• Mayıs Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mayıs ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Spada Coffee Roastery olarak seçildi. Bu konudan Mayıs ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Grubuna katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Coffee Department / Brezilya - Primavera \ Tadım ve Reçeteler

ukturimedzo

İyi Bilinen Üye
İsim
utku
Daha fazla  
İsim
utku
Değirmen
Comandante C40 MK3
Ekipmanlar
Fellow Stagg EKG Kettle,Hiroia Jimmy, Hario tartı, Hario V60, Kalita dripper, Delter Press, Aeropress, Moccamaster, Origami cup, Flower dripper, Timemore Crystal Eye,Hario immersion
Herkese mutlu bayramlar dilerim. :)
Primavera başlaığını göremediğim için açtım.

Kahve :24 g
Su :400 g (Sırma)
Su sıc. :94’
Öğütüm. :23 klik (Cmd)
Demleme Ek. :V60
Reçete : 100 g blooming tahta kaşıkla K-G, G-K, D-B ve B-D yönünde birer defa karıştırdım ve 40 sn bekledim.Sonraki döküşlerimi de 100 er g olarak yaklaşık15-20 sn boyunca döküp 10 sn aralarda bekleyerek demlemeyi tamamladım.

Genelde, daha önce deneyip memnun kaldığım reçeteleri not alır yeni kahvelerde denemeye çalışırım.Bugün, döküş sayısı ve aralrdaki bekleme süresini öylesine belirledim ve hiç de acılığı/ekşiliği olmayan gayet tatlı; soğudukça meyvemsiliği ön plana çıkan bir kahve oldu.
 
Üst