• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Coffee Project hakkında

jackjoker

Üye
Daha fazla  
Ekipmanlar
Delter Coffee Press, Aeropress, Comandante c40, V60, Konchero, Hario Tarti
merhabalar

bir süredir radarımda olan Coffee Project firması hakkında bilgi edinmek istiyorum. daha önceden buradan kahve alan, kavurma profilini test eden varmıdır?
merak ettiğim kahve burada var. ancak almadan önce siz değerli forumdaş yoldaşlarıma sorayım istedim.

saygılar

şerif başaran dan giesen alıp kavurum işine girdiler. bir kaç kez espresso için blend ya da la majada almışlığım var. kavurumu istikrarlı değil. benim için en büyük özelliği la majadayı en ucuza satan firma oluşu ve ankarada olmalarıydı. normalde 38 tl ye sattıkları la majada yı ara sıra kampanya ile 35 liranın altında satarlardı. daha yıl başından önce la majada hala 38 tl idi. sorunuz üzerine ellerinde ne var diye internet sitelerine girdiğimde görüyorum ki la majada 47 tl olmuş. stoktaki kahveyi 38 liradan 47 liraya çıkarmış bir firma desem sizde bir intiba oluşur sanırım. bunun haricinde 47 liraya satmaya çalıştıkları diğer kahveler de nitelikli değil. birlik kahvesine 47 lira istiyorlar. bende, bu firma hakkında herhangi bir olumlu görüş kalmadı maalesef. isteyen elbette ki deneyebilir, ben bir daha alışveriş yapmam.

Geçen hafta Ankara’da bulunduğum sırada AŞTİ’ye yakın olan iş yerlerine uğraşım espresso denedim bunun haricinde Etiyopya ve Kolombiya çekirdekleri v60 olarak denedim. Şansıma kahve içtiğim sırada espresso çekirdeklerini kavuruyorlardı tanışıp sohbet ettik. Çekirdekleri nereden alıyorsunuz diye sorduğumda şuanda 2 çekirdek Coffee imports geri kalanları piyasan çeşitli yerlerden topluyoruz dedi. Kafede içtiğim espressoyu beğenmedim, Etiyopya V60’ta güzel oldu ama Kolombiya için aynısını söyleyemeyeceğim. Bunun dışında kafedeki çalışanlar hep aynı insanlar bence işletme adına önemi bir artı. Bunların haricinde firma hakkında pekte bilgim yok.

cevaplar için teşekkür ederim arkadaşlar
mesajı aldım.

Merhabalar herkese,

@jackjoker , denemek istemenize memnun olduk.
Umarım bir gün deneme fırsatınız olur.

@deniz , sert tepkinizin fiyat politikamız olması üzücü. Zira web ve Cafe'den satışımız farklı fiyatlardan. Bunun sebebinin, web maliyetleri olduğunu (site bakımları, kampanya maliyetleri, banka komisyon oranları, kargolama maliyetleri) Project'te raftan alımda ise sirkülasyon sağlanması ve ek maliyetlerin olmaması eminim sizinde aklınıza yatacak bir durumdur. Yeşil kahve tedariği konusunda, adımıza kesilmiş bir fatura ile iddianızı iddiadan öteye taşımanızı beklerim. Değilse mantıken iddiadan öteye geçemeyecektir. Bir Ankara kavurucusu olarak buzları eritmek bizim elimizde ise her zaman işimizin başındayız ve Project'te kahve sohbeti yapmayı isteriz.

@Mehmetali yorumunuz için teşekkürler.

Yüksek Mimar Mert Tüzün
COFFEE PROJECT

1- firmanızdan birkaç kez fiziken alışveriş yaptım.
2- ilk sefer harici her seferinde web sitesi ile aynı parayı ödedim.
3- ilk seferde fark etmemişim ama ilgilenen arkadaş biraz daha pahalı bir fiyat tahsil etmiş benden insanlık halidir dedim geçtim. sonuçta benim mahvıma neden olacak bir miktar değil.
4- yukarda blend ve la majada için konuştum. aynı çekirdeği kullanan coffee department (ki kavurum olarak sizden fersah fersah ötede) firmasında her daim kargo ücretsiz ve la majada 38 lira iken sizde fiyatın coşması aynı kahveye fahiş zam yaptığınıza karinedir.
5- adınıza kesilmiş fatura felan istemişsiniz, cidden çok güldüm 😂🤣😂 çok başarılı espri..
6- yukarıda la majada 47 yazmışım an itibarı ile 49 lira durduramıyoruz fiyatları, coşuyor :)
7- keşke giesen yerine daha uygun fiyatlı yerli bir kavurma makinesi tercih etseydiniz.
8- ve maalesef yukarıdaki mesajınızdan sonra sizin herhangi bir şekilde müşteriniz olmayı düşünmüyorum.

