• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Coffeemamma El Salvador Finca Providencia

El Salvador Finca Providencia Sizce Hangi Paket

• 1

• 2

• 3

• 4

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

NoDRaC

Üye
Yönetici
Editör
İsim
Suat
Daha fazla  
İsim
Suat
Espresso Makinesi
Lelit Bianca
Değirmen
Niche, Comandante
Ekipmanlar
V60, Chemex, Kalita, Melodrip
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
istanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
gaziosmanpaşa
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
taksim
Elinizdeki kahveleri test ediyoruz sizde demleyin ve hangi kahve hangi pakete ait tahmin etmeye çalışın.

Finca La Providencia çiftliği, Fernando Alfaro ve Jose Enrique Gutierrez'e aittir. Her ikisi de El Salvador'daki dördüncü nesil
kahve üreticileridir. Deneyimlerini ve kapsamlı bilgilerini, yedi yıl önce yüksek kaliteli kahve üretme fikri ile edindikleri çiftliği
işletmek için kullanıyorlar. Fernando ve Jose’nin temel hedefi,yüksek verim alırken aynı zamanda yüksek kaliteli kahve üretimi
yapabilmektir.Çiftlikte sarı ve kırmızı carurra ile Kırmızı bourbon yetiştirilmektedir. Olgunlaşan kahveler en sıkı kalite kontrol
kılavuzları kullanılarak hasat edilir.
Bölge: Cordillera Apaneca ve Illamatepec
Tür:Arabica
Varyete:Red Bourbon
Yükseklik:1100-1300m
Hasat:Elle toplama
İşlem:Naturel
Tadım notları: Karadut, karamel, çikolata

#4 diye düşünüyorum

Edit : Kavrum 11, tadım 22 Mart

Son düzenleme:
13 tairhli kavrum v60 bana gore degil. mokapotta fena degildi fakat aromatik ve karakterli de gelmedi acikcasi.

toplu alımda en beğenmediğim kahve el salvador oldu. çok düze ve herhangi bir tadımı olmayan bir kahve. dümdüz. misafire sunulur.
09 03 2020 kavrumu.

Kavrum: 11 Mart
Tadım: 21 Mart
10 gr kahve / 165 gr su
Sca cupping protokolü ile.
Beni en çok zorlayan kahve oldu. Sadece çikolata tadı alabildiğim ve karamelimsi gibi bir tat..
4

ben tespit etmekte güçlük çektim, 8gr/150 ml su cupping yaptım. Cuppingten birkaç gün önce aeropress ile de demlemiştim.
Reçete: 15 gr/225 ml/2.15 sn
kavrum 13 mart
tadım 23 mart

Açmadığım son paketi de açarak az önce demledim. Dört çekirdek içerisinde son sırayı aldı. Çikolata tadını aldım ancak diğerlerini bu demlemede çözemedim. Denemelere devam.
Kavrum tarihi:09.03.2020
Kalita-Melodrip, 04:36,
Buzdağı Su-92 Derece
25 gram kahve 400 gram su
Comandante/46 click (red)
4 numara

Sibirya gibiydi. Soğuk ve donuk...
4 Numara

Standart V60
Comandante 24 click
25 gram kahve 400 gram su
Toplam süre:2.30

11 Mart kavrumunu 2 kez demledim.İkisinde de ortaya çıkan kahve son zamanlarda içtiğim en iyi naturaldi diyebilirim.Sanırım profillerde tutarsızlık var, bu kadar farklı yorumlar olmasının başka bir açıklaması olamaz.9 Mart kavrumunu merak ettim gerçekten.

Çekirdeğin sonunu (22gr) bu sabah 1/18 oranında, Origami ile LilyDrip kullanmadan demledim ve ilk defa aroma alabildim kahveden. Gayet güzeldi hatta. Coffeemamma'nın diğer çekirdekleri de mutsuz etmedi beni.

Şu anda içtiğim kahvede yoğun bitter çikolata, belli belirsiz rahatsız etmeyen acı tatlar alıyorum . Damakta ve dilde yoğun bitter sonrası bir burukluk... Sonuç itibariyle meyvemsilikten çok uzak, acı olmayan yoğun bitter tatları hakim güzel bir fincan çıktı diyebilirim.
Kalita 155
14 gr çekirdek
255gr su: 50gr bloom 30sn bekle, kalan su çok yavaş ve kesintisiz tek seferde
2.40 demele bitiş

Şu anda içtiğim kahvede yoğun bitter çikolata, belli belirsiz rahatsız etmeyen acı tatlar alıyorum . Damakta ve dilde yoğun bitter sonrası bir burukluk... Sonuç itibariyle meyvemsilikten çok uzak, acı olmayan yoğun bitter tatları hakim güzel bir fincan çıktı diyebilirim.
1/18 fark yarattı gerçekten.

Geri