• Aralık
    Sevgili Ziyaretçi Aralık ayı yaklaşması nedeni ile Kahve Kulübü kahve alım anketini başlattık. Sizlerin oyları ile belirlenen firmadan Aralık ayı toplu kahve alımı yapılacak.
    Aralık ayı Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Grubuna katılmayı unutmayın.

Butik işletmelerin çekirdeği düzgün kavuramaması

sugosu

Yeni Üye
Kahvenin kg su olmuş 200 tl.. son 2 ayda nerdeyse 400-500 tl yi çöpe attım. İsim de vermek istemiyorum ancak kahveleri yakıp yolluyorlar. Anladığım kadarı ile az miktarda ki ; sipariş üzerine kavurum yapan firmalar bu sorunu yaşıyor.gelen çekirdekler siyaha yakın renk ve kömürleşmiş oluyor.
İşin ilginci ülkemizde ilk 5 te olan bir firma 2. Kez yolladı aldığım kahveleri ve 2. Gelenler ilkinden de beterdi..
Sizde bu tarz sorun yaşıyor musunuz acaba?

oguzhanata

İyi Bilinen Üye
İsim
Oğuzhan Ata
Daha fazla  
İsim
Oğuzhan Ata
Değirmen
Timemore Chestnut Nano, Comandante c40
Ekipmanlar
V60, Aeropress, Mokapot, Frech Press, Kalita
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Ankara
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Yenimahalle
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Beytepe
İsim neden vermek istemiyorsunuz? İsim verip, fotoğraf da eklerseniz bence daha güzel olur. Hem olanı görmüş oluruz hem de o firmaya karşı bir baskı oluşarak belki de daha iyi hale gelir.

YESJET

Üye
Burası bir TV show değil, kahve tüketimi yapanların fikirlerini paylaştığı bir topluluk. Argumanlarinizi bir iki fotoğrafla desteklediğiniz takdirde isim vermenizin sakıncası olacağını düşünmüyorum. Aksine aynı firmadan muzdarip olan, şüphelenen veya memnun olan tüketicilerin fikirleriyle ileriye dönük eleştirisel bilgi birikimi oluşmuş olur.

jackjoker

İyi Bilinen Üye
Daha fazla  
Ekipmanlar
Delter Coffee Press, Aeropress, Comandante c40, V60, Konchero, Hario Tarti
isim verin isim.
şu şekilde tamamen boş bir yazı olmuş
neden isim verin diyorum çünkü burada hemen hemen her kavurucudan kahve alıp yorumlayan insanlar var. dolayısıyla ile görüş alışverişi olması gerekiyor.

PepukKahve

İyi Bilinen Üye
İsim
İsmail Gökcan
Daha fazla  
İsim
İsmail Gökcan
Espresso Makinesi
Arçelik K3185
Değirmen
Comandante, Eureka Mignon Perfetto, Severin KM 3873, Sözen
Ekipmanlar
Hario V60, Kalita Wave, Aeropress, DelterPress, Melodrip, Lilydrip, Phin Filter-Vietnameese Coffee Filter
herkes merakla bekliyorrrr :)

nuclearmoonrise

İyi Bilinen Üye
Forumdaki kralcılara inat söyleyiniz. Beğendiğimiz kavurucuyu yazıyoruz övüyoruz, beğenmediğinizi de yazabilirsiniz. Benim çok sevdiğim bir kavurucu olsa dahi size "neden böyle dedin" demem mesela. Diyenlere de aldırmayın. Tabi söylememenizde başka ne gibi bir neden olabilir bilmiyorum.

teyyaredenkahve

İyi Bilinen Üye
Editör
İsim
Levent
Kahvenin kg su olmuş 200 tl.. son 2 ayda nerdeyse 400-500 tl yi çöpe attım. İsim de vermek istemiyorum ancak kahveleri yakıp yolluyorlar. Anladığım kadarı ile az miktarda ki ; sipariş üzerine kavurum yapan firmalar bu sorunu yaşıyor.gelen çekirdekler siyaha yakın renk ve kömürleşmiş oluyor.
İşin ilginci ülkemizde ilk 5 te olan bir firma 2. Kez yolladı aldığım kahveleri ve 2. Gelenler ilkinden de beterdi..
Sizde bu tarz sorun yaşıyor musunuz acaba?
Fotoğraf ekleyebilirsiniz, bir de siz kavurucu ile iletişime geçtikten sonra yaklaşımları nasıl oldu? Bunlar sizin için pozitifse isim paylaşmak istemeyebilirsiniz ama müşteri yaklaşımları da sorunlu ise, isim paylaşmak faydalı olabilir. Geçmiş olsun.

BK8

Aktif Üye
İsim
Burak Kav
Daha fazla  
İsim
Burak Kav
Espresso Makinesi
Wacaco Nanopresso ve Barista Kit
Değirmen
Comandante C40 Red Sonja
Ekipmanlar
Hario V60, Bodum French Press, Tchibo Isı Ayarlı Elektrikli Kettle, Sayaçlı Hassas Tartı
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
İstanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Eyüp
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Sarıyer
Twitter
burakkav
İsim vermeden nasıl düşünüp fikir beyan edeceğiz? En fazla "Ayıp etmişler.Püüü" deyip geçebilirim. :)

ofarukgulte

Yeni Üye
İsim
Ömer Faruk Gültekin
Daha fazla  
İsim
Ömer Faruk Gültekin
Espresso Makinesi
Yok
Değirmen
Weather Forecast
Ekipmanlar