hayırlı işler iyi günler dilerim :)

Son düzenleme:
1- firmanızdan birkaç kez fiziken alışveriş yaptım.
2- ilk sefer harici her seferinde web sitesi ile aynı parayı ödedim.
3- ilk seferde fark etmemişim ama ilgilenen arkadaş biraz daha pahalı bir fiyat tahsil etmiş benden insanlık halidir dedim geçtim. sonuçta benim mahvıma neden olacak bir miktar değil.
4- yukarda blend ve la majada için konuştum. aynı çekirdeği kullanan coffee department (ki kavurum olarak sizden fersah fersah ötede) firmasında her daim kargo ücretsiz ve la majada 38 lira iken sizde fiyatın coşması aynı kahveye fahiş zam yaptığınıza karinedir.
5- adınıza kesilmiş fatura felan istemişsiniz, cidden çok güldüm 😂🤣😂 çok başarılı espri..
6- yukarıda la majada 47 yazmışım an itibarı ile 49 lira durdurmıyoruz fiyatları, coşuyor :)
7- keşke giesen yerine daha uygun fiyatlı yerli bir kavurma makinesi tercih etseydiniz.
8- ve maalesef yukarıdaki mesajınızdan sonra sizin herhangi bir şekilde müşteriniz olmayı düşünmüyorum.

hayırlı işler iyi günler dilerim :)

Sizlere de iyi çalışmalar,
Sağlıklı Günler...

Merhabalar @Mert Tuzun Bey. Kahvelerinizi daha önce denemedim ama merak ediyorum. Ayrıca siteniz gerçekten çok güzel görünüyor.

Kahveler ile ilgili hasat yılı ve tedarikçi bilgileri eklemeyi düşünüyor musunuz? Bu soruyu yüz yüze ve forumlar aracılığı ile sormaya çalışıyorum. Biz ev baristaları olarak nitelikli kahveler ile ilgili olabildiğince bilgi edinmek istiyoruz.

Sitenizde satılan bütün çekirdek nitelikli mi? Puan aralıklarını paylaşabilir misiniz?

Teşekkür ederim.

Merhabalar @Mert Tuzun Bey. Kahvelerinizi daha önce denemedim ama merak ediyorum. Ayrıca siteniz gerçekten çok güzel görünüyor.

Kahveler ile ilgili hasat yılı ve tedarikçi bilgileri eklemeyi düşünüyor musunuz? Bu soruyu yüz yüze ve forumlar aracılığı ile sormaya çalışıyorum. Biz ev baristaları olarak nitelikli kahveler ile ilgili olabildiğince bilgi edinmek istiyoruz.

Sitenizde satılan bütün çekirdek nitelikli mi? Puan aralıklarını paylaşabilir misiniz?

Teşekkür ederim.

Merhabalar,

Web sitesinde yeni bir güncellemeyle kahvelerin puanlarını ekleyeceğiz. Evet Çekirdeklerimiz nitelikli, detay bilgileri eklediğimizde daha da netleşecektir. Web sitemiz gün geçtikçe gelişiyor, beğenmenize sevindim. Hasat yılı ve tedarikçi bilgilerimizi de memnuniyetle bir sonraki güncellemede ekleyelim. Ayrıca da detay istediğiniz tüm bilgilere (webde de görebileceğiniz) WhatsApp hattı üzerinden ulaşabilirsiniz.

Teşekkürler
İyi çalışmalar
Sağlıklı Günler...

Merhabalar,

Web sitesinde yeni bir güncellemeyle kahvelerin puanlarını ekleyeceğiz. Evet Çekirdeklerimiz nitelikli, detay bilgileri eklediğimizde daha da netleşecektir. Web sitemiz gün geçtikçe gelişiyor, beğenmenize sevindim. Hasat yılı ve tedarikçi bilgilerimizi de memnuniyetle bir sonraki güncellemede ekleyelim. Ayrıca da detay istediğiniz tüm bilgilere (webde de görebileceğiniz) WhatsApp hattı üzerinden ulaşabilirsiniz.

Teşekkürler
İyi çalışmalar
Sağlıklı Günler...
Aslında tedarikçi linkini verseniz en güzel hamlelerden biri olur, izlenebilirlik önemli...

Merhabalar,

Teşekkürler
İyi çalışmalar
Sağlıklı Günler...

