• Haziran Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Haziran ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Tetra N Roastery olarak seçildi. Bu konudan Haziran ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Cezve Önerileri

Marius

Üye
İsim
Marius Kowaloski
Daha fazla  
İsim
Marius Kowaloski
2 tane Cezve önerisine ihtiyacım var.

Birincisi fiyat/performans bir cezve. (Mümkün olduğunca kaliteli ama fiyatı ucuz)

İkincisi ise yüksek kaliteli olsun. Kaç para olduğu önemli değil. (Tek parametre yüksek kalite olması fiyat önemsiz)

Deneyimli arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

İkinciye cevap belli, şu iki konuya bakabilirsiniz:

Ben de önerileri bekliyorum, emin değilim ama bir başlıkta @Kahveciningalaksirehberi de iyi bir cezve aldığından bahsetmişti.

Aynı cezve. Piyasada "niteliklik Türk kahvesi" cezvesi yapan başka firma yok bildiğim kadarıyla. Et kalınlığı ve gümüş kaplama can alıcı noktaları (imiş). Evet ben de daha almadım.
Forumda soy markasına da denk gelmiştim.

Ben de Soy kullanıyorum. Çok başarılı bir ürün.

Yalnız birkaç ayda büyük zam oldu Soy cezvelerine. Ben 225ml versiyonunu 350’ye almıştım.

Şimdi 85ml.‘lik tek kişiliği 350.

100 lira zam gelmiş cezvelere.

Fiyat/performans olarak Coho'nun cezvelerine bakabilirsiniz.

Yüksek kalite olarak Soy ya da Tokercraft tercih edebilirsiniz. Bende Toker'in iki kişilik cezvesi var ve memnunum. Benim için tek sıkıntısı 120-130 ml gibi bir kapasitesi olması. Ortalama bir kahve fincanı 70 ml olduğu için 2 kişilik demlemelerimde biraz az geliyor. 140'a tamamladığımda da taşacak gibi oluyor. Hiç köpürme payı kalmıyor.

Teşekkürler, yüksek kalite öneriler icin. Daha fiyat performans bazlı önerileri de alabilirim.

Ben de Soy kullanıyorum. Çok başarılı bir ürün.

Yalnız birkaç ayda büyük zam oldu Soy cezvelerine. Ben 225ml versiyonunu 350’ye almıştım.

Şimdi 85ml.‘lik tek kişiliği 350.

100 lira zam gelmiş cezvelere.
Soy’u nereden almıştınız? Sitesinde usd olarak ve yüksek fiyattan satılıyor, sanırım daha çok yurt dışına hitap ediyor.

arkadaşlar cezve konusunda soy 1 toker 2.. nitelikli çekirdek kullandığınızda içtiğiniz kahveye sınıf atlatan cezveler.

Bende soy cezve var kesinlikle tavsiye ederim.tokercraft kullanmadım ama o da eminim iyidir

Öneri değil; ayrıca başlığını da açmak istemedim, o yüzden buraya gönderiyorum. Demmex diye bir markanın cezvelerini (bu ve bu) gördüm Amazon Almanya'da. Cezvelerin 2mm kalınlığı olduğu yazıyor açıklamada (1 mm'likleri de var).

Türkiye'de satılıyor mu diye baktım, birkaç yerde gördüm fakat kalınlığa dair bir bilgi yok gibi. Fiyat da uygun sayılmaz zaten.

Öneri değil; ayrıca başlığını da açmak istemedim, o yüzden buraya gönderiyorum. Demmex diye bir markanın cezvelerini (bu ve bu) gördüm Amazon Almanya'da. Cezvelerin 2mm kalınlığı olduğu yazıyor açıklamada (1 mm'likleri de var).

Türkiye'de satılıyor mu diye baktım, birkaç yerde gördüm fakat kalınlığa dair bir bilgi yok gibi. Fiyat da uygun sayılmaz zaten.

Copperbull Demmex 2017 Gorgeous Hammered Copper Turkish Greek Coffee Pot Mocha Jug/Briki​

Greek? İşte buna bir "Bruh" çekilir...

@specific.coffee de bugün hikayesinde bir cezve yayınladı ‘yakında’ tadında.

Ben göremedim onu, @specific.coffee ipucu var mı?

Merhaba;

Evet Cu-P Cezvemiz önümüzdeki hafta satışta olacak.
1 mm kalınlık
İç kısım %100 mikron gümüş kaplama
%100 bakırdan tamamen el işciliği
Yandan kulplu bir model olacak. Atölyeden sıcağı sıcağına bir görüntü ekledik.

Ekli dosyalar

• Cu-P Cezve.jpeg
    Cu-P Cezve.jpeg
    35.1 KB · Görüntüleme: 141
Geri