• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

CANLI YAYIN! William’a Soruyorum / Kahve Kulübü Akşam Sohbetleri - 12.Bölüm

PepukKahve

Üye
İsim
İsmail Gökcan
Daha fazla  
İsim
İsmail Gökcan
Herkese merhaba,
Kahve Kulübü Akşam Sohbetleri'ne devam ediyoruz.
12'nci bölüm konuğumuz 2019 Aeropress Türkiye Şampiyonu ve William’s Roastery kurucusu William Zinneha ( @William ) ile gerçekleştireceğiz.
Genç bir kavurucu ve öğrenci olan William’a başlama hikayesini ve serüvenini soracağız.
Aynı zamanda Aeropress, yarışma süreçleri ve yarışma için kahve kavrumları gibi konularda sohbet edeceğiz.
Sohbette sorulmasını istediğiniz sorularınızı ve yorumlarınızı bu başlık altında iletebilirsiniz.
WhatsApp Image 2020-06-04 at 10.04.03.jpeg

Moderatörün son düzenlenenleri:
Benim sorum biraz spesifik olacak. Soak ya da soaking nedir? Dry phase, maillard phase aşamalarının ror üzerinde ne gibi etkileri vardır? Cevap için şimdiden teşekkürler:)

Merhaba.. Manuel espresso ekipmanları, özellikle flair hakkında ne düşünüyorsun? Evde hiç espresso makinen olmasa alır mıydın?

Merhablar, ikawa hakkındaki ne düşünüyorsunuz? Kimler için ideal buluyorsunuz? Ayrıca yurt dışından hangi kahve kavurucularını beğeniyorsunuz?

Kahve kavurmaya hangi ekipmanla başladın? İlk yeşil çekirdeğini nereden nasıl aldın?

Kahve kavurmaya hangi ekipmanla başladın? İlk yeşil çekirdeğini nereden nasıl aldın?
@oguzhanata sizin sorunuza paralel olarak sormak istiyorum ben de : evde kavrum yapmaya sıfırdan başlayacak birinin sahip olması gereken en temel ekipmanlar nelerdir ? Bu konu hakkında önerebileceğiniz (amatör düzeyde birini bilgilendirecek ) kaynaklar var mıdır , önerebilir misiniz ?

Akşam gerçekleştireceğimiz yayının youtube linkini ekledim.

Delterpres ile Aeropres kıyaslaması yapabilir mi?

Eline yeni bir çekirdek geçtiğinde o çekirdeği tam anlamıyla anlayana kadar kaç gram-kilo kavurmuş oluyorsun?

Kavrum yaptıktan sonra cupping için kaç gün bekliyorsun, bekliyor musun? Degassingi hızlandırmak için bir yöntemin var mıdır?

Yayın çok güzeldi katıldığın için teşekkür ederiz :) @William

Geri