Teşekkür ederim. Ara ara kontrol edip bakacağım o zaman :)

@Mert Tuzun Sanırım firmanın sahibisiniz veya firmada söz sahibi olan insanlardan birisiniz.
Paketlerinizi güzel website tasarımınız güzel. Ama bunlar beni sizden kahve alma ikne etmek için yeterli değil.

Nedenlerine gelicek olursam birincisi paketleri bu şekilde süslü bezlerin içerisinde olması maliyeti artırıyor her kahve aldığımda o paketlerede para ödüyorum. Ayrıca o paketler dünyanın biraz daha kirlenmesine katkıda bulunuyor.

Sattığınız çekirdeklerin bilgileri yeterli değil hasat tarihleri nereden tedarik ettiğiniz vb bilgiler yok. Bu bilgileri vermediğiniz sürece ve Türkiye'de yeşil çekirdek ithalatı yapan firma sayısı iki elin parmaklarını geçmediği düşününce insanlar kolayca yorum yapma ihtiyacı duyuyor.

Birde bazı kahvelere yazdığınız 3.nesil demleme olarak tüketmenizi öneririz bu cümle uygun bir cümle olmamış. Bunun yerine pour-over chemex filtre olarak demleminizi öneririz olabilir.

Öncelikle son paragrafımı size karşı yazmadığımı belirtmek istiyorum. Türkiye'de artık her hafta kavurma makinasının başına farklı birinin geçtiği kafasına göre kahve kavurduğu, heryerde satılan yeşil çekirdekleri alıp farklı süslü paketlere koyup satılmasından sıkıldım.

Yalnız şunu belirtmem gerek. Özellikle Ankara'da gittiğim kahvecilerin (ki neredeyse hepsine gitmişimdir.) arasında kafe ortamında müşteriye kadir kıymet veren, mütevazilikler inden ödün vermeyen ender işletmelerden olduklarını söyleyebilirim. Hepimiz biliyoruz ki iyi kahve sunup ta müşteriye pislikmiş muamelesi yapan işletmeler ya da kişilerde var. Her şey düzelir, yeter ki gönüller bir olsun. Umarım ileri de yapacağımız Parkta Kahve buluşmalarına sizlerde gelirsiniz hep beraber kahveleri demleriz, tartışırız, doğru bilgiye ulaşırız. Selamlar sevgiler dilerim.

@Mert Tuzun Sanırım firmanın sahibisiniz veya firmada söz sahibi olan insanlardan birisiniz.
Paketlerinizi güzel website tasarımınız güzel. Ama bunlar beni sizden kahve alma ikne etmek için yeterli değil.

Nedenlerine gelicek olursam birincisi paketleri bu şekilde süslü bezlerin içerisinde olması maliyeti artırıyor her kahve aldığımda o paketlerede para ödüyorum. Ayrıca o paketler dünyanın biraz daha kirlenmesine katkıda bulunuyor.

Sattığınız çekirdeklerin bilgileri yeterli değil hasat tarihleri nereden tedarik ettiğiniz vb bilgiler yok. Bu bilgileri vermediğiniz sürece ve Türkiye'de yeşil çekirdek ithalatı yapan firma sayısı iki elin parmaklarını geçmediği düşününce insanlar kolayca yorum yapma ihtiyacı duyuyor.

Birde bazı kahvelere yazdığınız 3.nesil demleme olarak tüketmenizi öneririz bu cümle uygun bir cümle olmamış. Bunun yerine pour-over chemex filtre olarak demleminizi öneririz olabilir.

Öncelikle son paragrafımı size karşı yazmadığımı belirtmek istiyorum. Türkiye'de artık her hafta kavurma makinasının başına farklı birinin geçtiği kafasına göre kahve kavurduğu, heryerde satılan yeşil çekirdekleri alıp farklı süslü paketlere koyup satılmasından sıkıldım.

Aslında bizim bu işte 2 nihai amacımız,

1- Olabilecek en iyi eğitimle ve olabilecek en kaliteli ekipmanla iş yapıp, uzun vadede "Evet Coffee Project kavurduysa iyi iş çıkarmıştır" fikrini insanların aklına oturtmak. Bu işte (ve her işte) uzun vadeli ve istikrarlı başarının markayı marka yaptığını biliyoruz. Bu yüzden acelemiz yok, sakin sakin emin adımlarla ilerliyoruz.

