla  
İsim
Emir
Değirmen
timemore c2
Ekipmanlar
v60 kütahya, kompresso ,güral kalita
İlk defa denemek için aldığım elime yeni geçen kahve çekirdekleri bu fiyat bandında uzun zamandır aldığım en kötü çekirdeklerdi.isteyene fotoğraf atabilirim,bir daha almayacağım kavurucu
Edit:Fikrim çok değişti büyük konuşmamak lazım :)

Son düzenleme:

ufukarican

Üye
İsim
Ufuk ARICAN
Daha fazla  
İsim
Ufuk ARICAN
Değirmen
Comandante C40
Ekipmanlar
V60,Aeropress Stagg EKG
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Antalya
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Muratpaşa
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Kepez
İlk defa denemek için aldığım elime yeni geçen kahve çekirdekleri bu fiyat bandında uzun zamandır aldığım en kötü çekirdeklerdi.isteyene fotoğraf atabilirim,bir daha almayacağım kavurucu
Bu konuda kesinlikle kendileri ile iletişime geçebilirsin. Kahvelerini ne kadar beğendiğimi paketlerden sayabilirsin

Ekli dosyalar

• F62D6C2C-4EED-4F5A-BD1B-28A2467DE2A6.jpeg
    F62D6C2C-4EED-4F5A-BD1B-28A2467DE2A6.jpeg
    185 KB · Görüntüleme: 245

NoDRaC

İyi Bilinen Üye
Yönetici
Editör
İsim
Suat
Daha fazla  
İsim
Suat
Espresso Makinesi
Lelit Bianca
Değirmen
Niche, Comandante
Ekipmanlar
V60, Chemex, Kalita, Melodrip
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
istanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
gaziosmanpaşa
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
taksim

Olumsuz bir deneyim yaşadığınız da mutlaka iletişime geçmekten çekinmeyin. Türkiye de bir çok işletme bu konu da iyi niyetli. Ben Hakan bey ile rocket r9 deneyimi için konuşmuştum Candan davranmıştı. Farklı işlerde yapmaya çalışmalarına saygı duymak gerekiyor.

teyyaredenkahve

İyi Bilinen Üye
Editör
İsim
Levent
Satışa çıkan kahvenin detayları dün görememiştim ve çok şaşırmıştım. İlk bakılacak şey oydu. Siteye eklemişler. Bu tarz girişimleri görmek, bir kahve sever için umut verici. Umarım bir ticari yaklaşımdan çok, misyon tarzı bir girişim olur.

Fermentasyon’da Kullanılan Kahvenin Detayları:

Ülke/Bölge
: Colombia / Huila, Gigante
Yükseklik: 1800m
Varyete: Geisha
Hasat: 2018 Ağustos
İşlem: Natural
İşlemler öncesi kahve nem miktarı: %11,2

crsfre

Aktif Üye
İsim
Emir
Daha fazla  
İsim
Emir
Değirmen
timemore c2
Ekipmanlar
Evet burada yazılanları gördükten sonra tam iletişime geçerken onlar da aynı şekilde benimle iletişime geçtiler,görüştük.Gözüme homojen ve düzgün gelmeyen çekirdeklerin aslında bu kahvenin doğasından kaynaklandığını ve belli dengeyi bu taneciklerin sağladığını söylediler.İçtiğim kahvede sıkıntı yaşamamıştım onlar da aynı şekilde çekirdeklerin bu şekilde olup güzel bir içim oluşturduğunu ve bunu bilerek sattıklarını söylediler,sağolsunlar.Cahil seviyedeyiz öğreniyoruz :) Benim gibi yeni alacaklar ve görmek isteyenler için görselleri buraya da bırakıyorum.

