• Eylül
    Sevgili Ziyaretçi Eylül ayı gelmesi ile birlikte logomuzu değiştirdik ve Kahve Kulübü kahve alım anketini başlattık. Sizlerin oyları ile belirlenecek firmadan Eylül ayı toplu kahve alımı yapılacak.
    Eylül ayı Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Grubuna katılmayı unutmayın.

Coffee Department | Honduras - Finca Las Colinas | Tadım notları

xtg

Yeni Üye
İsim
ahmet
Daha fazla  
İsim
ahmet
espressoya yakışan bir kahve after taste i gayet güzell

İsim
Aysel
Daha fazla  
İsim
Aysel
Tatlı kahvelerden sıkılanlar için enfes bir kahve. Çevremde kime tattırdıysam burun kıvırdı. Bense kahvaltıda muazzam bir lezzet olarak gördüm. Paketi ilk açtığımda domates kokusu aldım. Demledikten sonra ekşi buruk bir kızılcık. Biraz ılımaya başladığındaysa çaya çok yaklaştı. Kahve içmeye yeni yeni başlıyorum. Evreka dediğim ve tadlarını tam anlamıyla algıladığım ilk kahve olduğu için bende yeri ayrı olacak 💁🏽‍♀️😅

kaanka

Üye
İsim
Kaan
Daha fazla  
İsim
Kaan
Espresso Makinesi
Ecm Technika 4 Profi
Değirmen
Ecm S-64 Automatik, Comandante
Ekipmanlar
V60, delter,
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Edirne
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Merkez
Bu başlık açılmamış. Bedava sirke notaları aldım ben.
15 gr kahve ve 205 gr su şeklinde demledim. Delter press, cmd 19 klik, damla su, kaynadıktan 3 dakika sonra delterı doldurdum. 40 sn blooming+ tek basış 2.20'de bitti. Kızılcık ve siyah çay notalarını çok net aldım ve oldukça beğendim. Bence El Romanzo'dan daha başarılı.

elbatin

İyi Bilinen Üye
İsim
Abdullah Batın GÖFER
Daha fazla  
İsim
Abdullah Batın GÖFER
Değirmen
Timemore Chestnut C2
Ekipmanlar
Hario V60,French Press
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Ardahan-Ankara
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Ardahan Merkez
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Ankara Bahçelievler
Tatlı kahvelerden sıkılanlar için enfes bir kahve. Çevremde kime tattırdıysam burun kıvırdı. Bense kahvaltıda muazzam bir lezzet olarak gördüm. Paketi ilk açtığımda domates kokusu aldım. Demledikten sonra ekşi buruk bir kızılcık. Biraz ılımaya başladığındaysa çaya çok yaklaştı. Kahve içmeye yeni yeni başlıyorum. Evreka dediğim ve tadlarını tam anlamıyla algıladığım ilk kahve olduğu için bende yeri ayrı olacak 💁🏽‍♀️😅
Sizin tarifiniz nedir acaba?

elbatin

İyi Bilinen Üye
İsim
Abdullah Batın GÖFER
Daha fazla  
İsim
Abdullah Batın GÖFER
Değirmen
Timemore Chestnut C2
Ekipmanlar
Hario V60,French Press
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Ardahan-Ankara
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Ardahan Merkez
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Ankara Bahçelievler

elbatin

İyi Bilinen Üye
İsim
Abdullah Batın GÖFER
Daha fazla  
İsim
Abdullah Batın GÖFER
Değirmen
Timemore Chestnut C2
Ekipmanlar
Hario V60,French Press
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Ardahan-Ankara
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Ardahan Merkez
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Ankara Bahçelievler
Mesela ben La majada’yı 275 g su 18 g kahve ile yapıyorum. Yoğun oluyor. Fakat bu kahveye 275 g su çok oldu kahve açıldıkça açıldı. 200 g denediğimde gövdesini birebir deneyimledim. Günlük kahve tüketimim 18 g :)
Deneyeyim,bu kahveden performans alamamıştım,alırım belki bu tarifle. Teşekkürler: )