• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Cihan Başpınar (Null Coffee)/ Kahve Kulübü Akşam Sohbetleri / 3.Bölüm

NoDRaC

Üye
Yönetici
Editör
İsim
Suat
Daha fazla  
İsim
Suat
Espresso Makinesi
Lelit Bianca
Değirmen
Niche, Comandante
Ekipmanlar
V60, Chemex, Kalita, Melodrip
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
istanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
gaziosmanpaşa
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
taksim
Null Coffee roasters kurucu ortağı ve kavurucusu olan Cihan Bey'i bu akşam 21:00 da 3.bölümde ağırlayacağız. Null Coffee ile kahve kulübü olarak Aralık ayında toplu bir alım gerçekleştirmiştik ve oldukça memnun kalmıştık. Sorularımız ile bu akşam kendisinini terleteceğiz.

Sorularınızı Lütfen Bu Başlık Altına İletin

Moderatörün son düzenlenenleri:
Merhabalar daha önce forumdan @oguzhanata arkadaşımız kavuruculara öneri adlı başlık altında yazmıştı. @Kahveciningalaksirehberi nin yoğun ilgi alanına girer hatta :) Şöyle bir soru sorabiliriz, Kahve vakumlama hakkında görüşleriniz nelerdir? Kahve siparişinde olarak vakumlu paket seçeneği olursa maliyeti nasıl etkiler?

Kahve ve yemek eşleştirmesi olabilir

Merhabalar, ben her konuğumuza tek bir soru üzerinden ilerlemek istiyorum. Dün Şerif Hocama da sormuştum. O da cevap vermeye değerli bir soru olarak gördü kendisine çok teşekkür ediyorum. Bu kavram biraz göreceli ama ortak bazı yerleri belirleyip kriterler oluşturmaya çalışıyorum. Sorum şu," Kafelerde müşteri sadakati için ilk 3 kriter ne olmalı? Doğru kahveyi vermek bu sıralamanın içinde nerede yer alır?" Teşekkürler.

Piyasadaki yeşil kahve çekirdeği tedarikçileri sınırlı olduğundan, çoğu kavurucunun aynı çekirdeği kavurup farklı fiyatlar ile sunmasını nasıl değerlendiriyorsunuz? Bu durum, kahve tüketicilerini sürekli karşılaştırma yapmak zorunda bırakıyor ve kavurucunun emeğini biraz baskılıyor diye düşünüyorum.
Sevgili Camposun sorusuna katılıyorum...

Ben de şeffaf ürün kalitesi, yani kahvenin künyesi, tedarikçisi, tedarikçinin kahvelerle ilgili linkleri, kavurucuların kendi cupping notları ve kendi kavurma profillerine göre her kahve için özel demleme reçeteleri gibi bilgilerin paylaşılması konularında görüşlerini öğrenmek istiyorum...

Moderatörün son düzenlenenleri:
Sevgili Camposun sorusuna katılıyorum...

Ben de şeffaf ürün kalitesi, yani kahvenin künyesi, tedarikçisi, tedarikçinin kahvelerle ilgili linkleri, kavurucuların kendi cupping notları ve kendi kavurma profillerine göre her kahve için özel demleme reçeteleri gibi bilgilerin paylaşılması gibi konularda görüşlerini öğrenmek istiyorum...
Hatta her çekirdek için potansiyelini ortaya çıkarabilecek su parametrelerine kavurucular en azından sitelerinde yer verebilirler mi?

Cihan beyin kahve kavurma gecmisini ogrenmek isteriz. Bugune kadar olan tecrubelerini aktarirsa bizlerde faydalanırız.

Bir başka programda belki Masal Hanım ile ağırlamak ve ona da sormak daha doğru olacaktır ama kahve yanı ürünler ile ilgili düşüncelerini merak ile bekliyorum.

Null coffee nitelikli kahve için geleceğe nasıl bir yatırım düşünüyor? Direkt çiftlikler ile bağlantı kuruyor mu? Kurmuyor ise böyle bir planı var mı?

Teşekkürler

Toplu yayında sormuştum tekrar kendisine sormak isterim.
Nitelikli kahve kültürünü yaymak adına, bayat kahve, yanık kavrum ve demlemeye alışmış paletleri, nitelikli kahve ile nasıl tanıştırıyor? Bu konuya yaklaşımları nasıldır? Teşekkürler.

Zoom link’i var mi?

Zoom ID
Meeting ID: 928 0854 8859
Password: 005071

Cihan abiye samimi tavrı ve aktardığı bilgilerden dolayı teşekkürler. Yine çok keyifli bir yayındı emeği geçen herkese teşekkürler :)

Emeği geçenlere teşekkürler. Bir soru daha soracaktım ama vakit yetmedi. Kulaklığın marka ve modeli nedir? :)

Geri