Ekli dosyalar

• 20200507_203422.jpg
    20200507_203422.jpg
    61.7 KB · Görüntüleme: 223
  • 20200507_203430.jpg
    20200507_203430.jpg
    80.9 KB · Görüntüleme: 171

NoDRaC

İyi Bilinen Üye
Yönetici
Editör
İsim
Suat
Daha fazla  
İsim
Suat
Espresso Makinesi
Lelit Bianca
Değirmen
Niche, Comandante
Ekipmanlar
V60, Chemex, Kalita, Melodrip
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
istanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
gaziosmanpaşa
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
taksim
Evet burada yazılanları gördükten sonra tam iletişime geçerken onlar da aynı şekilde benimle iletişime geçtiler,görüştük.Gözüme homojen ve düzgün gelmeyen çekirdeklerin aslında bu kahvenin doğasından kaynaklandığını ve belli dengeyi bu taneciklerin sağladığını söylediler.İçtiğim kahvede sıkıntı yaşamamıştım onlar da aynı şekilde çekirdeklerin bu şekilde olup güzel bir içim oluşturduğunu ve bunu bilerek sattıklarını söylediler,sağolsunlar.Cahil seviyedeyiz öğreniyoruz :) Benim gibi yeni alacaklar ve görmek isteyenler için görselleri buraya da bırakıyorum.

Sizin mesajınızdan anladığım kadarı ile kendileri forumu okuyorlar. Kendilerinin burada yazmasını çok isteriz hatta kendi konularını istedikleri gibi düzenleyebilirler. Sizin ile paylaştıkları bilgileri daha çok insana ulaştırabilirler. Her zaman yazmalarından memnun oluruz. Bilgi paylaştıkça güzel!

ufukarican

Üye
İsim
Ufuk ARICAN
Daha fazla  
İsim
Ufuk ARICAN
Değirmen
Comandante C40
Ekipmanlar
V60,Aeropress Stagg EKG
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Antalya
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Muratpaşa
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Kepez
Sizin mesajınızdan anladığım kadarı ile kendileri forumu okuyorlar. Kendilerinin burada yazmasını çok isteriz hatta kendi konularını istedikleri gibi düzenleyebilirler. Sizin ile paylaştıkları bilgileri daha çok insana ulaştırabilirler. Her zaman yazmalarından memnun oluruz. Bilgi paylaştıkça güzel!
hatta belkide son yaptıkları çalışmalar hakkında bizlere bilgi verebilir.
Red Projectin amacı ne?
Neden böyle birşeye gerek duydu? vs gibi...

crsfre

Aktif Üye
İsim
Emir
Daha fazla  
İsim
Emir
Değirmen
timemore c2
Ekipmanlar
Anladığım kadarı ile yazdıklarımı ulaştırmışlar zaten çekirdek üzerine yaptığım yorumlardan bahsettiğim çekirdeğin sumatra olduğunu anlamışlar bu çekirdeğin bu şekilde olduğunu bildikleri için.Kendileri bana uzunca anlatıp yardımcı oldular burada da kendi konuları üzerinden bilgilerini bizlerle paylaşsalar kötü olmaz tabi :). Konuşmamızın üzerine isteklerinizi ileteyim ben de .

crsfre

Aktif Üye
İsim
Emir
Daha fazla  
İsim
Emir
Değirmen
timemore c2
Ekipmanlar
Kendileriyle görüştüm forumdan ziyade daha çok birebir yardımcı olma seçeneğini tercih ediyorlar.Ben instagram üzerinden iletişime geçtim yardım almak isteyen herkese yardımcı olmaya çalışacaklarını belirttiler.

oguzhanata

İyi Bilinen Üye
İsim
Oğuzhan Ata
Daha fazla  
İsim
Oğuzhan Ata
Değirmen
Timemore Chestnut Nano, Comandante c40
Ekipmanlar
V60, Aeropress, Mokapot, Frech Press, Kalita
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Ankara
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Yenimahalle
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Beytepe
Hakan bey'e henüz kahve almadan önce bir soru sormuştum ve gerçekten vakit ayırarak uzun uzun açıklamıştı. Benim kahvelerinden öte tecrübem gerçekten yardımsever ve işini severek yaptığı yönünde olmuştu. Kahveler de gelince deneyip ayrıca yorumlayacağım.

Son düzenleme: