• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Cafe Tasarım Olarak Beğendiğiniz Yerler

Ben sadelikten yanayım ama bu yeri de her gördüğümde de hayranlık ile baktığım sıradaşı kahve dükkanı

Valla şu dönemde beğendiğim yerleri de hatırlamıyorum ki. Gitmeyeli o kadar çok oldu ki beğendiğim herhangi bir kahveciye 🤗

İstanbulda gözde mekanım montag her zaman, izmir'de maalesef kıyak mekan pek yok

Bursada nordic coffee ve harvel’s coffee beğendiğim sık gittiğim yerler

Petra - merkez

Gerçekten farklı bir mekan. Bu tarz yerlere çok fazla gittiğimi söyleyemem ama güzeldi.

Şubat-2017

0EC2122F-BB7C-4BDF-B28D-5FA362C53FBD.jpeg

Bu kuleyi görmüştüm ben de evvelden, çok beğenemedim ama sade tasarımı ilginç tabii :)

Kafelerin/kavurucuların tasarımı konusunu pek bilmem; zira kendine haslığıyla öne çıkan bir mekana denk gelmedim henüz. Birbirlerinden ayırt etmek çok mümkün olmuyor mekanları. Elbette doğrudan buna dair bir araştırma yapmadığımdan dolayı bilgim de kısıtlı.

Bununla beraber, kavurucu/kafe isimlerinde tüm dünyada hakim olan bir İngilizce etkisi mevcut. Avrupa'da ve Asya'da da kavurucular kendi dillerinden ziyade İngilizce kullanımına meylediyorlar. Türkiye'de de durum böyle tabii. Ülkemizde Türkçe/yerli isimle faaliyet gösterenler arasında aklıma ilk anda sadece Zümrüt Karaca geliyor, o da sahibinin ismi sanırım. Bir zamanlar şöyle düşünürdüm: Kafelerin/kavurucuların hepsinin tasarımı ve havası, doğrudan Starbucks'ın hipster-yavaş yaşantı karışımı bir yorumu gibi. Biraz -söz gelimi- "yeni Anadolu mutfağı" esintisi taşıyan, daha yerli bir yorumla piyasaya atılmak gerekiyor. Üsküdar'da Sahibülçay Asaf Osman Efendi vardı, bilmiyorum hâlâ duruyor mu ama, orası bu açıdan incelenmeyi hak eden bir mekandı.

(Müstakil bir başlık açıp, uzun uzun yazarak tüm kavurucuları sıralayacaktım ama vazgeçtim; bu konu da tasarımla dolaylı da olsa alakalı olduğu için buraya yazayım dedim.)

Santral'i beğeniyorum ben bu konuda. Ama genel görüşte de olduğu gibi, hepsi hemen hemen birbirinin aynı aslında.
Walter's Coffee dizi konseptinde fena girmedi, ama eskidi tabi.
(ilk posttaki görsel de tam hayalleri süsleyecek cinsten 😆)

Nitelikli kahve dükkanlarının neredeyse her ülkede birbirine benzeyen ic mekan tasarım mantığını kavramak için yukarıdaki linki biraz karistirabilirsiniz... Bizim kahve dükkanları tam da bu 'loft' konseptinin moda olduğu 2000lerde ortaya çıktığı ve sevildiği için genel geçer bir dekorasyon dili ve imgesi olarak benimseniyor.

Nitelikli kahve dükkanlarının neredeyse her ülkede birbirine benzeyen ic mekan tasarım mantığını kavramak için yukarıdaki linki biraz karistirabilirsiniz... Bizim kahve dükkanları tam da bu 'loft' konseptinin moda olduğu 2000lerde ortaya çıktığı ve sevildiği için genel geçer bir dekorasyon dili ve imgesi olarak benimseniyor.

Denizhan abi bir mimar olarak bilgisini konuşturmuş :) abi bir ara mimari ile ilgili bir konu mu açsak

Şu sayfada paylaşılanların neredeyse hepsi çok güzel.

Türkiye'de de en çok Petra'nın Gayrettepe şubesinin tasarımını seviyorum.

Şu sayfada paylaşılanların neredeyse hepsi çok güzel.

Türkiye'de de en çok Petra'nın Gayrettepe şubesinin tasarımını seviyorum.
Ben de, Maslak ve Nişantaşı da oldukça hoş... aslında tek bir konseptleri yok, hepsi farklı karakterde dekorasyon anlayışına sahip ve buldukları sempte göre biçimlenmişler sanki... bilinçli bir tercihse takdir ederim doğrusu......

Geri