• Aralık
    Sevgili Ziyaretçi Aralık ayı yaklaşması nedeni ile Kahve Kulübü kahve alım anketini başlattık. Sizlerin oyları ile belirlenen firmadan Aralık ayı toplu kahve alımı yapılacak.
    Aralık ayı Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Grubuna katılmayı unutmayın.

CANLI YAYIN! Kahve Masası 18.Bölüm | Celsius Coffee - Anıl Abacı

PepukKahve

İyi Bilinen Üye
İsim
İsmail Gökcan
Daha fazla  
İsim
İsmail Gökcan
Espresso Makinesi
Arçelik K3185
Değirmen
Comandante, Eureka Mignon Perfetto, Severin KM 3873, Sözen
Ekipmanlar
Hario V60, Kalita Wave, Aeropress, DelterPress, Melodrip, Lilydrip, Phin Filter-Vietnameese Coffee Filter
Herkese merhaba,
Kahve Masası programı ile Instagram canlı yayınında buluşuyoruz.

İsmail Gökcan @PepukKahve ile Levent Öncü'nün @teyyaredenkahve bu haftaki konuğu Celsius Coffee Roastery’den Anıl Abacı... @CelsiusCoffeeRoastery

Programda Anıl Abacı ile birlikte Celsius Coffee Roastery'nin kahvelerini konuşacağız.
Demleme reçetelerinden, kahve tadımına, kahve kavurma tarzından, aldığı eğitimlere kadar pek çok detayın yer alacağı program 19 Kasım Perşembe saat 21:00’da Instagram canlı yayınında!

Sizler de yayında sorulmasını istediğiniz soruları buradan iletebilirsiniz☺️

Bucolie

İyi Bilinen Üye
İsim
Hakan
Daha fazla  
İsim
Hakan
Değirmen
Comandante C40 Nitro Blade
Ekipmanlar
V60, Kalita 185, Minipresso
1- Satıştaki kahveleri light ve medium roast olarak ikiye ayrılmış durumda. Anladığım kadarıyla standart bir kavrum profilleri yok. Kendi kavrum profillerini nasıl tanımlarlar ? Neden iki ayrı grup oluşturma ihtiyacı hissettiler ? (Medium roast grubu için espresso mu acaba diye düşündüm lakin bu gruptaki kahveler de filtre olarak belirtilmiş)

2- Kavrum için sistemli çalıştıkları bir takvimleri var mıdır (örneğin her hafta salı günleri kavrum yapıyoruz gibi) yoksa gelen sipariş üzerine taze mi kavrum yapılıyor ? Kahveler valfli paketlerde mi gönderiliyor ?

3- Muhtemelen light ve medium roast kavrumlar için değişkenlik gösterecektir ama, kahveleri için önerdikleri degassing süreleri kaç gündür ? Standart bir tek kişilik demlemede (15/240 diyelim) hedefledikleri demleme süreleri kaç dakikadır ?

4- Özellikle Türkiye’de IT tabanlı bir çok kavurucu var. Kendisi de öyle bildiğim kadarı ile. IT kariyeri ile nitelikli kahve kavurma arasında bizlerin bilmediği bir bağ mı var? :)

Şimdiden emeğinize sağlık, iyi yayınlar dilerim :)

Son düzenleme:

PepukKahve

İyi Bilinen Üye
İsim
İsmail Gökcan
Daha fazla  
İsim
İsmail Gökcan
Espresso Makinesi
Arçelik K3185
Değirmen
Ekipmanlar
Hario V60, Kalita Wave, Aeropress, DelterPress, Melodrip, Lilydrip, Phin Filter-Vietnameese Coffee Filter
1- Satıştaki kahveleri light ve medium roast olarak ikiye ayrılmış durumda. Anladığım kadarıyla standart bir kavrum profilleri yok. Kendi kavrum profillerini nasıl tanımlarlar ? Neden iki ayrı grup oluşturma ihtiyacı hissettiler ? (Medium roast grubu için espresso mu acaba diye düşündüm lakin bu gruptaki kahveler de filtre olarak belirtilmiş)

2- Kavrum için sistemli çalıştıkları bir takvimleri var mıdır (örneğin her hafta salı günleri kavrum yapıyoruz gibi) yoksa gelen sipariş üzerine taze mi kavrum yapılıyor ? Kahveler valfli paketlerde mi gönderiliyor ?

