• Mayıs Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mayıs ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Zümrüt Karaca olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

COFFEE HAUS

valmont

Üye
Konum
Ankara
İsim
Mehmet
IMG_6927.PNGMERHABA ARKADAŞLAR ,

Sizlere Ankara'da 2015 yılında yabancı elçiliklerin davetlerinde kahve standlarından tanıştığım bir kahve kavurucusundan bahsedeyim. Kendilerinin ne zaman bu sektöre başladığını bilmiyorum ancak 2015 yılında 3. dalga kahve dükkanları Ankara'da az sayıdayken burası toptan ve perakende kahve satışı yapan bir yerdi. İki- üç yıl ara ara kahvelerini almıştım. Ancak son yıllarda kahvelerini hiç içmemiştim. Petra, Probador , Sapiens gibi kahvecilerin kahvelerini içmekteydim. Ancak pandemi sonrasında çok artan kahve fiyatları sebebiyle, fiyatları uygun olduğunu hatırladığım Coffee Haus'un internet sitesini bir ziyaret etmiştim. Kahveleri halen uygun fiyatlı, yeni zam yaptıkları Kenya AA 250 gr 57 TL , bir kaç ay önce fiyatı daha uygundu. Sonrasında kahve kavurdukları Ankara'da Kocatepe Camii karşısında, eski Kızılırmak Sineması yakınındaki dükkanlarına gittim. Kahveleri tam bir fiyat performans kahvesi olduğu söyleyebilirim. Bu fiyatlara Kenya AA , kaliteli Etiyopya hiç görmedim. 75-85 TL bandındaki kahveler 57 TL . Tabi ki isim değil, tad, eş değer olup olmadığını belirleyecek.Belki toplu kahve alımında da denenebilir. Karışım Kahveleri de var , Hause Blend ve Ryan Blend de fena değil. Güney Amerika Kahveleri 250 gramı 44-45 TL civarlarında. Dediğim gibi, şu dönemde artan kahve fiyatlarında, fiyat performans kahvesi arıyorsanız, tavsiye ederim. . Kahve kavurumu, omni roast.
Linki aşağıda ;

 
Son düzenleme:
son alımda kenya aldım, fena değil. Kavurucuları, Kenya kahvesinin kavrumunu iyi dengelemiş. Harman kahveleri de güzel düşük asitideli, doygun gövdeli ancak aroma belirgin.
 
Tedarikçi yok, hasat yılı yok, çiftlik bilgisi yok. Muhtemelen piyasadaki Kenya AA, etiyopya gr2 ler hep aynı kaynaktan alınıp kavruluyor. Birebir aynı kahveleri satan çok fazla yer var maalesef. Hatta buradan daha ucuza da bir sürü yer bulmak mümkün. Tabi kavurma becerileri daha iyidir belki, o kadarını denemeden bilemem. En başta belirttiğim şeylerden ötürü deneyeceğimi de sanmıyorum. Yine de tanıtım için teşekkür ederim.
 
2018 de 3 aylık bir Ankara maceramda 3 kere alışverişim olmuştu kendilerinden öğrencilik yılları f/p kavurucu ararken yolumuz düşmüştü. Ancak kesinlikle o zamanlar standartı yoktu. En son aldığım sanırım kenya idi aylarca öyle durdu sıkıntıyı çok net hatırlamıyorum ne desem yalan olur. Sonra diğer forumda yönetim değişti muhabbetleri olmuştu ne kadar gerçek o kötü imajı değiştirmek adına mı söylendi bilemem. O zamanlar yerlerinde tadım yapılmıyordu eğer artık yapılıyorsa ki yapmalılar denenebilir.
 
birlik kahvesi kavurur. kavurumu ortalamadır aralarda kazalar da olabilir. nitelikli kahve edinebileceğiniz bir müessese değildir.
 
Kahvelere verdikleri isimlerden hedef kitleleri belli oluyor aslında, burada tanıtımı uygun olmamış kimsenin alacağını sanmam.
 
Paylaşımı yapmamın amacı fiyat-performans kahvecilerden biri olması. Kenya AA, Etiyopya kahvelerini bu fiyatlara yani 60 TL 'nin altında şu sıralar pek görmedim.
 
Son düzenleme:
Geri
Üst