• Eylül Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Eylül ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Sezy Coffee olarak seçildi. Bu konudan Eylül ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Grubuna katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Çay mı daha zararlı kahve mi?

gergingörünüşlüadam

İyi Bilinen Üye
Editör
Konum
Ankara
18. yüzyılda İsveç'teki Kral 3. Gustav da bu sorunun cevabını merak etmiş olacak ki bir deney yapmaya karar verir. Kral, idam cezası alan ikiz kardeşlerin cezalarını çay ve kahvenin zararı deneyine denek olmaları karşılığında affeder. Doktor gözetiminde kardeşlerden biri günde 3 bardak çay içer, diğeri ise 3 bardak kahve.

Kral deneyin sonucunu görmeden suikaste kurban gider. (Vakti böyle deneylere harcayıp etrafta olan biteni görememek çaydan da kahveden de zararlı diyebiliriz.)

Doktor da deneklerden önce ölür. Her gün çay içen kardeş 83 yaşına kadar yaşar. Ondan daha uzun yaşayan kahveci kardeşin ise ölüm tarihi bilinmiyor.

Kaynak:
 
Geri
Üst