3- Muhtemelen light ve medium roast kavrumlar için değişkenlik gösterecektir ama, kahveleri için önerdikleri degassing süreleri kaç gündür ? Standart bir tek kişilik demlemede (15/240 diyelim) hedefledikleri demleme süreleri kaç dakikadır ?

4- Özellikle Türkiye’de IT tabanlı bir çok kavurucu var. Kendisi de öyle bildiğim kadarı ile. IT kariyeri ile nitelikli kahve kavurma arasında bizlerin bilmediği bir bağ mı var? :)

Şimdiden emeğinize sağlık, iyi yayınlar dilerim :)

Sorular mükemmel çok teşekkürler :)

Aydogan

İyi Bilinen Üye
İsim
Hüseyin Aydoğan Bahçeci
Daha fazla  
İsim
Hüseyin Aydoğan Bahçeci
Espresso Makinesi
Brivelli VCF 125
Değirmen
Comandante, Sage 820
Ekipmanlar
Kütahya porselen V 60, Hario V 60, Hario Tartı, Konçhero Kettle, Bear Düzleştirici, Bear Tamper, Delter Press, Soy Cezve, Rekrow Ocak.
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Ankara
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Keçiören
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Yenimahalle
Ben de şu soruyu sormak isterim kendilerine.
Benim gibi nitelikli kahve demleme işine yeni başlayan kişilere, kendi kahvelerini neden tercih etmemiz gerektiğini ve kendilerinden sürekli kahve almanın bize ne gibi katkıları olacağını paylaşabilir mi lütfen?
Hep şu sözü kendime ilke edinmişimdir.
''Sen, herkesten farklı bir şey yaparsan bir adım ödensin, yoksa sıradan.''
Selamlar.🖐️🙂

PepukKahve

İyi Bilinen Üye
İsim
İsmail Gökcan
Daha fazla  
İsim
İsmail Gökcan
Espresso Makinesi
Arçelik K3185
Değirmen
Ekipmanlar
Instagram'dan gelen bir soru:

'Şubelerinde Comandante El Değirmeni ile öğütüm yaptıklarını duymuştum. Gün içerisinde siparişlerde bu durum sorun yaşatmıyor mu? Ayıca kendilerine el değirmeni kullanmak nasıl bir avantaj sağlıyor?'

PepukKahve

İyi Bilinen Üye
İsim
İsmail Gökcan
Daha fazla  
İsim
İsmail Gökcan
Espresso Makinesi
Arçelik K3185
Değirmen
Ekipmanlar
birazdan başlıyoruz.

Takeaway

Aktif Üye
İsim
Engin
Daha fazla  
İsim
Engin
Espresso Makinesi
Arçelik k-3185
Değirmen
Peugeot Kronos
Ekipmanlar
Hario V60-02 , Chemex 3 cup, Knnmaster, French Press
Çok keyifli bir yayın olmuş . Gerçekten çok samimi birisi. Programın sonunda konuşulunca aklıma geldi keşke yayından önce sorabilseydim. Urla şubesinden adado almıştım. Kavrum tarihi kutuda yada pakette yazmıyordu. Önerilen reçeteyi istemiştim oraya yazacaklarını söylemişlerdi fakat yazmamışlardı. Degassing için ne yapacağımı bilememiştim . Bu konuyada açıklık gelmiş oldu. Fakat yine de pakette yazarsa gönlümüz daha rahat olur :)

ncanakin

Üye
İsim
Can
Daha fazla  
İsim
Can
Keyifle dinledim. Emegi gecenlere tesekkurler.

Tartisma yaratmak icin soylemiyorum ama ayni platformda baska bir kavurucunun "biz profilleme yapmiyoruz, bir program yazdim, şak diye tek kavurmada profili cikariyor" aciklamasini duyduktan sonra, Anil Bey'in Colombia cekirdeklerini kavurma konusundaki samimi aciklamalari gülümsetti. :)

PepukKahve

İyi Bilinen Üye
İsim
İsmail Gökcan
Daha fazla  
İsim
İsmail Gökcan
Espresso Makinesi
Arçelik K3185
Değirmen
Ekipmanlar
Yayınımız Youtube Kanalımıza yüklenmiştir.