2- Nihai amacımız kahveyi üreticiden kendimiz ithal etmek. Ozaman işte bu işi tam anlamıyla Yapıyoruz diyeceğiz ve bu (herkeste olan kahveyi kavurmaktan) bizi mesleki olarak çok daha tatmin edecektir. Aslında belki de bu yüzden bu tedarikçiyi belirtme detaylarını göz ardı ediyoruz, çünkü bu konudaki konsantrasyonumuz ve çalışmamız direkt ithal etmeyi araştırma yönünde.

Yorumunuz için teşekkürler.
İyi çalışmalar,
Sağlıklı Günler...

Kahveler de düzelir, şeffaflık da artar, site de iyileşir, her şey daha güzel olur; şu zamanlar geçsin, gitsin, bitsin de, iyi niyet olduktan sonra harikuladeleşmeyecek ne var ki.. Şahsen biz en çok dükkanınızda eşimle birlikte uzun uzun yayılıp, sohbet edişlerimizi özledik.. Hoş geldiniz Mert Bey.

İyi niyet ve üretkenlik her şeyi güzelleştirir 🤘
Çok teşekkürler,
En yakın zamanda görüşmek üzere,
Sağlıklı Günler...

Yalnız şunu belirtmem gerek. Özellikle Ankara'da gittiğim kahvecilerin (ki neredeyse hepsine gitmişimdir.) arasında kafe ortamında müşteriye kadir kıymet veren, mütevazilikler inden ödün vermeyen ender işletmelerden olduklarını söyleyebilirim. Hepimiz biliyoruz ki iyi kahve sunup ta müşteriye pislikmiş muamelesi yapan işletmeler ya da kişilerde var. Her şey düzelir, yeter ki gönüller bir olsun. Umarım ileri de yapacağımız Parkta Kahve buluşmalarına sizlerde gelirsiniz hep beraber kahveleri demleriz, tartışırız, doğru bilgiye ulaşırız. Selamlar sevgiler dilerim.

Teşekkürler çok naziksiniz,
Sanırım bunun sırrı, bu işi yapmakta gerçekten keyif almamız.
Parkta kahve etkinliğini birkaç kere duydum fakat fırsat yaratamadım. Merak ettiğim bir etkinlik, ilk fırsatta katılmayı planlıyorum. Davetiniz için çok teşekkürler.

Görüşmek üzere,
Sağlıklı Günler...

Aslında bizim bu işte 2 nihai amacımız,

1- Olabilecek en iyi eğitimle ve olabilecek en kaliteli ekipmanla iş yapıp, uzun vadede "Evet Coffee Project kavurduysa iyi iş çıkarmıştır" fikrini insanların aklına oturtmak. Bu işte (ve her işte) uzun vadeli ve istikrarlı başarının markayı marka yaptığını biliyoruz. Bu yüzden acelemiz yok, sakin sakin emin adımlarla ilerliyoruz.

2- Nihai amacımız kahveyi üreticiden kendimiz ithal etmek. Ozaman işte bu işi tam anlamıyla Yapıyoruz diyeceğiz ve bu (herkeste olan kahveyi kavurmaktan) bizi mesleki olarak çok daha tatmin edecektir. Aslında belki de bu yüzden bu tedarikçiyi belirtme detaylarını göz ardı ediyoruz, çünkü bu konudaki konsantrasyonumuz ve çalışmamız direkt ithal etmeyi araştırma yönünde.

Yorumunuz için teşekkürler.
İyi çalışmalar,
Sağlıklı Günler...
Merhaba Mert bey, anladığım kadarıyla meslektaşız... İşin içine bir de mimar vizyonu, sezgileri ve titizliği girdiyse oradan mutlaka güzel işler çıkar... Ancak tabii şu günlerde önce sağlık! Kolaylıklar diliyorum 👍🏻

Ben de buradan 5 farklı kahveyi çekirdek olarak sipariş ettim (kahve seti denen 4'lü bir paket ve büyük boy 1 paket).

Kahveleri kıyaslayarak içmeyi seviyorum, genelde 2 ya da 3 tanesini aynı anda içerek tatlarını ayırt etmeye çalışıyorum. Ancak buranın kahvelerini net olarak birbirinden ayırt edemedim. Yani hepsi ortalamanın üstünde gibi geliyor, hiçbirisinde "ıyyy bunu bir daha içmem" olmadım ama şu kahvede şunu daha iyi hissettim bunda şu öne daha çok çıkıyor diyemedim- burada hata benden de kaynaklanıyor olabilir. Daha iyi anlamak için bir kere daha sipariş vermeyi düşünüyorum..

Müşteriye özen olarak 10/10 aldılar benden. Ramazan Bayramı girişinde kahve siparişi vermede geç kaldım, Ankara içi verdiğim siparişi, saatini geçirmiş olmama rağmen bir çalışanlarına bizzat teslim ettirdiler. Gelen kişi de niyetliydi sanırım, çünkü kapıda bir şey ikram etmek istediğimde niyetli olduğunu söyledi. İnsana değer veren işletmelerin kredisi, gözümde hep başkadır. Ayrıca sitelerinde bir kahve asistanı uygulaması var şu anda. Bununla ilgili bir talepte bulunmuştum önceden, değer verip dikkate aldılar..

Dediğim gibi kahvelerinin profilini henüz netleştiremedim ancak kesinlikle tekrar deneyeceğim elimdekileri tüketince.

Her yorumuma eklemek istediğim husus:

Kahve tadımının çok bireysel bir durum olduğunu benden iyi bildiğinizi sanıyorum. Aldığınız tat, kahveyle ilgili değişkenler dışında sizin ruh halinize, mide durumunuza göre bile değişebiliyor. O yüzden beğenmediğimi söylediğim kahveler, asla kahvenin kalitesini yansıtmamakta olup sadece genel olarak o kahveden bana kalan hisler olduğunun altını çizerek belirtmek isterim. Ama eminim ki, o kahvelerden çok zevk alan kişiler de vardır. Kahve ekosisteminin zenginleşmesini kendi damak zevkimin gelişmesi açısından da çok önemli buluyorum. Buradan yola çıkarak amacımın asla bir işletmeyi kötülemek olmadığını, yaptığım olumsuz gibi duran yorumlarla işletmeler hakkında yanlış bir intiba yaratmak istemediğimi belirtmek isterim.

Her kahve en az bir hakkı hak ediyor bence..

Son düzenleme:
Ben de buradan 5 farklı kahveyi çekirdek olarak sipariş ettim (kahve seti denen 4'lü bir paket ve büyük boy 1 paket).

Kahveleri kıyaslayarak içmeyi seviyorum, genelde 2 ya da 3 tanesini aynı anda içerek tatlarını ayırt etmeye çalışıyorum. Ancak buranın kahvelerini net olarak birbirinden ayırt edemedim. Yani hepsi ortalamanın üstünde gibi geliyor, hiçbirisinde "ıyyy bunu bir daha içmem" olmadım ama şu kahvede şunu daha iyi hissettim bunda şu öne daha çok çıkıyor diyemedim- burada hata benden de kaynaklanıyor olabilir. Daha iyi anlamak için bir kere daha sipariş vermeyi düşünüyorum..

Müşteriye özen olarak 10/10 aldılar benden. Ramazan Bayramı girişinde kahve siparişi vermede geç kaldım, Ankara içi verdiğim siparişi, saatini geçirmiş olmama rağmen bir çalışanlarına bizzat teslim ettirdiler. Gelen kişi de niyetliydi sanırım, çünkü kapıda bir şey ikram etmek istediğimde niyetli olduğunu söyledi. İnsana değer veren işletmelerin kredisi, gözümde hep başkadır. Ayrıca sitelerinde bir kahve asistanı uygulaması var şu anda. Bununla ilgili bir talepte bulunmuştum önceden, değer verip dikkate aldılar..

Dediğim gibi kahvelerinin profilini henüz netleştiremedim ancak kesinlikle tekrar deneyeceğim elimdekileri tüketince.

Her yorumuma eklemek istediğim husus:

Kahve tadımının çok bireysel bir durum olduğunu benden iyi bildiğinizi sanıyorum. Aldığınız tat, kahveyle ilgili değişkenler dışında sizin ruh halinize, mide durumunuza göre bile değişebiliyor. O yüzden beğenmediğimi söylediğim kahveler, asla kahvenin kalitesini yansıtmamakta olup sadece genel olarak o kahveden bana kalan hisler olduğunu ayrıca belirtmek isterim. Ama eminim ki, o kahvelerden çok zevk alan kişiler de vardır. Yorumlarımın bu kapsamda değerlendirilip, amacımın asla bir işletmeyi kötülemek olmadığının bu vesileyle altını çizeyim.

Her kahve en az bir hakkı hak ediyor bence..

Merhaba, yorumlarınız çok hoş. Eğer değirmen olarak ne kullandığınızı, hangi incelikte öğüttüğünüzü ve hangi alet ile demlediğinizi de yazarsanız benim gibi yorumlardan bir fikir yürütmeye çalışan insanlara daha fazla faydanız olabilir, teşekkür ederim.

Geri